کد خبر : ۴۶۵۵۸۴ گروه : استان ها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۵
سفیر غنا درایران خواستار خواهرخواندگی همدان با یکی از شهرهای کشورش شد

مقیم/همدان/سفیر جمهوری غنا در ایران به استاندار همدان پیشنهاد کرد تا خواهر خواندگی همدان و دومین استان بزرگ غنا که بزرگترین مرکز معادن طلا و صنعت است، پیگیری شود.

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا، الحاجی ایم بیلاه باوا ( Bawah gilbert ayembilah ) سه شنبه شب در دیدار با استاندار همدان افزود: هدف از حضور در این استان شناخت پتانسیل های و زمینه های همکاری همدان و کشور غناست.
وی اضافه کرد: پس از بازدید های صورت گرفته از همدان متوجه شدم در بسیاری از فعالیت ها متخصصان این استان می توانند به کشور غنا کمک کنند.
سفیر غنا در ایران اظهار داشت: بحث آموزش برای کشور غنا بسیار حائز اهمیت است و در دیدار با رئیس یکی از مراکز دانشگاهی همدان این موضوع مطرح و با استقبال این مقام مسئول مواجه شد.
بیلاه باوا در زمینه تعامل در حوزه کشاورزی نیز گفت: نتایج بازدید از مزیت های بخش کشاورزی استان همدان به ویژه استفاده از ابزارهای نوین در این بخش و تولید ادوات کشاورزی، نشان از وضعیت مطلوب این استان در حوزه کشاورزی است.
به این گزارش، سفیر غنا در ایران افزود: به رئیس اتاق بازرگانی استان همدان عنوان کرده ام که کشور غنا در تمامی زمینه ها می تواند با این استان همکاری داشته باشند.
بیلاه باوا اضافه کرد: پس از دیدار با گروه تجار و تولیدکنندگان همدان پی بردیم که کارهای بسیار بزرگی را می توان با تعامل با یکدیگر آغاز کرد.
وی با ذکر اینکه گزارش این سفر به دولت غنا منعکس می شود ، گفت: همکاری لازم برای گسترش مبادلات در حوزه های مختلف از هم اکنون آغاز شده است و استان همدان نیز باید تجار خود را برای سفر به غنا آماده کند.
سفیر غنا در ایران اضافه کرد: غنا، کشوری در حال توسعه و با منابع فراوان است که در صورت حضور متخصصان استان همدان در این کشور، آنها می توانند از این منابع به خوبی استفاده کنند.
بیلاه باوا اظهار داشت: بخش کشاورزی یکی از زمینه های مناسب برای همکاری همدان و غنا است و به خاطر مشکلات آب و خشکسالی در ایران ، در دو کمیسیون مشترک ایران و غنا نیز راجع به آن تصمیم هایی گرفته شده است.
وی اضافه کرد: کشور غنا سرزمین پر آب، حاصلخیز و مرغوب است که می توان این زمین ها را برای آبادانی در اختیار تجار همدانی قرار داد.
سفیر غنا در ایران وعده داد: به عنوان سفیر تلاش کند، دو طرف بهترین نتیجه را از این دیدار مشترک و تعاملات تجاری بگیرند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : سفیر غنا     |     الحاجی ایم بیلاه باوا     |     خواهر‌خواندگی     |     همدان     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi