کد خبر : ۴۶۸۲۳۸ گروه : استان ها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۷ مهر ۱۳۹۵
بازدید۱۰ هزار گردشگری خارجی از جاذبه‌های کرمانشاه

مقیم/معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه از بازدید قریب به ۱۰ هزار گردشگری خارجی از جاذبه‌های تاریخی توریستی استان در سال جاری خبر داد.

به گزارش مقیم به نقل از ایسنا، علیرضا مرادی بیستونی در این گفت‌وگو اظهار کرد: از ابتدای امسال تا پایان شهریور ماه (به غیر از تعطیلات نوروز) مجموعا 9 هزار و 627 گردشگر خارجی از جاذبه های و محوطه های تاریخی فرهنگی استان بازدید کرده‌اند.

وی ادامه داد: تعداد بازدید کنندگان خارجی استان در شش ماهه نخست سال گذشته هفت هزار و 846 نفر بود که آمار امسال بیش از 22 درصد افزایش را نشان می‌دهد.

مرادی بیستونی تصریح کرد: این بازدیدها از محوطه های تاریخی فرهنگی استان شامل مجموعه تاریخی فرهنگی تاق بستان، مجموعه ثبت جهانی شده بیستون، معبد آناهیتا، سراب نیلوفر و 12 موزه فعال استان صورت گرفته است.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: افزایش میزان بازدید گردشگران خارجی از جاذبه‌های گردشگری استان موضوع بسیار مهم و قابل توجهی است که می تواند در روند توسعه استان نقش کلیدی را ایفا کند.

مرادی بیستونی تاکید کرد: هرچقدر بتوانیم در زمینه جذب گردشگران خارجی موفق‌تر عمل کنیم، اثر مستقیم آن را در توسعه همه جانبه استان خواهیم دید.

وی همچنین با اشاره به اجرایی شدن برجام و نقش آن در توسعه گردشگری کشور گفت: قطعا با اجرایی شدن کامل برجام، ایران و استان کرمانشاه می تواند شرایط ویژه‌تری را در حوزه گردشگری به خود ببیند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : علیرضا مرادی بیستونی     |     جاذبه‌های کرمانشاه     |     گردشگر خارجی     |     کرمانشاه     |     بازدید     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi