کد خبر : ۴۶۵۰۶۸ گروه : استان ها تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۵
گزارش تفصیلی نمایندگان ویژه رییس جمهور در استان کهگیلویه و بویراحمد

مقیم/قاضی زاده هاشمی، وزیر بهداشت در دنا/ مجید انصاری، معاون حقوقی رییس جمهور در گچساران/ محمود علوی،وزیر اطلاعات در دهدشت و...

به گزارش مقیم به نقل از معاونت اجرایی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی: دولت یازدهم فعالیت خود را در شرایطی سخت آغاز کرد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: دولت یازدهم در شرایطی به مراتب سخت تر از دولت های گذشته فعالیت خود را در کشور آغاز کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت اجرایی به نقل از دولت،سید حسن قاضی زاده هاشمی، روز یکشنبه در نخستین روز از سفر رئیس جمهوری به استان کهگیلویه و بویراحمد در شورای اداری شهرستان دنا، شرایط منطقه و جهان، تحریم های گسترده و وضعیت خزانه را از جمله مشکلات پیش روی دولت تدبیر و امید برشمرد و اظهار داشت: قطعا اگر سازوکارها بهتر و فراهم تر بود موفقیت های بیشتری خصوصا در بحث اشتغال و معیشت مردم رقم خورده بود.
وی ادامه داد: یکی از موفقیت ها و اقدامات بزرگ دولت رفع تحریم ها بود البته نه اینکه فکر کنیم با رفع تحریم ها همه مشکلات حل شده و نه اینکه آنرا ناچیز بشماریم.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: اگر از واژه بُرد بُرد استفاده می کنیم این بدان معنا نیست که ما یا طرف مقابل همه چیز را به دست آورده ایم و یا به معنای عادی سازی ارتباط نیست.
قاضی زاده هاشمی گفت: در شرایطی که در گذشته شاهد افزایش لحظه ای قیمت ها بودیم اما دولت یازدهم در این مدت موفق شد که به خوبی جلوی افزایش قیمت ها را بگیرد و قطعا اگر قیمت ها کنترل نشده بود امروز باید برای خرید هر کالا 2 برابر آنچه امروز است هزینه می کردیم.
وی تصریح کرد: اگر قیمت نفت نیز از طرفی به یک چهارم گذشته کاهش پیدا نکرده بود با افزایش ظرفیت تولید نفت که امروز از مرز 2 و نیم میلیون بشکه در روز گذشته، مشکل اشتغال را می شد پشت سر گذاشت.
**کسانی که مردم را مایوس می کنند ادعای پیرو ائمه بودن نداشته باشند
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به قرار داشتن در ماههای پایانی فعالیت دولت یازدهم گفت: در این ایام در شبکه های مجازی و غیر مجازی حاشیه ها هم کم نیست و برخی اظهار نظرهای سلیقه ای آزار دهنده است.
وی افزود: آنجا که مباحث و حتی نقدها امیدوار کننده باشد خوب است اما آنجا که هدف ایجاد ناامیدی در مردم است این گناه کبیره است و کسانی که به دنبال مایوس کردن مردم هستند در هر لباس و با هر تابلویی نمی توانند خود را پیرو ائمه اطهار بدانند.
رئیس جمهوری و هیات دولت در سی امین سفر استانی صبح یکشنبه 24 مرداد 95 وارد یاسوج مرکز کهگیلویه وبویراحمد شدند.

رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران:  چهار هزار و 800 کارخانه راکد تسهیلات رونق گرفتند

رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران گفت: بانک ها در راستای ایجاد رونق و تولید در دو ماه گذشته به چهار هزار و 800 واحد صنعتی کوچک و متوسط راکد تسهیلات پرداخت کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت اجرایی به نقل از ایرنا، ولی الله سیف افزود: این تعداد واحد صنعتی در این دو ماه بیش از 40 هزار میلیارد ریال تسهیلات دریافت کرده اند.
وی بیان کرد: هدف گذاری دولت برای پرداخت تسهیلات به هفت هزار و 500 واحد صنعتی است اما این عدد قابل افزایش است و بانک ها برای همکاری با این طرح آمادگی دارند.
سیف عنوان کرد: برای ایجاد رونق تولید، پرداخت 160 هزار میلیارد ریال تسهیلات در نظر گرفته شده اما این رقم نیز قابل افزایش است.
وی اظهار کرد: هر واحد صنعتی و تولیدی که می تواند با دریافت تسهیلات به چرخه تولید برگردد و سوددهی اقتصادی نیز داشته باشد مورد حمایت بانک های کشور قرار دارد.
سیف با بیان اینکه اعطای تسهیلات به واحدها براساس بررسی های کارشناسی صورت می گیرد افزود: تخصیص بهینه منابع بانکی در دستور کار دولت قرار دارد.
وی گفت: مطالبات بانکی، چک برگشتی و نسبت پایین مالکانه مانع دریافت این گونه تسهیلات نیست و این برنامه به همه بانک های کشور ابلاغ شده است.
سیف بیان کرد: اگر طرح های با سوددهی اقتصادی به بانک ها معرفی شود بانک های استانی منابع مالی کافی برای پرداخت تسهیلات دارند.
وی افزود: نظام بانکی با تمام توان در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل برای اجرای سیاست های دولت و نظام آمادگی دارد.

51 روستای کهگیلویه وبویراحمد باحضور معاون پارلمانی رئیس جمهوری گاز رسانی شد

طرح گازرسانی به 51 روستای کهگیلویه و بویراحمد عصر یکشنبه با حضور معاون پارلمانی رئیس جمهوری در قالب سفر هیات دولت به بهره برداری رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت اجرایی به نقل از ایرنا، مدیرعامل شرکت گاز کهگیلویه و بویراحمد در آیین بهره برداری از طرح گازرسانی به سه روستای شهرستان باشت اظهار داشت: 51 روستای کهگیلویه وبویراحمد به صورت همزمان از نعمت گاز طبیعی برخوردار شدند.
هوشنگ صیدالی اظهار داشت: یکهزارو 200 خانوار روستایی استان با جمعیتی افزون بر چهارهزار و 200 نفر با بهره برداری از این طرحها از نعمت گاز طبیعی بهره مند شدند.
وی تصریح کرد: 97 میلیارد ریال برای بهره برداری از این طرحها هزینه شده است.
مدیرعامل شرکت گاز کهگیلویه و بویراحمد طول شبکه گذاری این طرحها را 163 کیلومتر ذکر کرد.
طرح گازرسانی به سه روستای شهرستان باشت در قالب 156 خانوار با حضور معاون پارلمانی رئیس جمهوری در باشت به نمایندگی از این طرحها به بهره برداری رسد.
بیش از27 کیلومتر در این طرح شبکه گذاری با اعتباری 20 میلیارد ریال انجام شده است.
162 هزار مشترک گاز در کهگیلویه وبویراحمد وجود دارد.
بیش از 98 درصد جمعیت شهری و 40درصد جمعیت روستایی کهگیلویه وبویراحمد از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند.
رئیس جمهوری و هیات دولت در سی امین سفر استانی صبح یکشنبه 24مرداد 95 وارد یاسوج مرکز کهگیلویه وبویراحمد شدند.

معاون حقوقی رئیس جمهوری:  افزایش رشد اقتصادی در کشور دستاورد برجام است

معاون حقوقی رئیس جمهوری با اشاره به برخی شاخص های اقتصادی گفت: افزایش رشد اقتصادی در کشور دستاورد برجام است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت اجرایی به نقل از دولت،حجت الاسلام مجید انصاری روز یکشنبه در نشست شورای اداری گچساران با بیان اینکه رشد اقتصادی در ایران از حدود منفی هفت درصد در سال 92 به بیش از چهار درصد در چهار ماه نخست سال 95 رسید، افزود: این امر به دلیل امنیت سرمایه گذاری در ایران پس از توافق برجام بوده است.
وی بیان کرد: براساس سند چشم انداز توسعه که در سال 84 تصویب شد، قرار بود سالیانه هشت درصد رشد اقتصادی در کشور ایجاد شود، اما با وجود درآمد 700 میلیارد دلاری دولت در سال های 84 تا 92 اما رشد اقتصادی کشور به حدود منفی هفت درصد رسید.
انصاری اظهار کرد: بیکاری مهمترین خواسته مردم در تمام سفرهای استانی دولت یازدهم است.
معاون حقوقی رئیس جمهوری افزود: بسترسازی برای فعالیت سرمایه گذاری بخش خصوصی اولویت دولت برای ایجاد فرصت های شغلی است.
وی با بیان این که 80 درصد از بودجه جاری کشور صرف تامین اعتبار پرداخت حقوق پنج میلیون نفر از کارکنان، بازنشستگان و مستمری بگیران در کشور می شود تصریح کرد: امکان ایجاد شغل دولتی برای مسئولان وجود ندارد.
انصاری عنوان کرد: خرید تضمینی 9 میلیون تن گندم مازاد بر مصرف کشاورزان در سال جاری و تک رقمی شدن نرخ تورم از آثار مهم رشد اقتصادی در ایران است.
انصاری ابراز کرد: تلاش برای تغییر الگوی کشت با اعتبار بیش از هشت میلیارد دلار در اجرای آبیاری قطره ای، تحول در توسعه راه آهن، زیرساخت های جاده ای و طرح تحول سلامت از دستاوردهای دیگر دولت یازدهم است.
معاون حقوقی رئیس جمهوری تصریح کرد: هفت و هزار و 500 واحد راکد صنعتی در کشور شناسایی شده و تا سال آینده با تسهیلات بانکی و حمایت های دولت به چرخه تولید بازخواهد بازگشت.
وی گفت: 9 هزار میلیارد ریال اعتبار برای توسعه کهگیلویه و بویراحمد در سفر هیات دولت به استان اختصاص یافته است که این اعتبار جدا از بودجه سالانه در طول دو سال به پروژه های عمرانی و اقتصادی این استان تخصیص داده خواهد شد.
انصاری با انتقاد از برخی رسانه ها در به کار بردن مدیریت دوگانه در نظام جمهوری اسلامی ایران افزود: اگرچه این تعبیرها ریشه در القای برخی رسانه های بیگانه دارد، اما اهالی قلم و رسانه با بی طرفی، انعکاس عملکرد دولت و پرهیز از جریان های حزبی می توانند بازوی توانمند نظام جمهوری اسلامی ایران باشند.
معاون حقوقی رئیس جمهور به عنوان نماینده رئیس جمهور در سفر کاروان تدبیر و امید به گچساران سفر کرده است.
رئیس جمهوری و هیات همراه در سی امین سفر استانی صبح یکشنبه 24 مرداد 95 وارد یاسوج مرکز کهگیلویه وبویراحمد شد.
شهرستان 120 هزار نفری گچساران در جنوب غربی کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.

با حضور دکتر واعظی صورت گرفت: افتتاح پروژه های ارتباطی استان کهگیلویه و اتصال 117 روستا به اینترنت

دکتر واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در آیین افتتاح پروژه های ارتباطی در استان کهگیلویه و بویر احمد، با اعلام این که خدمت رسانی به روستاها نعمتی از طرف خداوند برای مسئولین است، بیان کرد: برای خدمت رسانی به روستاهای محروم، برنامه‌ریزی مناسبی صورت گرفته که امروز علاوه بر 426 روستای این استان که دارای اینترنت هستند117 روستای دیگر نیز از اینترنت پرسرعت بهره مند خواهد شد. 
به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی معاونت اجرایی به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات؛ وی با ابراز امیداوری نسبت به بهره مندی18هزار روستا در کل کشور از این خدمت ارتباطی تا پایان دولت یازدهم ادامه داد: روستاییان می‌توانند از اینترنت بهره‌های لازم را در زندگی روزمره خود ببرند.
واعظی گفت: نباید به گونه‌ای رفتار کنیم که تمام جاذبه در شهرها باشد بلکه با ارایه خدمات ارتباطی به روستاها و از بین رفتن شکاف ارتباطی، روستاییان می‌توانند صنایع خود را به کشور و خارج از کشور معرفی کنند و در کنار آن نیز از اخبار ایران و جهان مطلع شوند.
وی در پایان افزود: بحث سلامت یکی از برنامه‌های جدی دولت است و بودجه قابل توجهی به آن تخصیص داده شده است و به وسیله خدمات ارتباطی می‌توانیم با همکاری دیگر وزارتخانه ها این بحث را آن طور که باید در تمام کشور به بهره‌برداری برسانیم.
از پروژه هایی که با حضور دکتر واعظی در یاسوج به بهره برداری رسید، می توان به پروژه های طرح USO، توسعه پهنای باند دسترسی دیتای اپراتورها در مرکز یاسوج به ظرفیت 10 گیگابیت بر ثانیه، توسعه شبکه ملی فیبر نوری به طول 231 کیلومتر، توسعه دسترسی به شبکه پهن باند برای کاربران نهایی به میزان 5500 پورت دیتا، افتتاح و راه اندازی مرکز آپای استان کهگیلویه و بویراحمد نیز توسط سازمان فناوری اطلاعات، راه اندازی و توسعه شبکه نسل 3 و 4 تلفن همراه در 8 شهر مختلف اشاره کرد.
گفتنی است، همزمان با ورود رئیس جمهور به استان کهگیلویه و بویر احمد بیش از 200 طرح عمرانی و اقتصادی در این استان به بهره برداری رسید.

وزیر اطلاعات:  امنیت کشور نشانه همدلی و همکاری همه دستگاه های امنیتی است

وزیر اطلاعات گفت: امنیت کشور نشانه همدلی و همکاری وزارت اطلاعات، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نیروی انتظامی، ارتش، دادگستری، وزارت کشور و همه تاثیرگذاران امر امنیت است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت اجرایی به نقل از ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی روز یکشنبه در جمع مردم شهرستان کهگیلویه در گلزار شهدای شهر دهدشت، اظهار داشت: امروز ناامنی در دیگر کشورها زیاد شده است.
وی با اشاره به تلاش دشمنان برای ناامن کردن کشور گفت: اما به لطف الهی، امام زمان(عج)، رهبر معظم انقلاب و تلاش سربازان گمنام امام زمان (عج) همه دسیسه ها برای ناامنی کشور از سوی سربازان گمنام امام زمان (عج) کشف و خنثی می شود.
وی با تاکید براینکه جامعه ای که امنیت نداشته باشد اقتصاد آن نیز شکوفا نخواهد شد ،گفت: بر اساس حدیث نبوی خیر و برکت در یک سرزمین جز در پرتو امنیت و شادابی ممکن نخواهد شد.
وزیر اطلاعات ادامه داد: 2 مقوله امنیت و برخورداری از اقتصاد شکوفا زمینه رشد فرهنگی جامعه و بندگی خداوند را بین مردم فراهم می کند.
وی گفت: با توجه به نامگذاری سالجاری از سوی رهبر معظم انقلاب با عنوان اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، باید همه مسئولان و مردم نسبت به اقتصاد مقاومتی اهتمام ویژه ای داشته باشند.
وی با اشاره به شرایط اقتصادی کشور و تحمیل تحریم های ظالمانه علیه مردم، گفت: دولت با تدبیر ویژه مشکلات کشور را تحت کنترل و بررسی می کند و در این سه سال نیز با برنامه ریزی لازم تورم کنترل شد.
حجت الاسلام علوی گفت: قیمت ها در دولت گذشته روز به روز در حال افزایش بود اما در دولت یازدهم قیمت ها ثبات یافت و تورم نیز کنترل شد.
وی به وضعیت اشتغال در شهرستان کهگیلویه و دیگر نقاط کشور اشاره کرد و گفت: اگر بخواهیم اشتغال ایجاد و اقتصاد مقاومتی را عملی کنیم باید با تامین زیرساخت ها زمینه سرمایه گذاری را فراهم کرد.
وزیر اطلاعات تاکید کرد: دولت یازدهم بدنبال تامین امنیت برای سرمایه گذاران است و همه باید زیر بیرق رهبری برای شکوفایی اقتصاد و ایجاد اشتغال حرکت کنیم.
حجت الاسلام علوی گفت: با کهگیلویه و رشادت مردم آن از گذشته آشنایی دارم و این شهرستان جایگاه مردمانی بزرگ بوده است و دارای جوانان پرشور و قهرمانان مطرحی است.
وی ادامه داد: سه طرح بزرگ شهرستان کهگیلویه شامل جاده پاتاوه به دهدشت با یک هزار و 500 میلیارد ریال، تامین آب شهرهای دهدشت، چرام، سوق و لنده از سد کوثر با 600 میلیارد ریال و انتقال آب از رودخانه مارون به حومه غربی دهدشت با 470 میلیارد ریال امروز تامین اعتبار شد.
وزیر اطلاعات گفت: بخش عمده ای از مشکلات شهرستان کهگیلویه با اجرای این سه طرح مهم حل می شود.
هفت نفر از مسئولان دولت تدبیر و امید در سفر رئیس جمهوری به کهگیلویه و بویراحمد عازم شهرستان های این استان شدند.

کاروان تدبیر و امید از 24 دی سال 92 تاکنون به استانهای خوزستان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، ایلام ، لرستان، چهارمحال و بختیاری، اردبیل، خراسان رضوی، زنجان، گلستان، خراسان جنوبی ، بوشهر، اصفهان، قم، گیلان ، فارس، آذربایجان شرقی، شهرستانهای استان تهران (شهریار ، ملارد و قدس ، اسلامشهر ، رباط کریم و بهارستان)، خراسان شمالی، کردستان، همدان، مازندران، شهرستان ری (جنوب تهران)، یزد، سمنان، کرمان، آذربایجان غربی و کرمانشاه سفر کرده است.
رئیس جمهوری و هیات دولت در سی امین سفر استانی صبح یکشنبه 24مرداد 95 وارد یاسوج مرکز کهگیلویه وبویراحمد شد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi