کد خبر : ۴۶۶۳۱۵ گروه : استان ها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۵
مشاور وزیر کشاورزی هلند: فناوری های هلند می تواند به مدیریت منابع آب ایران کمک کند

مقیم/زنجان/مشاور وزیر کشاورزی هلند گفت: با دانش و فناوری های خود می توانیم به ایران در مدیریت منابع آبی در زمینه کشاورزی کمک کنیم.

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا، لئون لومار شامگاه سه شنبه در دیدار با شماری از فعالان اقتصادی استان زنجان افزود: کشاورزی، آب بسیار زیادی نیاز دارد و ایران با چالش جدی آب مواجه است. 
وی یادآورشد: هلند علاوه بر آنکه از منابع آبی خوبی برخوردار است، دانش فنی پیشرفته ای در زمینه مدیریت منابع آب و استفاده از این مایه حیات در کشاورزی دارد. 
لومار اظهار کرد: به زودی با همکاری پژوهشگران، پروژه ای در زمینه کاهش ضایعات بعد از برداشت میوه آغاز می شود و نتایج این پژوهش می تواند در اختیار ایران نیز قرار گیرد. 
مشاور وزیر کشاورزی هلند گفت: همکاری این کشور با ایران با ورود موسسه های پژوهشی آغاز شده است. 
وی خاطرنشان کرد: فناوری هایی که در زمینه کشاورزی در اختیار هلند قرار دارد، می تواند برای ایران بسیار مفید باشد. 
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان در ادامه این دیدار به ظرفیت های گردشگری این استان اشاره کرد و زنجان را دارای پتانسیل تولید 60 نوع محصول کشاورزی برشمرد. 
حسین جعفری ادامه داد: زنجان 2 میلیون هکتار زمین برای کشاورزی در اختیار دارد که سالانه از آن نزدیک به سه میلیون تن انواع محصول کشاورزی برداشت می کند. 
وی ابراز کرد: هر ساله فقط یک سوم این محصولات تولیدی به مصرف مردم زنجان می رسد و مابقی به استان ها و کشورهای دیگر صادر می شود. 
جعفری اضافه کرد: زنجان باتولید سالانه 500 هزار تن انواع محصول باغی، رتبه نخست تولید زیتون، رتبه ششم تولید انگور، هشتم سیب و رتبه دوم تولید زردآلوی کشور را در اختیار دارد. 
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با بیان اینکه هلند دانش فنی مهمی در زمینه تولید محصولات گلخانه ای در اختیار دارد، خواستار افزایش تعامل زنجان و هلند در این زمینه شد. 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : فناوری های هلند     |     لئون لومار     |     مدیریت منابع آبی     |     استان زنجان     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi