کد خبر : ۴۶۳۸۵۴ گروه : استان ها تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۵
تبریز و کربلا خواهر خوانده شدند

مقیم/تبریز/مدیرکل روابط عمومی و بین الملل شهرداری تبریز با اشاره به انعقاد تفاهم نامه خواهرخواندگی شهرهای تبریز و کربلا گفت: ارتباطات بین المللی شهرداری تبریز در سال های اخیر با گذر از رویکردهای تشریفاتی به تاثیرگذاری عملی رسیده است.

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا، میراعتماد عمادی با خبرنگاران افزود: تفاهم نامه خواهرخواندگی شهرهای تبریز و کربلا در هفت بند تنظیم و طی آیینی به امضای شهردار تبریز و معاون اول استاندار کربلا رسید.
وی این تفاهم نامه را از ایده های مورد تاکید شهردار تبریز دانست و گفت: با انعقاد این تفاهم نامه، دیپلماسی شهری تبریز در خدمت پیوندهای مذهبی و اعتقادی با یکی از مهم ترین شهرهای جهان اسلام و تشیع قرار گرفت. 
وی گفت: تبریز به عنوان شهر نمونه گردشگری کشورهای اسلامی در سال 2018 میلادی انتخاب شده و خواهر خواندگی تبریز با کربلا در توسعه روابط فرهنگی و مذهبی تبریز در سطح بین المللی تاثیرگذار خواهد بود. 
عمادی افزود: این خواهرخواندگی تقویت زمینه های ارتباطی، خدمات رسانی به زائران تبریزی کربلا و برگزاری آئین ها و نشست های مشترک فرهنگی و مذهبی موثر را در پی خواهد داشت.
به این گزارش، با انعقاد این تفاهم نامه، تبریز با 9 شهر مهم دنیا خواهرخوانده شد؛ پیش از این تبریز با شهرهای باکو، استانبول، غزه، ارزروم، قازان، خجند، گنجه و ماگیلف تفاهم نامه خواهرخواندگی منعقد کرده است. 
شهرهای ووهان و ترابوزان نیز پیمان دوستی و همکاری با تبریز دارند.
شهر تبریز با یک میلیون و 800 هزار نفر جمعیت به واسطه انتخاب به عنوان شهر نمونه گردشگری کشورهای اسلامی در سال 2018 میلادی در تکاپو برای گسترش روابط فرهنگی با شهرهای خارج از کشور است. 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : میراعتماد عمادی     |     خواهر خوانده     |     تبریز     |     کربلا     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi