کد خبر : ۴۶۶۱۷۵ گروه : استان ها تاریخ انتشار :یکشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۵
مدیرعامل شرکت مخابرات همدان مطرح کرد اجرای ۵۵۰۰ کیلومتر شبکه فیبر نوری در همدان

مقیم/مدیرعامل شرکت مخابرات همدان از ایجاد ۲۶ نقطع وای فای در سطح استان همدان تا پایان امسال خبر داد و گفت: سال آینده تعداد نقطه‌های دسترسی وای فای به ۶۸ نقطه می‌رسد.

به گزارش مقیم به نقل از تسنیم، قاسم نظری پویا اظهارداشت: علاوه بر زیرساخت‌های تلفن همراه، ثابت و اینترنت، زیرساخت اساسی استان همدان شبکه فیبر نوری است که تاکنون بیش از 5500 کیلومتر شبکه فیبر نوری در داخل شهر، بین شهری و روستاها ایجاد و بسترهای ارتباطی فراهم شده است.

وی با اشاره به اینکه اجرای فیبر نوری در تکمیل زیرساخت‌های استان و شبکه ملی اطلاعات بوده و برای مراکز تجاری و دولتی در دست اجراست، افزود: شبکه فیبر نوری برای 20 نقطه از ادارات و دستگاه‌ها اجرا شده و 15 نقطه در دست اجراست.

نظری پویا با اعلام اینکه شرکت مخابرات استان همدان آمادگی دارد فیبر نوری را به منازل نیز توسعه دهدف افزود: این ظرفیت ایجاد شده که با استفاده از آخرین فناوری‌های روز دنیا تحت عنوان میکرو فیبر شاهد توسعه شبکه فیبر نوری به منازل بود که اگر در استان همدان این تقاضا وجود داشته باشد می‌توان اقدامات لازم را انجام داد.

وی با اعلام اینکه این اقدامات در راستای تحقق دولت الکترونیک است، بیان کرد: پروژه وای‌فای قرار است در 68 نقطه برای استان ایجاد شود که تا پایان امسال 26 نقطه اجرایی می‌شود که در حال حاضر تملک محل‌های ایجاد وای در دست اقدام است.

مدیرعامل شرکت مخابرات استان همدان عنوان کرد: براساس این پروژه مشترکان اینترنت مخابرات می‌توانند نام کاربری و رمز عبور خود را در این نقاط برای وای فای تلفن همراه خود وارد کرده و حتی خارج از منازل خود نیز از اینترنت پرسرعت استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه ارزان شدن 20 درصدی قیمت اینترنت در استان در دست اجراست، اظهار داشت: برخی بسته‌های طراحی شده با 40 درصد کاهش قیمت نسبت به قیمت قبل واگذار می‌شوند.

نظری پویا درباره دکل‌های BTS استان همدان نیز بیان کرد: در استان همدان هیچ دکل غیراستانداردی وجود ندارد ولی ممکن است برخی دکل‌های استان همدان مجوز برای نصب نداشته باشند که غیرمجاز محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه در حال گرفتن مجوز برای دکل‌های غیرمجاز در استان همدان هستیم، گفتسازمان تنظیم مقررات به صورت مستمر سیگنال‌ این سایت‌های موبایل را بررسی و تست می‌کند که در صورت غیراستاندارد بودن اقدامات لازم را انجام می‌دهد.

مدیرعامل شرکت مخابرات استان همدان با بیان اینکه ایجاد هر پورت اینترنت پرسرعت 150 هزینه دربردارد، تصریح کرد: مطالبات معوق شرکت مخابرات استان همدان در زمینه تلفن ثابت و اینترنت از مشترکان 10 میلیارد تومان است  که از مردم انتظار داریم برای خدمات بهتر و توسعه مناسب نسبت به پرداخت بدهی خود اقدام کنند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : قاسم نظری پویا     |     شبکه     |     فیبر نوری     |     همدان     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi