کد خبر : ۴۶۰۵۷۱ گروه : استان ها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۵
تصویب لایحه منطقه آزاد اردبیل/برنامه‌ریزی برای تجارت منطقه قفقاز

مقیم/اردبیل/نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی از تصویب تک فوریت لایحه منطقه آزاد تجاری اردبیل خبر داد.

به گزارش مقیم به نقل از مهر، صدیف بدری با تأکید به اینکه این لایحه از مطالبات مردم اردبیل است و طی ماه‌های اخیر تلاش زیادی برای تصویب آن صورت پذیرفت، اضافه کرد: بعد از تصویب لایحه در کمیسیون‌های مربوطه بررسی شده و در نهایت تا سه ماه آینده مجدداً برای تصویب قطعی آن تصمیم‌گیری می‌شود.

وی افزود: منطقه آزاد تجاری اردبیل فرصت مطلوبی برای استان و کشور محسوب می‌شود و به دلیل واقع شدن اردبیل در مرز جمهوری آذربایجان دروازه تجارتی به منطقه قفقاز و روسیه محسوب می‌شود.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی به پتانسیل استان در تولید محصولات مختلف با هدف صادرات از منطقه اشاره و تأکید کرد: این منطقه می‌تواند دروازه صادرات محصولات کشور و استان‌های دیگر نیز باشد.

به گفته بدری تولید در منطقه آزاد ۲۰ سال معاف از مالیات و عوارض گمرکی است و لازم است سرمایه‌گذاران برای تحرک و فعالیت در این منطقه تشویق شوند تا بازار داخلی و خارجی استان رونق بگیرد.

وی به برخی حواشی در خصوص کارکرد نامطلوب مناطق آزاد ایجاد شده اشاره کرد و افزود: برخی مناطق کارکرد مطلوبی در کشور نداشته‌اند اما در مقابل مناطقی نیز داریم که به واقع کارکرد مناسبی دارند و توانسته است در عرصه صادرات موفق عمل کنند.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی معتقد است در صورتی که از ظرفیت مناطق آزاد به درستی استفاده شود این مناطق می‌توانند مانعی در مقابل قاچاق کالا بوده و زمینه‌ساز رونق صادرات باشند.

بدری به اصلاح قوانین مناطق آزاد در مجلس اشاره و تأکید کرد: بعد از مشخص شدن قوانین احتمال برخی تغییرات در محدوده منطقه آزاد استان وجود دارد.

وی افزود: همچنین اصلاحاتی در خصوص واردات کالا از مناطق آزاد در دست بررسی است که می‌تواند دغدغه تبدیل شدن منطقه آزاد به محل واردات کالا را مرتفع ساخته و مناطق را به دروازه صادرات نزدیک سازد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : صدیف بدری     |     منطقه قفقاز     |     منطقه آزاد اردبیل     |     لایحه     |     تجارت     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi