کد خبر : ۴۶۹۱۰۸ گروه : استان ها تاریخ انتشار :دوشنبه ۳ آبان ۱۳۹۵
رئیس سازمان برنامه و بودجه در خمین: ۹۱۲ میلیارد تومان اعتبار برای پروژه‌های استان مرکزی در نظر گرفته شد

مقیم/معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به افزودن اعتبارات تخصیص داده شده در این سفر گفت: بنابر دستور رئیس جمهور برای ۵۱ طرح و پروژه اعتباری بالغ بر ۹۱۲ میلیارد تومان برای امسال و سال آینده تخصیص داده شد.

 به گزارش مقیم به نقل از خبرگزاری تسنیم از خمین، محمدباقر نوبخت ظهر امروز در شورای اداری استان مرکزی که در سالن جلسات بیت تاریخی امام(ره) در خمین برگزار شد با اشاره به اعتبارات تخصیص داده شده به استان مرکزی اظهار داشت: اعتبار دارایی‌های سرمایه‌ای استان مرکزی در سال 95 مبلغ 130 میلیارد تومان به ثبت رسیده که این مبلغ نسبت به سال 94 پیشرفتی 29 درصدی داشته است و اگر 2 درصد درآمد حاصل از صادرات نفت خام و گاز طبیعی را به این آمار اضافه کنیم جمع تملک دارایی‌های سرمایه‌ای این استان به 147 میلیارد تومان می‌رسد که در این حالت پیشرفتی 31 درصدی نسبت به سال گذشته داشته است.

وی افزود: با افزودن مبلغ 196 میلیارد تومانی اعتبارات ملی به تملکات استان مرکزی این استان رشد 207 درصدی را نسبت به سال 94 به خود اختصاص داده و با افزودن طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای ملی استان مرکزی در مجموع مبلغ 246 میلیارد تومان اعتبارات عمرانی در سال 95 در این استان وجود دارد که با توجه به تمام ارقام پیشین رشد 116 درصدی داشته است.

نوبخت تصریح کرد: نمایندگان مردم این استان در مجلس شورای اسلامی از رشد بودجه با خبر هستند و می‌دانند که رشد بودجه جاری و عمرانی کشور و رشد ملی در سطح کشور در مقایسه با این ارقام به چه ترتیب صورت می‌گیرد.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به افزودن اعتبارات تخصیص داده شده در این سفر گفت: بنابر دستور رئیس جمهور برای 51 طرح و پروژه اعتباری بالغ بر 912 میلیارد تومان برای امسال و سال آینده تخصیص داده شد و روش توزیع اعتبارات تخصیص داده شده در سفر رئیس جمهور به این صورت است که اعتبارات باید به صورت دو ساله به اتمام برسند و سازمان برنامه و بودجه به تاکید رئیس جمهور موظف است که 100 درصد این اعتبارات را پرداخت کند.

وی ادامه داد: مسئولان ارشد استانی موظف به عمل به این روند و نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی وظیفه نظارت عالیه بر روند تخصیص اعتبارات این سفر را به عهده دارند سفر رئیس جمهور تا ساعاتی دیگر به پایان می‌رسد اما پیگیری‌های این مطالبات ادامه دارد و امیدواریم که 912 میلیارد تومان در نظر گرفته شده برای این 51 طرح و پروژه در زمینه عمران شهری و روستایی موثر واقع شود.

سخنگوی دولت یازدهم عنوان کرد: عمده مطالبی را که نمایندگان استان مرکزی به عنوان طرح‌های مورد نظر مطرح کرده‌اند با تاکید رئیس جمهور در این سفر منظور شد عمران شهری و روستایی استان مرکزی 4 پروژه دارد که مبلغی بالغ بر 76 میلیارد تومان برای این تعداد پروژه در نظر گرفته شد و مبلغ 127 میلیار تومان نیز برای 5 طرح و پروژه در بخش کشاورزی مقرر شده است.

نوبخت خاطرنشان کرد: عمده اعتبارات به پروژه‌های منابع آبی تخصیص داده شد و مبلغ 205 میلیارد تومان برای تعداد 4 طرح این حوزه اختصاص داده شد همچنین مبلغ 68 میلیارد تومان به مباحث علمی و فرهنگی در زمینه حوزه بهداشت و درمان با تعداد 7 طرح و پروژه مبلغ 121 میلیارد تومان و در زمینه تکمیل طرح‌های ورزشی نیز مبلغی بالغ بر 6 میلیارد و 400 میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

وی بیان کرد: عمده تخصیص این اعتبارات در حوزه حمل‌ و نقل انجام شده است و مبلغ 309 میلیارد تومان به خود اختصاص داده و باید گفت که اعتبارات کامل برخی از استان‌ها در سفر رئیس جمهور نیز به این رقم نمی‌رسد اما بخش حمل‌ و نقل استان مرکزی تنها این مبلغ را به خود تخصیص داده است.

نوبخت افزود: مواردی دیگری مانند پروژه‌های آب، فاضلاب و غیره با هماهنگی‌های انجام شده بررسی می‌شوند و با اجازه‌ای که به سازمان داده شد تعداد 2 پروژه در حوزه آب به مجموع طرح‌ها افزوده‌ایم و تمام مطالبات عمرانی چه در این سفر و چه در گذشته با تاکید رئیس جمهور پرداخت می‌شود و لازم است در این جلسه از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی تشکر به عمل آورم زیرا همکاری خوبی با مقامات ارشد کشوری داشته‌اند.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به مطالبات گندم‌کاران گفت: مبلغ 14 هزار و 600 میلیارد تومان اعتبار در زمینه خرید تضمینی گندم اختصاص داده شده است و اکنون کمتر از هزار میلیارد تومان از این مقدار باقی مانده و شب گذشته مبلغی بالغ بر هزار و 900 میلیارد تومان پرداخت شد و می‌توانیم تا فردا پایان پرداخت نرخ خرید تضمینی گندم به کشاورزان را در قالب گزارشی رسمی اعلام کنیم.

وی عنوان کرد: بخش دیگر معوقات که به بازنشستگان، فرهنگیان و بهداشت و درمان اختصاص دارد بررسی شد و تصمیم به اجرای مطالبات آنها داریم همچنین بالغ بر 20 هزار و 500 میلیارد تومان بدهی معوق پیمانکاران را هم در مدت هفته‌های آینده به دستور رئیس جمهور پرداخت می‌کنیم و باید گفت که در آینده‌ای نزدیک در راستای نظارت بر امور یاد شده به استان مرکزی سفر می‌کنم.

سخنگوی دولت یازدهم خاطرنشان کرد: استان مرکزی در طول دو سال اخیر مبلغی بالغ بر 912 میلیار تومان اعتبار در گردش در اختیار داشته است و با در اختیار داشتن این مبلغ در توسعه این استان موثر است و این اعتبار جدا از اعتبارات تخصیص داده شده وزرا از اعتبارات داخلی وزارت‌خانه‌ها و تسهیلات بانکی بوده و وظیفه دولت در برابر تعهدات به مردم ا ین استان محسوب می‌شود.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : پروژه     |     استان مرکزی     |     محمدباقر نوبخت     |     اعتبار     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi