کد خبر : ۴۶۵۶۰۱ گروه : استان ها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۵
استاندار آذربایجان شرقی: برای جذب حداکثری فاینانس از چین آماده ایم

مقیم/تبریز/استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به موافقت دولت برای جذب فاینانس ۳۰ میلیارد دلاری از چین گفت: خود را برای جذب بخش قابل توجهی از این منابع مالی به استان آماده کرده ایم.

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا، اسماعیل جبارزاده روز چهارشنبه در دیدار مسئولان یک شرکت چینی با وی برای امضای تفاهم نامه همکاری افزود: امروز یکی از وعده های رئیس جمهوری در سفر به تبریز با امضای این تفاهم نامه تحقق می یابد. 
وی ادامه داد: رئیس جمهوری در سفر سال گذشته خود به آذربایجان شرقی با جذب 517 میلیون دلار از طریق فاینانس برای قطارشهری تبریز موافقت کردند. 
جبارزاده اظهار کرد: امروز بخشی از این مصوبه به میزان 420 میلیون دلار با شرکت چینی به امضا می رسد و بخش دیگر آن نیز در بخش خرید واگن ها و تجهیزات لازم خطوط مترو هزینه می شود. 
وی گفت: تا سال 1396 بخشی از واگن ها و سال بعد نیز 200 دستگاه واگن به قطارشهری تبریز تحویل می شود. 
استاندار آذربایجان شرقی نسبت به سرعت بخشی در اجرای خطوط قطارشهری تبریز با پرداخت منابع فاینانس تاکید کرد و گفت: اگر این طرح به خوبی پیش رود پیشنهادهای دیگری نیز با این شرکت چینی طرف قرارداد مطرح خواهیم کرد. 
جبارزاده گفت: طرح های خوبی برای فاینانس آماده کرده ایم که فهرست آنها در اختیار شرکت چینی قرار می گیرد. 
وی با اشاره به اینکه قرارگاه خاتم الانبیا، توان خوبی برای اجرای طرح های بزرگ دارد ، اضافه کرد: مدیریت ارشد استان برای تحقق این تفاهم نامه نهایت همکاری و پشتیبانی را انجام خواهد داد تا مصوبات دیگر نیز اجرایی شود. 
جبارزاده با اشاره به سفر معاون اول رئیس جمهوری و وزیر اقتصاد و دارایی به آذربایجان شرقی در روزهای آینده گفت: یکی از موضوعات اصلی که در این دیدارها مطرح می شود، موضوع قطارشهری خواهد بود. 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : استاندار آذربایجان شرقی     |     جذب     |     اسماعیل جبارزاده     |     فاینانس     |     چین     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi