کد خبر : ۴۶۳۵۴۹ گروه : استان ها تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۵
تنهاوش در جشنواره فنلاند

مقیم/ایلام/فیلم مستند تنهاوش اثر مستندساز ایرانی در بخش رقابتی جشنواره حیات وحش VASSA در کشور فنلاند به نمایش در می آید.

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا، فتح الله امیری مستند ساز ایلامی گفت: فیلم مستند تنهاوش به عنوان مستندی که به وضعیت زندگی یوز ایرانی در پارک ملی کویر پرداخته است در بخش مسابقه جشنواره حیات وحش VASSA فنلاند ارائه می شود.
وی افزود: از سال 1388 با تلاش پروژه بین المللی یوزپلنگ آسیایی، انجمن یوزپلنگ ایرانی و انجمن طرح سرزمین، تحقیقاتی برای برآورد جمعیت یوز آسیایی در پارک ملی شکل گرفت که با وجود تلاش فراوان و نصب تعداد زیادی دوربین تله ای تنها یک یوز نر ثبت شد.
این مستند ساز ایلامی ادامه داد: بعد از این موضوع که برایم به عنوان یک مستند ساز حیات وحش خوشایند نبود، تصمیم گرفتم تا با تمام توانم، وجود تعداد بیشتری از یوز را در بزرگترین پارک ملی ایران اثبات کنم که مستند تنهاوش ماحصل این جستجوی 6 ساله در مساحتی به بزرگی کشور سوییس است.
وی افزود: این جشنواره دوسالانه 14 سال است که در غرب فنلاند فعالیت می کند و میزبان فیلم های علمی و حیات وحش از سراسر دنیاست. 
وی با بیان اینکه جشنواره VASSA در منطقه اسکاندیناوی در نوع خود منحصربفرد است، یادآور شد: این جشنواره از 28 سپتامبر تا 2 اکتبر 2016 (5 تا 11 مهر 1395) در فنلاند برگزار می شود.
امیری تاکنون با ساخت مستندهای متعددی چون حیات دررگ های سرد و در جستجوی پلنگ ایرانی جوایز و موفقیت های زیادی را به عنوان یک مستندساز ایلامی به ارمغان آورده است. یوزپلنگ آسیایی که به یوز ایرانی موسوم است هم اکنون در شرایط انقراض قرار دارد .

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : جشنواره فنلاند     |     یوز ایرانی     |     فتح الله امیری     |     تنهاوش     |     فیلم مستند     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi