کد خبر : ۴۶۸۹۰۶ گروه : استان ها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۵
معاون اجرایی رئیس جمهور: تقویت تولید داخلی نیازمند باور و حمایت مردم است

مقیم/مشهد/ معاون اجرایی رئیس جمهور گفت: اگر مردم به مصرف کالای داخلی باور داشته باشند تبلیغ کننده کالای ایرانی می‌شوند و زمینه‌ صادرات محصولات ملی نیز فراهم می‌شود.

به گزارش مقیم به نقل از مهر، محمد شریعتمداری شامگاه گذشته در حاشیه بازدید از نمایشگاه «خانواده ایرانی، خانه ایرانی، تولید ایرانی» که در نمایشگاه بین المللی مشهد برگزار شد با بیان اینکه اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در خراسان رضوی در حال رسیدن به نتایج مطلوبی است، اظهار کرد: برپایی این نمایشگاه به دلیل معرفی و نمایش کالاهای ایرانی در کنار تشویق و دعوت مردم برای حضور در این نمایشگاه‌ها موجب ایجاد یک رقابت بین تولیدکننده‌ها می‌شود.

وی با بیان اینکه باید در تقویت اقتصاد ملی کشور بیش از گذشته تلاش کنیم، افزود: یکی از راه‌های رسیدن به این هدف در حوزه اقتصادی برپایی این نمایشگاه‌ها است که امیدواریم در آینده نزدیک این نمایشگاه در سایر استان‌های کشور نیز برگزار شود.

معاون اجرایی رئیس جمهور تنوع محصولات ارائه شده در نمایشگاه خانواده ایرانی و تولید ایرانی را نشان دهنده قدرت تولیدات ایرانی دانست و تصریح کرد: ممکن است ما در برخی از حوزه‌های تولید در کشور نیازمند تقویت تکنولوژی تولید و به کارگیری مهارت‌های جدید باشیم اما تردیدی نیست که اگر ما از تولیدات داخل حمایت کرده، مصرف کالای ایرانی را در بین مردم ترویج دهیم و تلاش کنیم تا این فرهنگ در جامعه ایران نهادینه شود، می‌توانیم شاهد رونق اقتصادی باشیم.

وی خرید کالای ایرانی را به عنوان شاخص ایجاد اشتغال، رونق اقتصادی بیشتر و رفاه عمومی خانوارها اعلام کرد و گفت: در همین راستا خرید کالای خارجی تقویت بازارهای خارجی و ایجاد اشتغال در بیرون از مرز ها را به دنبال دارد.

شریعتمداری با بیان اینکه اگر فرهنگ استفاده از کالای ایرانی در بین مردم گسترش پیدا کند، تولیدات ایرانی رفته رفته توانایی رقابت با نمونه‌های مشابه خارجی را پیدا می‌کنند، اضافه کرد: اگر مردم به مصرف کالای داخلی باور داشته باشند و تبلیغ کننده کالای ایرانی باشند زمینه‌های صادرات محصولات ملی نیز فراهم می‌شود و اینگونه می‌توانیم به اقتصادی مقاوم برسیم که درون زا و برون نگر است.

وی خواستار استفاده از تکنولوژی‌های بومی و برتر شد و افزود: باید دانش بنیان بودن را در عرصه تولید داخلی گسترش دهیم تا یکی دیگر از اهداف اقتصاد مقاومتی نیز محقق شود.

 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : تولید داخلی     |     محمد شریعتمداری     |     حمایت     |     مشهد     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi