کد خبر : ۴۶۵۷۱۴ گروه : استان ها تاریخ انتشار :جمعه ۵ شهریور ۱۳۹۵
نوبخت در جمع نمازگزاران یزد: امنیت ایران در میان کشورهای نا امن منطقه ستودنی است

مقیم/یزد/سخنگوی دولت با تشریح شرایط نا امن کشورهای منطقه گفت: امنیت کشور ما در میان این کشورهای نا امن ستودنی است.

به گزارش مقیم به نقل از مهر، محمدباقر نوبخت ظهر امروز در جمع نمازگزاران یزدی در مسجد ملااسماعیل یزد با اشاره به خواسته رهبری در مورد بیان اقدامات دولت برای مردم و اطلاع رسانی در مورد آنها اظهار داشت: مهمترین دستاوردهایی که دولت توانسته با همراهی مردم و تلاش نیروهای نظامی، مجلس و ... به ارمغان بیاورد، امنیت و ثبات اقتصادی است.

وی بیان کرد: کشور ما امروز در حالی در امنیت کامل به سر می برد که نه تنها کشورهای درگیر جنگ نظیر افغانستان، عراق، یمن، سوریه، لبنان و ... نا امن هستند بلکه کشورهایی که به اتحادیه اروپا پیوسته اند نیز نا امن هستند.

نوبخت خاطرنشان کرد: این نا امنی همچنین منحصر به خاورمیانه نیست بلکه کشورهایی نظیر آلمان و فرانسه نیز طی سال‌ها و ماه‌های اخیر مشکلات امنیتی داشته اند اما در این میان ایران با درایت رهبری و همراهی مردم در امنیت کامل به سر برده و نیروهای سپاه، بسیج، ارتش، انتظامی و سربازان گمنام امام زمان در این امنیت نقش بسیار مهمی ایفا کرده اند.

وی، یکی دیگر از دستاوردهای مهم دولت را ثبات اقتصادی دانست و تصریح کرد: در حالی که کشوری نظیر عربستان به خاطر ذخائر نفتی امنیت اقتصادی ندارد و ۸۰ میلیارد دلار کسری داشته است، با عنایات رهبری و به رغم تحمیل کاهش قیمت نفت، امروز شاهد ثبات اقتصادی در کشور هستیم.

نوبخت تاکید کرد: نه تنها شاهد رشد اقتصادی و رسیدن از تراز منفی به تراز مثبت بوده ایم بلکه در شاخص‌های صادراتی نیز رشد مثبتی داشته ایم.

معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه گروه های تروریست زمانی نیز در ایران بزرگانی همچون شهید صدوقی ها را به شهادت رساندند، افزود: گروه های تروریستی در محراب نمازجمعه زبان‌های انقلاب اسلامی را به شهادت رساندند اما مقاومت و صبر مردم سبب شد که امروز ایران اسلامی در مسیر پیشرفت در حوزه های مختلف ثابت قدم باشد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ستودنی     |     امنیت ایران     |     یزد     |     محمدباقر نوبخت     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi