کد خبر : ۴۶۵۹۱۴ گروه : استان ها تاریخ انتشار :سه شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۵
معاون اول رئیس‌جمهور در تبریز: «گردشگری» سبب توسعه پایدار و همه‌جانبه ملت‌ها است

مقیم/معاون اول رئیس‌جمهور گفت: گردشگری امروز به‌عنوان صنعتی درآمدزا و اشتغال‌زا در جهان، سبب پیشبرد توسعه پایدار و همه‌جانبه شده است.

به گزارش مقیم به نقل از خبرگزاری تسنیم از تبریز، اسحاق جهانگیری ظهر امروز در آئین اختتامیه نخستین اجلاس وزرای گردشگری مجمع گفت‌وگوی همکاری آسیا که در تبریز برگزار شد، اظهار داشت: امروز گردشگری سبب گسترش و تعیین مناسبات فرهنگی، اجتماعی و سیاسی میان اقوام، جوامع و ملل مختلف، ارتقاء فرهنگ گفت‌وگو و مدارا، کاهش خشونت و تحقق دستورات دیپلماسی عمومی شده است؛ کاهش ریسک و مخاطرات اجتماعی و افزایش امنیت همگانی نیز از جمله دستاوردهای صنعت گردشگری است.

معاون اول رئیس‌جمهور با بیان اینکه گردشگری یعنی فهم زندگی و ابعاد گوناگون و کشف و استخراج منابع و ذخایر مختلف فرهنگی و تاریخی، گفت: بهتر است از این منظر به مسئولیت نهادینه‌ای که در برابر یکایک ماست، نگاه کنیم.

وی ‌به برگزاری این اجلاس در تبریز اشاره کرد و گفت: مسائل مشترک، ضرورت‌های مشترک و نگاه مشترک همه ما را امروز در کنار هم قرار داده است تا به ظرفیت بزرگ گردشگری به‌عنوان زمینه و سرمایه مشترک پیش‌روی این بخش مهم جهان بیشتر و بهتر بیاندیشم.

معاون اول رئیس‌جمهور ادامه داد: اعضای مجمع گفت‌وگوی همکاری آسیا گردهم آمدند تا از زاویه فرهنگ و مسئولیت کمیسیون فرهنگی مجمع گردشگری را موضوع گفت‌وگو و همکاری عملی خود قرار دهیم.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : اسحاق جهانگیری     |     توسعه     |     گردشگری     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi