کد خبر : ۴۶۵۹۷۸ گروه : استان ها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۵
عضو هیات مدیره شرکت ملی پست: اساسنامه جدید شرکت ملی پست ایران با امضای رئیس جمهور ابلاغ شد

مقیم/عضو هیات مدیره شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران گفت: اساسنامه جدید شرکت ملی پست ایران با امضای رئیس جمهور ابلاغ شد.

به گزارش مقیم به نقل از خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، غلامرضا نجاری ظهر امروز در همایش مدیران پست استان‌های زاگرس‌نشین که در سالن جلسات شرکت پست لرستان برگزار شد اظهار داشت: دو هفته قبل اساسنامه جدید شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران پس از تصویب در مجلس شورای اسلامی و تأیید توسط شورای نگهبان، با امضای رئیس جمهور ابلاغ شد.

وی با بیان اینکه از تاریخ ابلاغ این اساسنامه شرکت ملی پست به وظایف ملی و حاکمیتی تغییر وضعیت داد، افزود: در دولت‌های قبل شرکت پست در لیست خصوصی‌سازی قرار گرفت اما با توجه به تجارب تلخ در حوزه واگذاری‌ها این بحث منتفی شد.

عضو هیئت مدیره شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه تجربه نشان داده که این گونه واگذاری‌ها کار را برای خدمت‌رسانی عادلانه با مشکل مواجه می‌کند، عنوان کرد: در همین قانون جدید مصوب شده که وزارت ارتباطات ظرف یک سال از طریق فراخوان دو اپراتور جدید برای خدمت‌رسانی در کنار شرکت ملی پست انتخاب کند که برای ارائه سرویس‌های ارزش افزوده استفاده شود.

وی با اشاره به اینکه تا پیش از ابلاغ این قانون شرکت پست بلاتکلیف بود، بیان کرد: ارتباط دولت و مردم از طریق یک ایمیل داخلی امن و پرسرعت، زیر ساخت جی نفع و سیماک سه مسئله مهم در قانون جدید است که بدون این‌ها دولت الکترونیک معنا ندارد.

نجاری با بیان اینکه در بحث جی نفع برای هر شخص یک شماره ملی، یک شناسه مکان و یک آدرس استاندارد مشخص شده است، گفت: درگاه شرکت ملی پست درگاه تجارت الکترونیک داخلی و خارجی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر دبیرخانه اجرای این طرح در غرب کشور در لرستان است، تصریح کرد: در نیمه دوم سال اگر طرح به استان دیگری برود دبیرخانه نیز به آنجا منتقل می‌شود.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : امضای رئیس جمهور     |     شرکت ملی پست     |     اساسنامه جدید     |     غلامرضا نجاری     |     لرستان     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi