کد خبر : ۴۶۵۷۳۵ گروه : استان ها تاریخ انتشار :شنبه ۶ شهریور ۱۳۹۵
کارگاه آموزشی یونسکو در بیستون برگزار می‌شود

مقیم/معاون پایگاه میراث جهانی بیستون از برگزاری کارگاه آموزشی یونسکو در این پایگاه جهانی با حضور مهامانان ویژه‌ای همچون وزیر فرهنگ اسپانیا و سفیر این کشور در ایران خبر داد.

به گزارش مقیم به نقل از ایسنا، پیمان نعمتی در این‌باره اظهار کرد: از 17 تا 20 شهریور ماه کارگاه آموزشی «مدیریت گردشگری پایدار در محوطه‌های جهانی» با حضور خانم «لاروش»، مدیرکل منطقه‌ای یونسکو در پایگاه میراث جهانی بیستون برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: در این کارگاه آموزشی مدیران 21 پایگاه میراث جهانی ایران حضور خواهند داشت.

معاون پایگاه میراث جهانی بیستون گفت: وزیر فرهنگ اسپانیا و سفیر این کشور در ایران نیز از جمله میهمانان ویژه این کارگاه آموزشی در بیستون هستند.

نعمتی تصریح کرد: مدرسان این کارگاه آموزشی در واقع همان کارشناسان و متخصصانی هستند که پرونده‌های آثار ثبت جهانی را مورد بررسی قرار می‌دهند، لذا حضور این افراد در استان فرصت مغتنمی است که مسئولین استان شرایط را برای بازدید آنها از تاق بستان، معبد آناهیتا، محور ساسانی و دیگر آثاری که پتانسیل ثبت جهانی شدن را دارند، فراهم کنند.

این مقام مسئول در اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: تاکید و نگاه ویژه این کارگاه آموزشی به مباحث توسعه گردشگری در پایگاه های میراث جهانی است.

وی افزود: این کارگاه آموزشی در محل کاروانسرای شاه عباسی بیستون که در حال حاضر به هتل لاله بیستون تبدیل شده، برگزار خواهد شد.

نعمتی همچنین از حضور معاون میراث فرهنگی، معاون گردشگری و مدیرکل امور پایگاه‌های سراسر کشور در این کارگاه آموزشی خبر داد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : پیمان نعمتی     |     بیستون     |     کارگاه آموزشی     |     کرمانشاه     |     یونسکو     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi