کد خبر : ۴۶۸۴۰۳ گروه : استان ها تاریخ انتشار :یکشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۵
قائم مقام وزیر کشور: امکان برگزاری ۳۰درصد از انتخابات ۹۶ به صورت الکترونیکی وجود دارد

مقیم/سمنان/ قائم مقام وزیر کشور با بیان اینکه درباره برگزاری انتخابات الکترونیکی با شورای نگهبان مکاتباتی صورت گرفته، گفت: امکان برگزاری ۳۰درصد از انتخابات ۹۶ به صورت الکترونیکی وجود دارد.

به گزارش مقیم به نقل از مهر، محمد حسین مقیمی عصر یکشنبه در همایش فرمانداران و بخشداران استان سمنان به میزبانی استانداری، ضمن بیان اینکه پیشنهاد برگزاری بخشی الکترونیکی بخشی از انتخابات به شورای نگهبان قانون اساسی ارائه شده است، ابراز داشت: این پیشنهاد در شورای نگهبان بررسی می شود و اگر این شورا نظر مثبت بر موضوع داشته باشد، ۳۰درصد از انتخابات به صورت ماشینی برگزار خواهد شد.

وی افزود: نکته اصلی قابل بحث در شورای نگهبان، نرم افزارهای برگزاری انتخابات هستند که باید به تائید برسند لذا این مقوله کمی نیاز به بررسی دارد اما در نهایت باید گفت هر اقدامی در این زمینه پس از تایید، بررسی و اعلام نظر شورای نگهبان، انجام می شود.

قائم مقام وزیر کشور درباره عزل و نصب های پیش از انتخابات در این وزارتخانه نیز گفت: در این باره تصمیمی گرفته نخواهد شد یعنی باید بگویم با توجه به نزدیک شدن به انتخابات، تغییرات خاصی در دستور کار نیست و اگر تغییری هم باشد، در واقع مربوط به افرادی است که بازنشسته می شوند و این ارتباطی به انتخابات نخواهد داشت البته باید گفت که وزیر کشور همواره درباره مدیرانی که در کارخود اهتمام ندارند برخوردهایی را در دستور کار دارد.

مقیمی با بیان اینکه وزیر کشور اگر ببیند فردی کم کاری می کند، او را تغییر خواهد داد، ابراز داشت: این طبیعی است و ارتباطی به انتخابات نخواهد داشت.

وی درباره رسالت مسئولان به خصوص در بدنه وزارت کشور پیرامون انتخابات نیز، افزود: این انتخابات نیز مانند سایر انتخابات نظام مقدس جمهوری اسلامی مردم محور است و مسئولان فرمانداری های سراسر کشور بار اصلی برگزاری آنرا بردوش خواهند داشت لذا مردم و فرمانداران سراسر کشور باید نظارت کامل بر فعال نشدن تبلیغات زود هنگام داشته باشند.

قائم مقام وزیر کشور با بیان اینکه هم اکنون تبلیغات انتخاباتی ممنوع است و هیچ کس حق ندارد برای انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا تبلیغات کند، گفت: تمام مصادیق تبلیغ از جمله سخنرانی در روستاها و بهره برداری از ایام محرم تخلف بارز است.

مقیمی بیان داشت: تا کنون تخلفی درباره انتخابات ریاست جمهوری سال آتی گزارش نشده است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری     |     الکترونیکی     |     محمد حسین مقیمی     |     سمنان     |     انتخابات     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi