کد خبر : ۴۶۷۸۱۱ گروه : استان ها تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۵
صبح امروز انجام شد دیدار نماینده کمیساریای عالی سازمان ملل با استاندار آذربایجان غربی

مقیم/نماینده کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان در ایران صبح امروز با حضور در دفتر استاندار آذربایجان غربی با وی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش مقیم به نقل از خبرگزاری تسنیم از ارومیه، سیوانکا دانا پالا که چند روزی است در آذربایجان غربی به سر می‌برد و اخیراً از جشنواره انگور ارومیه نیز بازدید کرده است امروز عازم ساختمان استانداری شد و با قربانعلی سعادت استاندار آذربایجان غربی دیدار و گفتگو کرد.

قربانعلی سعادت که در دوره نخست استانداری خود در دهه هفتاد تجربه میزبانی از صدها هزار آواره عراقی را در جنوب آذربایجان غربی تجربه کرده است در این دیدار کشور آمریکا را عامل اصلی ناآرامیها و جنگهای منطقه در دهه‌های اخیر دانست و اظهار داشت: عملکرد دولت آمریکا و هم پیمانانش در منطقه مهمترین عامل جنگ و خونریزی در بین مسلمانان است.

استاندار آذربایجان غربی کرد: امروز  بر همگان روشن شده که سیاستهای غلط آمریکا سبب آوارگی صدها هزار نفر از مردم و پدید آمدن معضل مهاجرت‌های غیر قانونی در خاورمیانه شده است.

سعادت افزود: مشکلات حاکم بر کشورهای منطقه از جمله افغانستان، سوریه و عراق مستقیماً به سیاستهای غلط آمریکا و هم پیمانانش در منطقه ارتباط دارد.

استاندار آذربایجان غربی گفت: این استان 967 کیلومتر مرز مشترک با سه کشور دارد بنابراین همه روزه با مشکل مهاجرتهای غیرقانونی و ترددهای غیر مجاز و دستگیری اتباع خارجی مواجه است.

وی تصریح کرد: مهاجران غیر قانونی به سبب سیاستهای غلط دولتهای غربی و فقدان رسیدگی مسئولانه و کارآمد از سوی سازمان ملل مشکلات فراوانی را برای آذربایجان غربی در پی آورده که باید مسئولان سازمان ملل خود را پاسخگوی آن بدانند.

سعادت با اشاره به رسوایی‌های اخیر دولتهای مرتجع در بحث حقوق بشر و استانداردهای دوگانه آمریکا اظهار داشت: ایالات متحده مستمراً حقوق بشر را زیرپا می‌گذارد و از حرکات ضد بشری هم پیمانان خود چشم می‌پوشد و در این میان جای ننگ است که نهادهای مختلف جهانی با دریافت پول از کشوری مثل عربستان حقوق بشر را محدود می‌کنند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi