کد خبر : ۴۶۹۱۷۰ گروه : استان ها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۵ آبان ۱۳۹۵
شرکت های ایرانی و پیمانکار روسی نیروگاه بندرعباس را می سازند

مقیم/مسکو/مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه گفت: شرکت های ایرانی در ساخت نیروگاه بخار ۱۴۰۰ مگاواتی بندرعباس با پیمانکار روسی همکاری می کنند.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری روسیا سگودنیا به نقل از مصاحبه با سنایی نوشت: مراسم کلنگ زنی احداث چهار واحد نیروگاه بخار بندرعباس در آینده نزدیک برگزار می شود و شرکت روسی «تکنوپروم اکسپورت» پیمانکار ساخت نیروگاه بندرعباس است که شرکت های ایرانی نیز در احداث آن مشارکت خواهند کرد.
وی اظهار کرد: واحدهای نیروگاه بخار بندرعباس 350 و 400 مگاواتی خواهد بود و مجموع توان تولید آن به 1400 مگاوات خواهد رسید.
قرارداد ساخت نیروگاه بخار بندرعباس یازدهم مردادماه سال جاری در سفر محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رییس ایرانی کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و روسیه در مسکو امضا شد و بازپرداخت وام تخصیص یافته نیز پنج سال پس از آغاز بهره برداری با کارمزد 2،77 درصد پرداخت خواهد شد.
براساس قرارداد، روسیه در قالب تخصیص یک میلیارد و 200 میلیون دلار اعطای وام اعتباری، نیروگاه حرارتی بندرعباس را با شرایط «واگذاری کامل و آماده به کار» به ایران تحویل خواهد داد.
شرکت روسی تکنوپروم اکسپورت روسیه زیر مجموعه شرکت بزرگ روس تک که جزییات قرارداد را اعلام کرده است، مسئولیت اجرای نیروگاه حرارتی بندرعباس را در زمان پیش بینی شده 56 ماه بر عهده دارد.
قرار داد ساخت این نیروگاه از سوی محسن طرز طلب مدیر عامل محترم شرکت مادر تخصصی نیروگاه های برق حرارتی و سرگئی توپور گیلکا همتای وی در شرکت تکنوپروم اکسپورت امضا شد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : تکنوپروم اکسپورت     |     مهدی سنایی     |     نیروگاه     |     بندر عباس     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi