کد خبر : ۴۶۸۹۸۵ گروه : استان ها تاریخ انتشار :شنبه ۱ آبان ۱۳۹۵
در دیدار سرکنسول ایران با رئیس مجلس عالی نخجوان مطرح شد آمادگی نخجوان برای راه اندازی خط ریلی «نخجوان – مشهد»

مقیم/منصور آیرم، سرکنسول کشورمان در نخجوان با واصف طالب اف، رئیس مجلس عالی جمهوری خودمختار نخجوان دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش مقیم به نقل از ایسنا ، در این دیدار که روز جمعه 30 مهر 1395 در محل مجلس عالی انجام شد، آیرم با اشاره به اراده مقامات عالی رتبه  دو کشور برای توسعه همه جانبه مناسبات،  زمان را برای گسترش و تعمیق همکاری‌ها مناسب ارزیابی کرد .
وی با اشاره به توسعه روابط در بخش های مختلف از جمله حوزه اقتصادی، تبادل هیات های متعدد اقتصادی، همکاری های پزشکی و دارویی، گمرکی، استاندارد و ترانزیت و حمل و نقل را از مهمترین حوزه هایی دانست که طی دو سال گذشته بیشترین همکاری های دوجانبه را به خود اختصاص داده اند.
آیرم ابراز امیدواری کرد: با سفر رئیس مجلس عالی جمهوری نخجوان به ایران در آینده نزدیک، روند همکاری های دوجانبه شتاب بیشتری گیرد.
رئیس مجلس عالی نخجوان نیز در این دیدار بر اهمیت روابط با ایران تاکید و با اشاره به بر عهده داشتن مسئولیت ریاست گروه دوستی - پارلمانی جمهوری آذربایجان با جمهوری اسلامی ایران در پارلمان این کشور، این امر را به دلیل اهمیت روابط با ایران برای خود و کشورش دانست.
واصف طالب اف ضمن تشکر از دعوت به عمل آمده برای سفر به ایران، سفر به ایران را به مثابه سفر به میهن دیگر خود تعبیر کرد.
 وی در ادامه با اشاره به حجم فعلی مراودات اقتصادی فیمابین جمهوری خود مختار نخجوان و جمهوری اسلامی ایران، گفت با توجه به عمق روابط وتوانمندی های موجود دو کشور انتظار آن است که با همکاری های دو جانبه شاهد افزایش سطح این تعاملات باشیم.
واصف طالب اف همچنین از آمادگی طرف نخجوانی برای راه اندازی خط ریلی نخجوان – مشهد خبر داد و گفت: به محض آمادگی طرف ایرانی این مسیر که باعث افزایش تردد اتباع دوکشور خواهد شد افتتاح و شروع به کار خواهدکرد.
وی همچنین ضمن اشاره به اهمیت حوزه کاری گمرکات گفت: برای افزایش سرعت کار در گمرکات جلفا – جلفا و پلدشت – شاه تختی آماده همکاری مشترک وایجاد پنجره واحد برای کاهش زمان انجام امور گمرکی می باشیم.
در این دیدار همچنین موضوع تولید و بازاریابی مشترک مطرح و مورد بحث قرار گرفت.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : واصف طالب اف     |     نخجوان-مشهد     |     منصور آیرم     |     نخجوان     |     راه اندازی     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi