کد خبر : ۴۶۲۹۸۳ گروه : استان ها تاریخ انتشار :جمعه ۱ مرداد ۱۳۹۵
خراسان شمالی نشست مشترک استاندار خراسان شمالی و سفیر ایران در ترکمنستان

مقیم/در این نشست مشترک، راه کارهای افزایش همکاری های اقتصادی تجاری دو کشور بررسی شد

به گزارش مقیم به نقل از خبرگزاری صداوسیما ،استاندار خراسان شمالی در این نشست با اشاره به فعالیتهای بخش خصوصی در استان نشست مشترک استاندار خراسان شمالی و سفیر ایران در ترکمنستان گفت: خراسان شمالی قابلیتهای خوبی در بخش های کشاورزی، اقتصادی و فرهنگی دارد که تلاش میکنیم با برقراری روابط مناسب با کشور ترکمنستان از این ظرفیت ها به خوبی استفاده کنیم .

محمد رضا صالحی با اشاره به اهمیت بازگشایی مرز پرسه سو، افزود: باوجود اینکه میزان صادرات کالا از خراسان شمالی بالاتر از سهمیه اختصاص یافته است، اما به دلیل معرفی نشدن فرصتهای اقتصادی و نبود زیرساخت ها، این استان هنوز به جایگاه مناسبی در صادرات کشور نرسیده است.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در ترکمنستان نیز با اشاره به مرزطولانی مشترک این کشورباخراسان شمالی گفت: باید از این فرصت برای توسعه روابط و بازاریابی استفاده کرد.

احمدی افزود: گیاهان دارویی، سیمان و محصولات کشاورزی خراسان شمالی از توانمندیهای مناسب این استان، برای حضور فعال در بازارهای ترکمنستان است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : محمد رضا صالحی     |     استاندار خراسان شمالی     |     ترکمنستان     |     سفیر ایران     |     نشست مشترک     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi