کد خبر : ۴۶۸۷۱۵ گروه : استان ها تاریخ انتشار :جمعه ۲۳ مهر ۱۳۹۵
مصادف با ۱۳ محرم‌الحرام نخستین اجتماع بزرگ «عاشوراییان یزد» برگزار می‌شود

مقیم/مسئول دبیرخانه بین‌المللی یزد حسینیه ایران گفت: نخستین اجتماع بزرگ «عاشوراییان یزد» با حضور هیئت‌های عزاداری در یزد برگزار می‌شود.

 به گزارش مقیم به نقل از تسنیم، سیدحسن حسینی در یزد با اشاره به مراسم‌های عزاداری در یزد اظهار داشت: استان یزد در زمینه برگزاری مراسم‌های عزاداری از شاخصه‌های بسیار زیادی برخوردار است.

وی ادامه داد: با توجه به اهمیت برگزاری مراسم‌های عزاداری امام حسین(ع) به صورت پرشور و با حضور تمام عزاداران حسینی، امسال برای نخستین بار اجتماع بزرگ عاشوراییان یزد در میدان امیر چقماق یزد برگزار می‌شود.

مسئول دبیرخانه بین‌المللی یزد حسینیه ایران عنوان کرد: این مراسم با حضور پرشور هیئت‌های مذهبی و عزاداران حسینی فردا شنبه 25 مهر مصادف با 13 محرم الحرام برگزار می‌شود.

حسینی با اشاره به اینکه یکی از اهداف امام حسین(ع) از قیامشان اقامه نماز بوده است، گفت: با هدف ترویج فرهنگ نماز جماعت در جامعه این مراسم پس از اقامه نماز ظهر و عصر در حسینیه امیرچقماق برگزار می‌شود.

وی مهم‌ترین نیاز امروز جامعه اسلامی را اتحاد دانست و خاطرنشان کرد: این مراسم به صورت یکپارچه و زیرپوشش پرچم امام حسین(ع) و با نماد یزد حسینیه ایران انجام می‌شود.

مسئول دبیرخانه بین‌المللی یزد حسینیه ایران شعار این مراسم بزرگ را "لبیک یا حسین(ع)" دانست و گفت: در سرتاسر استان یزد در طول سال به ویژه ایام محرم و صفر مراسم‌های عزاداری پرشوری برگزار می‌شود ولی این مراسم برای نخستین بار به این صورت با حضور تمام هیئتهای عزاداری برگزار می‌شود.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : عاشوراییان یزد     |     سیدحسن حسینی     |     اجتماع     |     نخستین     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi