کد خبر : ۴۶۶۲۱۷ گروه : استان ها تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۵
ایران میزبان ۳۰۰ راهنمای حرفه ای گردشگری جهان می شود

مقیم/زنجان/عضو هیات بازرسی کانون راهنمایان گردشگری ایران گفت: با برگزاری هفدهمین دوره کنوانسیون راهنمایان گردشگری جهان در ایران، حداقل ۳۰۰ راهنمای حرفه ای گردشگری دنیا مهمان کشور می شوند.

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا، اویس کیانی در جمع خبرنگاران بر لزوم ورود تمام مسئولان در همه بخش های عمرانی، سرمایه گذاری و اجرایی برای آماده سازی کشور به منظور میزبانی از این کنوانسیون تاکید کرد. 
وی یادآورشد: 300 راهنمای تخصصی گردشگری جهان در این کنوانسیون حاضر می شوند تا از ظرفیت های گردشگری ایران بازدید کرده و از این توانمندی ها انتقاد کنند. 
کیانی اظهار کرد: از سوی دیگر این راهنمایان تخصصی، فقط برای بازدید و نقد در ایران حاضر نمی شوند و به حتم در صورت لذت بردن از جاذبه های گردشگری، پس از بازگشت به سرزمین خود، اقدام به اعزام تور گردشگران خارجی خواهند کرد. 
رئیس کانون راهنمایان گردشگری استان زنجان گفت: این کنوانسیون که بهمن سال جاری برگزار می شود، کشور را به مدت 15 روز میزبان راهنمایان گردشگری جهان می کند. 
وی با بیان اینکه تا کنون راهنمایان گردشگری از 40 کشور برای سفر به ایران و حضور در این کنوانسیون ثبت نام کرده اند، بر لزوم آماده سازی زیر ساخت های استقبال و پذیرایی از این تعداد مهمان خارجی که مبلغ جاذبه های گردشگری ایران خواهند شد، تاکید کرد. 
کیانی این کنوانسیون را گردهمایی جهانی راهنمایان گردشگری برشمرد که از هر 2 سال یکبار در جهان برگزار می شود و آن را دارای سه دوره پیش تور، مراسم اصلی و پس تور اعلام کرد. 
عضو هیات بازرسی کانون راهنمایان گردشگری ایران گفت: این مهمانان پنج روز پیش از برگزاری مراسم اصلی، به گردش در شهرهای قزوین، زنجان و همدان می پردازند، پنج روز در مراسم اصلی در تهران حضور دارند و پنج روز دوره پس تور را از استان های اصفهان، شیراز و یزد بازدید می کنند. 
وی تاکید کرد: نحوه استقبال، پذیرایی و اجرای برنامه برای این مهمانان، باید با نزدیک ترین شاخص ها به استانداردهای روز دنیا برگزار شود تا آنان برای اعزام تورهای مختلف به ایران ترغیب شوند. 
کیانی به حضور زنجان در برنامه گردشگری این راهنمایان اشاره کرد و ادامه داد: زنجان صاحب یکی از میراث های فرهنگی جهانی ( گنبد سلطانیه) است و باید استقبال و پذیرایی ویژه ای از این مهمانان به عمل آورد تا بتواند سهم خود را از گردشگران خارجی در آینده افزایش دهد. 
گنبد سلطانیه به عنوان بزرگترین گنبد خشتی جهان، یکی از 21 میراث فرهنگی جهانی ثبت شده در ایران است که در دوره ایلخانیان احداث شده و قدمت آن به بیش از 700 سال می رسد. 
رئیس کانون راهنمایان گردشگری استان زنجان گفت: این راهنمایان بعد از ظهر 6 بهمن وارد استان زنجان می شوند و پس از بازدید از گنبد سلطانیه، برای صرف شام و بازدید از موزه ها به سمت مرکز استان حرکت می کنند. 
وی تصریح کرد: در صورتی که بتوان همه زمینه ها برای استقبال، پذیرایی و بازدید از گنبد سلطانیه را به خوبی اجرا کرد، این شهر می تواند نقطه عطفی در سفر محسوب شود و این مهمانان را پس از بازگشت ترغیب به اعزام تور به مقصد زنجان کنند. 
کیانی خواستار ورود همه مسئولان دولتی و بخش خصوصی برای آماده سازی استان زنجان به منظور استقبال از مهمانانی شد که می توانند نقش مهمی در بهبود صنعت گردشگری این استان داشته باشند. 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : راهنمای حرفه ای گردشگری جهان     |     اویس کیانی     |     سرمایه گذاری     |     گردشگری     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi