کد خبر : ۴۶۸۷۹۵ گروه : استان ها تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۵
نماینده اتحادیه صادرکنندگان استان یزد: ارتباط تجاری یزد با استرالیا تا ۲ ماه آینده آغاز می‌شود

مقیم/نماینده اتحادیه صادرکنندگان استان یزد چهار کشور استرالیا، اسپانیا، هند و روسیه را کشورهای بازار هدف یزد برای ایجاد دفتر تجاری دانست و گفت: ارتباط تجاری یزد با استرالیا تا دو ماه آینده آغاز می‌شود.

 به گزارش مقیم به نقل از خبرگزاری تسنیم از یزد، امیر محمدی شامگاه یکشنبه در دومین نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان یزد اظهار داشت: 4 کشور استرالیا، اسپانیا، روسیه و هند برای ایجاد دفاتر تجاری استان یزد انتخاب شده‌اند.

وی افزود: تحقیقات گسترده به صورت میدانی و فیزیکی برای استرالیا انجام شده و به نتیجه کامل رسیدیم که این کشور می‌تواند به عنوان یکی از کشورهای هدف صادرات استان مطرح شود.

نماینده اتحادیه صادرکنندگان استان یزد ادامه داد: یکی از حوزه‌هایی که در آینده‌ای بسیار نزدیک کشور استرالیا با توجه به پهناور بودن آن به صورت جدی مورد توجه قرار می‌گیرد و هم اکنون هم بسیار جدی است بحث صنعت ساختمان است.

محمدی ادامه داد: بیشترین طرح و رنگی که در کاشیهای مصرفی استرالیا وجود دارد به وفور در استان یزد تولید می‌شود ولی از ایران هیچ کاشی و سرامیکی به این کشور صادر نمی‌شود.

وی با تاکید بر اینکه استارت فیزیکی صادرات کاشی به استرالیا تا دو ماه آینده زده می‌شود خاطرنشان کرد: کشور بعدی هدف صادرات استان یزد کشور اسپانیا است که به صورت فیزیکی با ثبت یک شرکت به این کشور وارد شدیم و در حال حاضر از یزد به سفارش شرکت اسپانیایی کاشی و سرامیک به این کشور صادر می‌کنیم.

نماینده اتحادیه صادرکنندگان استان یزد گفت: این اتفاق زمانی اهمیت بسیار بالایی دارد که تاکنون هیچ کاشی و سرامیکی به این کشور از ایران صادر نشده است چرا که اسپانیا خود یکی از بزرگترین تولیدکنندگان کاشی و سرامیک جهان به حساب می‌آید.

محمدی خاطرنشان کرد: هنوز اقدامی در ارتباط با روسیه و هند صورت نگرفته چرا که بررسی امکان صادرات به استرالیا و اسپانیا بسیار زمان‌گیر است اما به‌زودی روند بررسی این دو کشور هم شروع می‌شود.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : امیر محمدی     |     ارتباط تجاری     |     غیر نفتی     |     استرالیا     |     یزد     |     صادرات     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi