کد خبر : ۴۶۹۲۶۴ گروه : استان ها تاریخ انتشار :شنبه ۸ آبان ۱۳۹۵
گفتگوی اختصاصی با مقیم؛ کمیته های اجرایی برای پیگیری نشست های ایرانیان خارج از کشور در استانها ایجاد شود

مقیم/ نشست های ایرانیان مقیم خارج از کشور که همزمان با سفر رئیس جمهور محترم در استان ها برگزار می گردد درصورتی به بار می نشیند که یک کمیته اجرایی در هر استان ایجاد شود که این کمیته ها رابط بین سرمایه گذاران با مسسولین باشند تا بتوانیم ثمره این نشست ها را پیگیری کنیم.

حجت الاسلام علیرضا سلیمی در گفتگو با مقیم گفت: نشست هم استانی های مقیم خارج از کشور که همزمان با سفر رئیس جمهور محترم برگزار شد از چند لحاظ بسیار مفید می باشد از یکسو ما با فضای فکری و توانمندی  این عزیزان و سرمایه گذاران ایرانی خارج از کشور آشنا می شویم و از سوی دیگر  این دوستان با فضای واقعی داخل کشور آشنا شده و باعث می گردد که زمینه سازی برای حضور آنها  در عرصه سرمایه گذاری در طرحها و بخشهای مختلف  کشور فراهم گردد.

وی در ادامه افزود: همچنین حضور مسوولان در این نشست نقطه قوت هست برای علاقه مندان به سرمایه گذاری در ایران حضور مسولین باعث کوتاه شدن مسیر سرمایه گذاری می گردد.همانطور که مطلع هستید در کشور دارای بروکراسی اداری پیچیده ای هستیم که حضور مسولین الهام بخش این هست که کارها با سرعت انجام می شود. اینکه نمایندگان مجلس و مسولان دولت با عالی ترین مقام استانی در این نشست بودن نشان از اهتمام ویژه مسولین به تحقق سرامایه گذاری خارجی در استان است.

رئیس فراکسیون ایرانیان خارج از کشور مجلس بیان داشت: نکته دیگر که مطرح هست این نشست باعث می شود که  دوستان سرمایه گذار بطور مستقیم با ظرفیتهای استان، توانمندیها و طرحهای مختلف، طرحهای تکمیل شده، نیمه تمام و در دست اجرا آشنا شوند و با توجه به علاقه و تخصص خود گزینش  کنند و نوع سرمایه گذاری را امشخص کنند که اینکار باعث می گردد هزینه تمام شده در طرحها کمتر شود.

 نماینده مردم اراک در مجلس تاکید کرد: موضوع مهمی که ما پیگیر آن هستیم علاوه بر انتقال سرمایه، انتقال دانش و فن آوری می باشد. اکنون فضای مطلوبی ایجاد شده و ایرانی های مقیم خارج از کشور که علاقه مند به ایران هستند در فضای جدید سرمایه گذاری کنند.

حجت الاسلام سلیمی در آخر گفت: این جلسات درصورتی میوه می دهد و به بار می نشیند که یک کمیته اجرایی در هر استان ایجاد شود که این کمیته ها هم ارتباط با سرمایه گذاران و هم با مسسولین داشته باشند و به نوعی رابط بین آنها باشند که بتوانیم ثمره این نشست ها را پیگیری کنیم.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi