کد خبر : ۴۶۹۱۳۶ گروه : استان ها تاریخ انتشار :سه شنبه ۴ آبان ۱۳۹۵
فرماندار بیله‌سوار: بازارچه مرزی ایران و آذربایجان در گمرک بیله‌سوار فعال می‌شود

مقیم/فرماندار شهرستان بیله‌سوار گفت: با مذاکرات انجام گرفته بازارچه مرزی ایران و آذربایجان در گمرک بیله‌سوار دوباره فعال خواهد شد و محصولاتی مشخص در این بازارچه عرضه می‌شود.

 به گزارش مقیم به نقل از خبرگزاری تسنیم از اردبیل، آرام حلیم صبح امروز در بازدید از محوطه و انبارهای گمرک بیله‌سوار اظهار داشت:‌ گمرک بیله‌سوار یکی از ظرفیتهایی است که در کنار توسعه واردات و صادرات، ظرفیتهای ویژه‌ای در حوزه رفت و آمد مسافران خارجی و توسعه بازارچه‌های مرزی دارد.

وی با اشاره به سفر استاندار اردبیل و هیئت همراه به جمهوری آذربایجان و دیدار با مقامات این کشور افزود: براساس رایزنی‌های استاندار و هیئت همراه  با مسئولان جمهوری آذربایجان مقرر شد که روند صدور ویزا به مسافران ایرانی تسهیل شود و حتی احتمال صدور ویزا در مرز بیله‌سوار هم با توافق طرفین افزایش یافته است.

فرماندار شهرستان بیله‌سوار بیان کرد: با مذاکرات انجام گرفته بازارچه مرزی ایران و آذربایجان در گمرک بیله‌سوار دوباره فعال خواهد شد و محصولاتی مشخص در این بازارچه عرضه می‌شود که این موضوع نیز به رونق گرفتن کمرگ بیله‌سوار کمک شایانی می‌کند.

حلیم در مورد اقدامات دولت یازدهم در حوزه پایاب سد خداآفرین شهرستان بیله‌سوار گفت: با تکمیل این پروژه نیز محصولات کشاورزی صادرات محور در کنار بکارگیری نیروهای بومی مورد استفاده قرار خواهند گرفت و قراردادهای سرمایه‌گذاری صادراتی با کشورهای روسیه و جمهوری آذربایجان در دستور برنامه هدفگذاری قرار خواهد گرفت.

وی با تاکید بر بر ضرورت توسعه شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی شهرستان تصریح کرد: با تصویب منطقه آزاد تجاری در مجلس شورای اسلامی، اهمیت شهرستان بیله‌سوار هم در حوزه تجارت و بازرگانی و هم در حوزه‌های صادرات و سرمایه‌گذاری و گردشگری و به ویژه کشاورزی نمایان تر خواهد شد.

 مدیرعامل شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی کشور نیز در این بازدید اظهار کرد:‌ شهرستان بیله‌سوار پیشانی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است و این شهرستان باید در حد و اندازه شأن و جایگاه خود در سطح کشور ظاهر شود.

ولی آذروش با اشاره به مشکلات و موانع موجود در این گمرک و با تاکید بر حل مشکلات در راستای رونق کسب‌وکار در منطقه افزود: با توجه به ظرفیت‌ها و قابلیتهای موجود در منطقه بیله‌سوار، حمایت مسئولان از کار و کارگر در راستای تولید و اشتغال‌زایی در منطقه ضروری است.

وی در دیدار با مدیر گمرک بیله‌سوار نیز با تاکید بر راه‌کارهای تقویت گمرک مرزی بیله‌سوار، از حمایت‌های مدیریت این گمرک نسبت به شعبه بیله‌‌سوار و انبارهای عمومیقدردانی و بیان کرد: در راستای افزایش درآمدهای این شعبه، از گمرک درخواست می‌کنیم تا نسبت به تحویل باسکول و پارکینگ به شعبه بیله‌سوار اقدام کنند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : بازارچه مرزی ایران و آذربایجان     |     گمرک بیله سوار     |     آرام حلیم     |     اردبیل     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi