کد خبر : ۴۶۳۴۹۱ گروه : استان ها تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۵
با حضور ۸۲ تیم؛ مسابقات مقدماتی المپیاد جهانی روباتیک کشور در شاهرود برگزار شد

مقیم/شاهرود/مسئول برگزاری مسابقات مقدماتی المپیاد جهانی روباتیک گفت: سیزدهمین دوره این رقابت ها با حضور ۸۲ تیم از سطح کشور در شاهرود برگزار شد.

به گزارش مقیم به نقل از مهر، حسین باقری ظهر دوشنبه در خلال برگزاری مسابقات انتخابی المپیاد جهانی روباتیک در محل دانشگاه صنعتی شاهرود، ضمن بیان اینکه سطح کیفی این رقابت ها بسیار بالا ارزیابی می شود، ابراز داشت: ۲۰۸نفر در این رقابت ها حضور داشتند و در سطوح مکانیک، جونیور، فوتبالیست، سینیور، آزاد و دانشگاهی با موضوع مدیریت پسماند و تفکیک زباله با هم به رقابت پرداختند.

وی افزود: رویکرد حمایتی نهادهای دانش بنیان و فناور مانند پارک عمل و فناوری استان سمنان باعث پیشرفت استان و شهرستان شاهرود در رشته های مختلف علوم فناور جدید می شود.

مسئول برگزاری مسابقات مقدماتی المپیاد جهانی روباتیک با بیان اینکه برای نخستین‌بار در کشورمان است که دانشگاهی خارج از تهران، میزبان این مسابقات شده است، گفت: بخش نهایی این المپیاد سال ۲۰۱۶ در دهلی‌نو پایتخت کشور هندوستان برگزار می‌شود.

باقری با بیان اینکه در پایان این رقابت ها در بخش دانشگاهی تیم های شاهرود در جایگاه اول و سوم و تیم تهران دوم شد، افزود: در بخش سینیور هم تهران، شیراز در جایگاه اول و دوم ایستادند و این رقابت بدون تیم سوم پایان یافت.

وی با اشاره به اینکه در بخش آزاد نیز تیم های اصفهان، تهران، زنجان اول تا سوم شدند، تصریح کرد: در بخش «جونیور» هم شیراز، تهران، شیراز به برتری رسیدند و در بخش فوتبال نیز تیم های قزوین، مراغه، شاهرود و در بخش مکانیک شیراز، قزوین، قزوین حائز رتبه های اول تا سوم شدند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : المپیاد جهانی روباتیک کشور     |     مسابقات مقدماتی     |     شاهرود     |     مسابقات     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi