کد خبر : ۴۶۷۸۷۱ گروه : استان ها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۵
در سال تحصیلی جدید انجام می‌شود: ورود یک میلیون و ۴۰۰ هزار دانش آموز کلاس اولی به مدارس

مقیم/کرج/وزیر آموزش و پرورش با اشاره به ورود یک میلیون و ۴۰۰ هزار دانش آموز کلاس اولی به مدارس، گفت: در کشور ۱۳ میلیون و ۷۰۰ هزار دانش آموز مشغول تحصیل هستند.

به گزارش مقیم به نقل از مهر، علی اصغر فانی صبح چهارشنبه در آیین جشن متمرکز کشوری غنچه ها و شکوفه های استان البرز که در دبستان حضرت فاطمه زهرا(س) شهرستان کرج برگزار شد، ضمن تبریک سال تحصیلی جدید، اظهار کرد: امروز، یک میلیون و ۴۰۰ هزار دانش آموز کلاس اولی وارد مدارس می شوند.

فانی با اشاره به اینکه تاکنون در سامانه سناد، اطلاعات ۱۲.۵ میلیون دانش آموز ثبت شده است، مطرح کرد: امسال پیش بینی می کنیم که ۷۰۰ هزار نوآموز پیش دبستانی، ۷ میلیون و ۶۰۰ هزار دانش آموز ابتدایی، ۵ میلیون و ۳۰۰ هزار دانش آموز دوره متوسطه اول و دوم و ۷۳ هزار دانش آموز استثنایی در ۱۰۷ هزار واحد آموزشی خواهیم داشت.

وی با تاکید بر اینکه در سال تحصیلی جدید، ۲۵ هزار دانش آموز به جمعیت دانش آموزش کشور اضافه شده است، گفت: در کشور ۱۳ میلیون و ۷۰۰ هزار دانش آموز مشغول تحصیل هستند

فانی با تاکید بر اینکه افزایش فضاهای آموزشی از اهمیت بالایی برخوردار است، از اضافه شدن ۵ هزار و ۵۰۰ واحد فضای آموزشی در سال جاری خبر داد و گفت: ۳۰ درصد این فضاها توسط خیرین مدرسه ساز اضافه شده است.

وزیر آموزش و پرورش ضمن قدردانی از مشارکت اولیاء و مربیان و همچنین نهادهای مردمی و دولتی به آموزش و پرورش بر لزوم ادامه این مهم تاکید کرد و افزود: توسعه فضاهای آموزشی و پرورش از سیاست های اصلی این وزارتخانه است، که به جد پیگیری می شود.

فانی بر همکاری اولیاء با وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد و گفت: از آنجاییکه دانش آموزان امانت هستند باید برای تعلیم و تربیت آنان برنامه ریزی مدونی ارائه تا مسیر موفقیت هموار شود.

وزیر آموزش و پرورش به دانش آموزان توصیه کرد؛ قدر این دوران را بدانند و برای تقویت روحیه همدلی، همکاری، کسب دانش از هیچ تلاشی فروگدار نباشند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به افتخارات استان البرز در کشور اشاره کرد و گفت: شهید فهمیده اهل این استان است که به تعبیر امام راحل الگوی ما محسوب می شود و همچنین کیمیا علیزاده نیز دختری از این دیار است که با حفظ ارزش های اسلامی توانست در المپیک بدرخشد

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : کلاس اولی     |     دانش آموز     |     علی اصغر فانی     |     استان البرز     |     مدارس     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi