کد خبر : ۴۶۸۶۳۴ گروه : استان ها تاریخ انتشار :یکشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۵
مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی: تخلیه و بارگیری کالا در اسکله‌های دروازه طلایی اقتصاد ایران رونق گرفت

مقیم/مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی از رونق ۲۵ درصدی تخلیه و بارگیری کالای نفتی و غیرنفتی و همچنین افزایش ۲۸ درصدی محموله‌های کانتینری در اسکله‌های دروازه طلایی اقتصاد ایران در نیمه نخست سال جاری خبر داد.

به گزارش مقیم به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، ابراهیم ایدنی ضمن تشریح عملکرد منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی در 6 ماهه نخست سال 95 اظهار داشت: در مدت یاد شده در مجموع 39 میلیون و 253 هزار و 400 تن کالای نفتی و غیرنفتی در بزرگترین بندر تجاری ایران تخلیه و بارگیری شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش 25 درصدی به ثبت رسید.

وی بیان‌ کرد: از این حجم از عملیات بندری 24 میلیون و 796 هزار و 147 تن مربوط به کالاهای غیرنفتی و 14 میلیون و 457 هزار و 253 تن اختصاص به مواد نفتی دارد که به ترتیب 28 و 21 درصد افزایش داشته است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی همچنین حجم کل کالاهای ترانزیت شده از طریق بزرگترین بندر تجاری کشور در شش ماه نخست سال جاری را دو میلیون و 193 هزار و 328 تن اعلام کرد و افزود: در این مورد رشد 2 درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته را شاهد بودیم. 

وی حجم صادرات کالاهای غیرنفتی را 16 میلیون و 483 هزار و 870 تن اعلام کرد که 53 درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته بوده است.

ایدنی از کابوتاژ 64 هزار و 633 تن از این گونه کالاها در مدت یاد شده سخن به میان آورد و خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ترانشیپ 846 هزار و 830 تن کالای غیرنفتی نیز از طریق خطوط کشتیرانی فیدری به بنادر دیگر انجام شد که 38 درصد رشد داشته است.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی افزود: در همین مدت 4 میلیون و 482 هزار و 695 تن کالای غیرنفتی از طریق این بندر وارد کشور شد که کاهش 10 درصدی را نشان می‌دهد.

ایدنی در بخش دیگری از سخنان خود از رشد 53 درصدی صادرات فرآورده‌های نفتی از بندر شهید رجایی خبرداد و گفت: در نیمه نخست امسال 4 میلیون و 568 هزار و 760 تن مواد نفتی از طریق این بندر به خارج از کشور صادر شد.

وی یک میلیون و 820 هزار و 115 تن مواد نفتی در این مدت از طریق این بندر به داخل کشور وارد و 48 هزار و 741 تن از این گونه کالاها نیز ترانزیت شده است.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی همچنین از کابوتاژ 8 میلیون و 19 هزار و 637 تن کالای نفتی در این بندر با رشد 9 درصدی اشاره کرد و همچنین از تخلیه و بارگیری یک میلیون و 41 هزار و 459  TEU کانتینر و رشد 28 درصدی حجم این عملیات در پیشرفته ترین بندرکانتیتری کشور در شش ماهه سال جاری خبر داد.

ایدنی اظهار داشت: بزرگترین بندر تجاری ایران در 6 ماهه سال جاری میزبان بالغ بر 2 هزار  و 84 فروند شناور با تناژهای مختلف بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش 5 درصدی به ثبت رسید که یک‌هزار و 668 فروند بالای هزار تن وزن داشته‌اند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : دروازه طلایی اقتصاد     |     تخلیه و بارگیری کالا     |     ابراهیم ایدنی     |     هرمزگان     |     اقتصاد     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi