کد خبر : ۴۶۸۴۲۴ گروه : استان ها تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۵
دانشگاه سیستان‌وبلوچستان میزبان اجلاس سالانه «کامستس»

مقیم/دبیر اجرایی اجلاس سالانه کامستس گفت: اجلاس سالانه کمیسیون علوم و فناوری برای توسعه پایدار کشورهای جنوب (کامستس)،۱۰ تا۱۲ آبان ماه امسال به میزبانی دانشگاه سیستان و بلوچستان و با همکاری سازمان پژوهش‌های علمی وصنعتی ایران برگزار می‌شود.

به گزارش مقیم به نقل از ایسنا، عبدالرضا صمیمی با اعلام این خبر افزود: اجلاس سالانه COMSATS با حضور اعضای کمیسیون علوم وفناوری برای توسعه پایدار کشورهای جنوب و صاحبنظران داخلی وخارجی، به منظور بررسی آخرین دستاوردها و تجربیات کشورهای مختلف در زمینه انواع انرژی‌های تجدیدپذیر مانند انرژی خورشیدی، میکروجلبک‌ها، پیل‌های سوختی، انرژی باد، زمین گرمایی و انرژی امواج دریا برگزار می‌شود.

وی اظهار کرد: در این گردهمایی علاوه بر اجرای کارگاه‌های آموزشی و نمایشگاه، ارائه گزارش عملکرد کشورهای عضو کامستس و معرفی برنامه‌های آتی پیشنهادی آنها در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر از جمله برنامه‌های جنبی است.

کمیسیون علوم وفناوری برای توسعه پایدار کشورهای جنوب در سال ۱۹۹۴ با عضویت ۲۱ کشور از سه قاره آسیا، آفریقا و آمریکای لاتین شکل گرفت. از اهداف این کمیسیون می‌توان جلب توجه کشورهای در حال توسعه نسبت به ضرورت تمرکز علم و فناوری در روند توسعه وترغیب سازمان‌ها در جهت بکارگیری منابع جنوب در خدمت کشورهای جنوب، تسهیل در انتقال فناوری‌هایی با کیفیت مطلوب به کشورهای عضو و حمایت‌های سیاسی و مالی از ابتکارهای مشترک جدید به عنوان عامل افزایش ظرفیت‌های علمی و فناوری بومی در جهت راهبری علمی توسعه پایدار در کشورهای جنوب نام برد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : کامستس     |     اجلاس سالانه     |     دانشگاه سیستان‌وبلوچستان     |     عبدالرضا صمیمی     |     میزبان     |     اجلاس     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi