کد خبر : ۴۶۸۱۵۱ گروه : استان ها تاریخ انتشار :دوشنبه ۵ مهر ۱۳۹۵
کمک پروفسور سمیعی برای پیشرفت علوم مغز و اعصاب قاره آفریقا

مقیم/ساری/پروفسور مجید سمیعی رئیس بیمارستان علوم عصبی هانوفر آلمان قصد دارد که به کشورهای آفریقایی در حوزه پیشرفت علوم مغز و اعصاب کمک کند.

به گزارش مقیم به نقل از مهر، پروفسور مجید سمیعی یکشنبه‌شب در دیداری که با نماینده ولی‌فقیه در استان مازندران در خصوص ساخت انستیتو پژوهشکده علوم اعصاب در مازندران داشت، اظهار کرد: امیدوارم این سفر نتایج خوبی برای مردم مازندران داشته باشد و در تاریخی شود و نتایج آن را مردم حس کنند و به آینده امیدوار باشند.

وی افزود: مردم خطه شمال ایران ملتی بافرهنگ غنی و متعالی هستند که مهمان‌نوازند و عشق و علاقه آنان به علم حیف است که منتظر بماند و باید ارتقاء یابد.

 رییس بیمارستان علوم عصبی هانوفر آلمان، بابیان اینکه باید افرادی که جویای علم هستند خود نیز در این عرصه حرکت کنند، گفت: از چشمان همه شما میزان عشق و علاقه‌ای که نسبت به من وجود دارد را می‌بینم در حقیقت این عشق به علم و دانش است و این فرهنگ، فرهنگ بزرگ و غنی است.

پروفسور سمیعی با ابراز اینکه در سراسر دنیا مرا به‌عنوان یک ایرانی می‌شناسند، اظهار کرد: خدمت‌رسانی بنده در عرصه درمان تنها برای صاحبان مال و قدرت نیست بلکه این چتر بر سر همه گسترانیده شده است، بطوریکه از سال ۱۹۹۷ تاکنون کمک‌هایی به مردم قاره آفریقا داشتم چهار هفته پیش به‌اصرار به دومین کنگره مغز و اعصاب در شهر «کیپ‌تاون» آفریقا که با حضور ۴۵ کشور آفریقایی برگزارشده بود، دعوت کردند که پیش از این، آن نقشه را برای آن‌ها طراحی کرده بودم.

وی ادامه داد: در این مراسم، به‌عنوان «پرزیدنت» افتخاری قاره آفریقا معرفی شدم و مراسم بزرگی برگزار کردند و در آنجا سخنرانی آتشینی داشتم و گفتم که اگر حکومت‌های آفریقا از متصدیان و پزشکان این کنگره درس بگیرند و با یکدیگر متفق می‌شدند، اکنون قاره آفریقا وضعیت بسیار خوبی در جهان داشت.

پروفسور سمیعی اظهار کرد: بنا دارم که در پنج‌تا ۱۰ سال آینده، آفریقا را به‌جای خوبی درزمینهٔ علوم مغز و اعصاب برسانم.

فوق تخصص قاعده مغز و چهره برجسته مغز و اعصاب جهان، با اشاره به اینکه ما ایرانی‌ها به محرومین هم کمک می‌کنیم، گفت: به استاد مغز و اعصاب آفریقایی که در آمریکا زندگی می‌کند گفتم اگر همه این امکانات در کشورت وجود داشت در آمریکا می‌ماندی، جواب داد هرگز.

پروفسور سمیعی در پایان سخنان خود، ابراز داشت: دلم برای افرادی که به آمریکا مهاجرت کردند می‌سوزد که غریب در آنجا زندگی می‌کنند.

به این گزارش؛ پروفسور سمیعی امروز دوشنبه پنجم مهرماه به دعوت دانشگاه علوم پزشکی بابل به این شهرستان سفر می‌کند و بعدازظهر امروز هم، دو دبیرستان دخترانه و پسرانه در آمل را افتتاح خواهد کرد. آغاز عملیات اجرایی برای ساخت دانشگاه مدیریت علوم و فنون در آمل ازجمله برنامه‌های دیگر پروفسور سمیعی در سفر به آمل است.

گفتنی است؛ این دانشگاه با همکاری وزارت علوم و دانشگاه هانوفر آلمان ساخته می‌شود

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : علوم مغز و اعصاب     |     احتمال پیشرفت     |     قاره آفریقا     |     پروفسور سمیعی     |     کمک     |     ساری     |     مازندران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi