کد خبر : ۴۶۳۵۸۴ گروه : استان ها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۵
مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی: ۳۴ نماینده از کشورهای اسلامی به تبریز برای برنامه‌ریزی «تبریز ۲۰۱۸» سفر می‌کنند

مقیم/میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی گفت: شهر تبریز در ماه آینده، میزبان ۳۴ نماینده از کشورهای اسلامی برای طراحی و برنامه‌ریزی برای «تبریز ۲۰۱۸» خواهد بود که این میزبانی بسیار حائز اهمیت است.

به گزارش مقیم به نقل از خبرگزاری تسنیم از تبریز، مرتضی آبدار صبح امروز در نشست هیئت نمایندگان و مدیران آژانس‌های گردشگری تبریز و ترکیه، با اشاره به انتخاب تبریز به‌عنوان پایتخت گردشگری اسلامی در سال 2018، اظهار داشت: با توجه به سابقه ارتباطی ترکیه با تبریز و ارتباط فرهنگی نزدیک این دو، ترکیه می‌تواند با مشارکت و برگزاری جلسات فنی با واحدهای صنفی و هتل‌ها، در انتقال گردشگران به تبریز در سال 2018 کمک بسزایی داشته باشد.

وی با تأکید بر روابط تبریز و ترکیه، خاطرنشان کرد: روزانه 1500 نفر از مرز ترکیه و شهر تبریز رفت‌وآمد می‌کنند ولی این روابط باید دوطرفه بوده و هیچ مشکل در رفت‌وآمد بین مردم تبریز و ایران و کشور ترکیه وجود نداشته باشد.

میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان‌شرقی، با بیان اینکه توسعه ارتباط تبریز و ترکیه باید از اهداف اصلی نشست هیئت نمایندگان و مدیران آژانس‌های گردشگری تبریز و ترکیه است، تصریح کرد: برگزاری نشست‌های هماهنگی با کشور ترکیه می‌تواند در جذب گردشگر به تبریز در 2018 کمک کرده و از گردشگرانی که به ترکیه سفر می‌کنند، استفاده کنیم.

وی از سفر 34 نماینده از کشورهای اسلامی به تبریز خبر داد و تصریح کرد: شهر تبریز در ماه آینده، میزبان 34 نماینده از کشورهای اسلامی برای طراحی و برنامه‌ریزی برای «تبریز 2018» خواهد بود که این میزبانی بسیار حائز اهمیت است.

آبدار در پایان از برگزاری جشنواره غذای ایرانی در تبریز خبر داده و خاطرنشان کرد: جشنواره منطقه 2 کشوری غذا عصر امروز با نمایش غذاهای ایرانی در پارک ائل گلی تبریز افتتاح خواهد شد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : تبریز ۲۰۱۸     |     مرتضی آبدار     |     تبریز     |     سفر     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi