کد خبر : ۴۶۸۹۰۴ گروه : استان ها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۵
رئیس هیئت ایرلندی: ساخت نیروگاه خورشیدی در قزوین بسرعت آغاز می شود

مقیم/قزوین/ رئیس هیئت ایرلندی گفت: در صورت واگذاری زمین و صدور مجوز ساخت اولین نیروگاه ۳۰ مگاواتی خورشیدی در قزوین آغاز می شود.

به گزارش مقیم به نقل از مهر، جرالد شنون سه شنبه شب در جلسه با استاندار قزوین که در محل مرکز خدمات سرمایه گذاری قزوین برگزار شد برای ساخت دو نیروگاه خورشیدی ۳۰ مگاواتی در تاکستان اعلام آمادگی کرد.

وی افزود: ما تجربه احداث ۵۰۰ مگاوات برق خورشیدی در کشورهای مختلف جهان را داریم و در منطقه قزوین هم ظرفیت خوبی برای اجرای این طرح های نوین وجود دارد و ما پس از ماهها مطالعه و فعالیت کارشناسی برای مشارکت در کار موافقت کرده ایم.

شنون تصریح کرد: پروژه ای که در قزوین اجرا خواهد شد اولین طرح نوین است که با استفاده از پنل های پشت بامی و سقفی نیازهای واحدهای صنعتی را تامین خواهد کرد و پش از اجرا می تواند برای دیگر مناطق ایران و سایر مناطق جهان هم الگویی قابل مشاهده و عملیاتی باشد.

سرمایه گذار ایرلندی و مدیر اجرایی نیروگاه خورشیدی اظهارداشت: شرکت های همکار ما قادرند از صفر تا صد ساخت نیروگاه را اجرا کنند اما بیشتر نیروهای اجرایی را از داخل استان شما تامین خواهیم کرد به همین دلیل انتظار داریم نیروهای کارشناسی و فنی توانمند خود را برای استفاده معرفی کنید.

وی اضافه کرد: تامین سرمایه لازم و بومی سازی پروژه از دیگر برنامه های شرکت ایرلندی است اما از استاندار و مسئولان استان قزوین درخواست می کنیم درخصوص صدور مجوز محیط زیست، توانیر، اتصال به شبکه سراسری برق، واگذاری قطعی زمین، صدور ویزای بلند مدت یک یا دوساله برای تردد به ایران برای اجرای طرح اقدام لازم صورت گیرد.

جرالد شنون اظهارداشت: برای اجرای دو نیروگاه ۳۰ مگاواتی برای هر واحد ۵۰ هکتار و جمعا ۱۰۰ هکتار زمین لازم داریم و ۹۰ میلیون یورو نیز هزینه سرمایه گذاری است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : جرالد شنون     |     فریدون همتی     |     نیروگاه خورشیدی     |     قزوین     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi