کد خبر : ۴۶۹۲۷۱ گروه : استان ها تاریخ انتشار :شنبه ۸ آبان ۱۳۹۵
استاندار قم: اتباع ۱۲۰ کشور خارجی در قم حضور دارند

مقیم/استاندار قم با اشاره به حضور مهاجرین و اتباع خارجی ساکن در قم گفت: اتباع ۱۲۰ کشور خارجی در قم حضور دارند.

به گزارش مقیم به‌ نقل از روابط عمومی استانداری قم، سید مهدی صادقی در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان قم، با اشاره به خاستگاه فرهنگ و مذهب بودن قم اظهار داشت: ظرفیت حضور مراجع، علماء و فضلاء حوزه علمیه و نیز اساتید دانشگاه در قم فرصتی مناسب برای تبیین نیازمندی‌های فرهنگی در کشور ایجاد کرده است.

وی با اشاره به وسعت استان قم و موقعیت جغرافیایی آن در شاهراه مواصلاتی کشور افزود: سالانه شاهد تردد حدود 20 میلیون مسافر و زائر در محدوده استان هستیم که این موضوع در کنار حضور سالانه سه میلیون زائر خارجی در کلان‌شهر قم موقعیت تأثیرگذاری در صنعت گردشگری برای این استان فراهم کرده است.

استاندار قم با اشاره به حضور مهاجرین و اتباع خارجی ساکن در قم اضافه کرد: اتباع 120 کشور خارجی در قم حضور دارند.

صادقی ساختار تک شهری استان قم در تقسیمات کشور را موردانتقاد قرار داد و تصریح کرد: با در نظر گرفتن رتبه سه به‌واسطه تک شهری بودن قم در بودجه تخصیصی لحاظ می‌شود که این بودجه در سند چشم‌انداز توسعه استان و بستر‌های مناسب فرهنگی و گردشگری موجود کافی نیست و نیاز به اتخاذ تصمیم مناسب دارد.

صادقی با اشاره به سهم ظرفیت‌های عظیم گردشگری و فرهنگی در استان قم در افزایش اشتغال خاطرنشان کرد: با حضور گروه‌های سرمایه‌گذار داخلی و خارجی در استان قم، درصدد افزایش سهم صنعت گردشگری هستیم تا ضمن توسعه اقتصادی استان بسترهای اشتغال جوانان قمی را نیز فراهم کنیم.

وی به پروژه‌های مهم عمرانی و تولیدی در استان نیز اشاره کرد و گفت: پروژه آب‌رسانی به قم با بودجه تخصیصی در سفر پربرکت مقام معظم رهبری به استان اجرایی خواهد شد و در حال حاضر تنها سه درصد از مراحل پایانی آن باقی‌مانده است که امیدواریم با تخصیص بودجه لازم این پروژه تکمیل شود.

استاندار قم مسائل زیست‌محیطی موجود در استان را موردتوجه قرار داد و خاطرنشان کرد: حوزه آبریز دریاچه نمک که هفت استان کشور را مورد تأثیر قرار می‌دهد در شرایط بحرانی قرار دارد و مصمم هستیم با ایجاد عزم ملی برای برطرف کردن مخاطرات زیست‌محیطی آن اقدام کنیم.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : سید مهدی صادقی     |     اتباع خارجی     |     استان قم     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi