کد خبر : ۴۶۲۵۹۲ گروه : استان ها تاریخ انتشار :جمعه ۲۵ تیر ۱۳۹۵
توافق ایران و بلژیک برای ایجاد نیروگاه بادی تولید برق

مقیم/ایران و بلژیک برای ایجاد نیروگاه بادی تولید برق به ارزش ۶۰ میلیون یورو در کشورمان به توافق رسیدند.

به گزارش مقیم به نقل از خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، عضو گروه تجاری اعزامی ایران به بلژیک و لوکزامبورگ با اعلام این خبر گفت : در سفر تجاری هیات اقتصادی ایران به این دو کشور ، در دیداری که با  یک شرکت بلژیکی انجام شد، با توجه به مستندات اقلیمی که هیات ایرانی ارائه داد ، شانس انتخاب مناطق بادخیز دامغان و شاهرود برای این سرمایه گذاری خارجی بسیار زیاد است.
امیر خلیلی خواه همچنین از تنظیم تفاهم نامه منطقه ای بین استان سمنان با ایالت فلاندرز بلژیک بعنوان اصلی ترین قطب صنعتی این کشور در بخش سرمایه گذاری خبر داد.
وی گفت: 80 درصد فعالیت اقتصادی و صنعتی کشور بلژیک در این ایالت متمرکز است و در صورت نهایی شدن این تفاهم نامه در سفر هیات های تجاری و اقتصادی بلژیک به ایران، روند سرمایه گذاری خارجی در استان جهش کم نظیری خواهد داشت.
خلیلی خواه همچنین درباره سفر تجار ایرانی به کشور لوکزامبورگ هم گفت : بر اساس دیدارها و تفاهم نامه های این سفر، امیدواریم هیات اقتصادی کشور لوکزامبورگ در مهر ماه از توانمندی های اقتصادی ایران دیدن کنند.
سفر اقتصادی هیات 10 نفره ایران به لوکزامبورگ و بلژیک هفته قبل به پایان رسید .
در این هیات ، هشت نفر از مسئولان ملی دو نمایندگان دو استان سمنان و مازندران حضور داشتند.
امیر خلیلی خواه مدیرکل اقتصاد و امور دارایی استان سمنان که از اعضای این گروه اقتصادی است ، خاطر نشان کرد :  در این دو کشور درباره استفاده از فرصت های سرمایه گذاری در بخش صنایع اتومبیل سازی، قطعه سازی خودرو، منابع معدنی و صنایع تبدیلی معدن با تکیه بر انتقال دانش و تکنولوژی و ظرفیت ویژه حمل و نقل ریلی و جاده ای شرق ـ غرب و جنوب ـ شمال استان سمنان بحث و تبادل نظر شد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : تولید برق     |     ایران و بلژیک     |     نیروگاه بادی     |     توافق     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi