کد خبر : ۴۶۸۱۱۷ گروه : استان ها تاریخ انتشار :یکشنبه ۴ مهر ۱۳۹۵
استاندار همدان: همدان به عنوان قطب پزشکی غرب کشور انتخاب شد

مقیم/استاندار همدان گفت: براساس تصمیم وزارت بهداشت و پیگیری‌های رئیس دانشگاه علوم پزشکی و مجمع نماینده گاه استان در مجلس، همدان به عنوان قطب پزشکی غرب کشور انتخاب شد.

به گزارش مقیم به نقل از خبرگزاری تسنیم از همدان، محمدناصر نیکبخت ظهر امروز در جشنواره شهید رجایی و آیین تجلیل از دستگاه‌های برتر استان همدان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: دفاع مقدس درس‌های عبرت‌آموزی را برای ما به دنبال داشت و از طرفی به دنیا ثابت کرد که سلاح، تجهیزات مدرن، پشتبانی‌های همه جانبه استکبار نیز نمی‌تواند دشمن را به اهداف خود برساند بلکه اعتقاد، دلبستگی و فداکاری است که کارساز است.

وی افزود: در غنائم جنگ تحمیلی که به دست آوردیم مشخص شد که بین 30 تا 50 کشور سلاح آنها در جنگ علیه ایران به کار گرفته شده است و این امر نشان از پشتیبانی از صدام ملعون است که آن را وادار کنند که به کشور اسلامی تازه انقلاب کرده، حمله کند.

استاندار همدان با اشاره به اینکه رزمندگان نشان دادند که اعتقاد کارساز‌تر از سلاح است، بیان کرد: رزمندگان، شهدا، جانبازان و ایثارگران با اعتقاد خود در پایان جنگ تحمیلی اجازه تصرف یک وجب از خاک این سرزمین توسط دشمن را ندادند.

وی گفت: عزم اراده سربازی که با تمام تجهیزات مدرن و پیشرفته فقط برای انجام وظیفه در جبهه و جنگ حضور می‌یابد توسط سرباز مدافعی که با تمام اعتقادش برای دفاع از مرز، ناموس و دین خود می‌جنگند، خنثی می‌شود.

نیکبخت با تأکید بر اینکه همه چیز تجهیزات نیست، بیان کرد: همه توفیقات در ایران اسلامی براساس خواست ملت کسب شده است بر این اساس باید شیوه عملکردی رزمندگان دفاع مقدس فراموش نشود.

وی با بیان اینکه همچنان از تأثیرات و توفیق رزمندگان دفاع مقدس در اقدامات امروز بهره‌مند هستیم، عنوان کرد: اگر امروز در برجام و مذاکرات توفیقی حاصل می‌شود و دنیا را وادار می‌کنیم که پای میز مذاکره بنشیند نشان از خودگذشتگی‌هایی است که برای دنیا ملموس شده است و دیگر نمی‌توان به این کشور با تهدید و فشار موضوع خاصی را تحمیل کرد.

استاندار همدان گفت: دشمنان در موقعیتی که شرایط کشور عادی نبود حمله کردند و جواب هم گرفتند و امروز این کشور در منطقه با ثبات‌ترین کشور است و استحکام بسیاری مناسبی دارد و تمام تجهیزات نظامی خود را تأمین می‌کند.

وی با اشاره به اینکه رشادت‌های رزمندگان همچون سدی در مقابل دشمن خودنمایی می‌کند، تصریح کرد: تمام تلاش استکبار این بود که با دسیسه و اختلاف‌افکنی و اعمال تحریم‌های ظالمانه ما را زیر سلطه ببرد اما موفق نشدند و امروز به این نتیجه رسیدند که ایران را به عنوان سرزمینی که در منطقه حرف آن نافذ است، بپذیرند.

استاندار همدان تأکید کرد: وقتی حقانیت ایران به اثبات رسید و اعتراف کردند گذشته ایران پاک شد و در شورای امنیت قطعانامه‌ها علیه ایران قطع شد و مباحث ایران هراسی و اسلام هراسی و تروریست را که به ایران ارتباط می‌دانند نیز به این نتیجه رسیدند که غلط بوده است.

وی افزود: رئیس جمهور کنونی دنیای عاری از خشونت و مبارزه با تروریست را شعار خود قرار داد و هر گونه خشونت را نفی کرد.

نیکبخت از مردم به عنوان سرمایه‌های اجتماعی کشور یاد کرد و اظهار داشت: تمام سیستم عریض و طویل اداری بر مبنای خدمت‌گذاری برای مردم بنا شده است و بر این اساس در سیستم اداری تأکید بر این است که محصول محور و بهره‌ور باشیم.

وی با بیان اینکه سیستم اداری سیستمی است که رضایت‌مندی مردم را در انتهای کار خود داشته باشد، تصریح کرد: خوشایند نیست و نتیجه مطلوب حاصل نمی‌شود اگر ساعت‌محور باشیم و رأس ساعت در سیستم اداری ورود و خروج داشته باشیم.

بهره‌وری در سیستم اداری لحاظ شود

استاندار همدان با بیان اینکه بهره‌وری در رشد اقتصاد درصد قابل توجهی را به خود اختصاص داده است، گفت: بعید می‌دانم در بین مدیران دستگاه‌های اجرایی کسی باشد که از بهره‌وری سیستم خود راضی باشد.

وی بیان کرد: در این راستا از دبیر جشنواره شهید رجایی تقاضا دارم که در ارتباط با سیستم بهره‌وری در ادارت و دستگاه‌های اجرایی با حضور افراد صاحبنظر سمینارهایی را برگزار کند تا در رابطه با احیای فکری بهره‌وری در سیستم اداری راهکارهایی ارائه شود.

نیکبخت عنوان کرد: در صورتی که نتوانیم سهم بهره‌وری در رشد اقتصادی را محقق کنیم در زمینه امور جاری و اداری و رشد اقتصادی دچار آسیب می‌شویم.

وی با بیان اینکه محصول و نتیجه کار در سیستم اداری برای ما مورد توجه قرار دارد، اظهار داشت: وقتی مردم سرمایه‌های اجتماعی کشور به شمار می‌آیند جلب رضایت‌ آنها مورد توجه دولت است در این راستا دولت اجرای طرح تحول نظام سلامت را برای کسب رضایت مردم و کاهش هزینه‌های درمانی اجرا کرد.

استاندار همدان عنوان کرد: با پیگیری‌ها مکرر و حمایت نمایندگان استان در مجلس و عنایت وزیر بهداشت خوشبختانه همدان به عنوان قطب پزشکی غرب کشور معرفی شده است.

مسائل اخلاقی و مالی در سیستم اداری رعایت شود

وی تأکید کرد: در سیستم اداری از هیچ تخلف و فساد اخلاقی و مالی هر چه قدر کوچک گذشت نمی‌کنم چرا که مسائل اخلاقی و مالی پاشنه‌ آشیل هر سیستمی است و باید مورد مراقبت قرار گیرد.

نیکبخت افزود: حفظ شئونات در رابطه با حجاب و پوشش بانوان در ادارات رعایت شود و نظات لازم انجام گیرد و برای بررسی نحوه برخورد با ارباب رجوع تیمی به صورت محسوس و غیرمحسوس از ادارات سرکشی کنند.

وی با اشاره به اجرای طرح سرشماری نفوس و مسکن به صورت اینترنتی گفت: به منظور مشارکت بیشتر کارمندان در ثبت‌نام اینترنتی لازم است مدیران دستگاه‌ها اجازه دهند که در وقت غیراداری کارمندان از امکانات سازمان مربوط به برای ثبت‌نام در سرشماری نفوس و مسکن استفاده کنند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : قطب پزشکی     |     محمدناصر نیکبخت     |     کشور     |     همدان     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi