کد خبر : ۴۶۰۳۲۶ گروه : استان ها تاریخ انتشار :شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۵
اعلام آمادگی سرمایه‌گذاران آلمانی هلدینگ DIH برای سرمایه گذاری در کردستان

مقیم/سنندج/هیاتی متشکل از سرمایه‌گذاران آلمانی هلدینگ DIH روز شنبه در دیدار با مسئولان ارشد استان کردستان آمادگی خود را برای سرمایه گذاری در استان از جمله در بخش قطعات پیش ساخته ساختمانی اعلام کردند.

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا در این نشست کارابلوت سرپرست مهندسین پروژه قطعات ساختمانی، کراشیر معاون اتاق بازرگانی ایران و آلمان و گایزر مسوول مالی اتاق بازرگانی ایران و آلمان با عبدالمحمد زاهدی استاندار کردستان، سید مهدی فرشادان نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی و عضای پنجره واحد سرمایه‌گذاری استان استان دیدار کردند.
استاندار کردستان در این نشست با اشاره به اینکه توسعه استان نیازمند سرمایه گذاری است گفت: آماده هرگونه حمایت برای جذب سرمایه گذاری خارجی هستیم.
عبدالمحمد زاهدی افزود: کردستان در زمینه های مختلف صنعت، صنایع معدنی، صنایع غذایی، صنایع تبدیلی، صنایع فلزی، کشاورزی، صنعت گردشگری و خدمات از ظرفیت سرمایه گذاری ویژه ای برخوردار است و در این زمینه ها اماده حمایت از سرمایه گذاران خارجی هستیم.
وی یادآورشد: افزون بر این مزیت ها کردستان یک استان مرزی است و زمینه برای صدور انواع کالاها و تولیدات به کشور همسایه نیز فراهم است.
استاندار کردستان گفت: هم اکنون حدود 220 هزار تن محصول لبنی در استان تولید می شود و افزون بر آن سه واحد سه هزار راسی گاوی، در استان در حال احداث است که با افتتاح این پروژه تولید محصولات لبنی در استان افزایش می یابد.
زاهدی با بیان اینکه کشورهای همسایه مصرف کننده تولیدات لبنی هستند گفت: در صورتی که استان کردستان بتواند برند تولید محصولات لبنی را به خود اختصاص دهد این استان بازار خوبی برای مصرف کشورهای همسایه خواهد بود.
استاندار کردستان یادآورشد: در استان یک واحد تولید سیگار در حال اجرا است که در چند ماه آینده به بهره برداری می رسد و تولیدات آن نیز صادر خواهد شد.
وی همچنین در زمینه تولید تنباکو در استان گفت: در صورت فرآوری محصول تنباکو امکان صادرات در استان وجود دارد.
او با اشاره به اینکه استان کردستان یک استان مرزی است و امکان صادرات به کشور همسایه وجود دارد گفت: بستر و زمینه تولید حوزه صنایع مربوط به مصالح ساختمانی در استان فراهم است و تولیدات به کشور همسایه صادر می شود.
وی حضور سرمایه گذاران خارجی به استان کردستان را ضروری برشمرد و از حضور و همکاری همه جانبه آنها در استان قدردانی کرد.
استاندار کردستان ضمن تاکید بر پیگیری مراحل و روند سرمایه گذاری در استان ابراز امیدواری کرد: با رایزنی های انجام شده با هیات آلمانی در زمینه تولید و ساخت قطعات پیش ساختمانی در استان به نتیجه قطعی دست یابیم.
زاهدی با اشاره به اینکه امیدوار است شروع سرمایه گذاری این هلدینگ آلمانی سرآغاز همکاری های گسترده تر باشد تصریح کرد: کلیات پیشنهادی سرمایه گذاران برای تولید قطعات بتنی تصویب می شود و لازم است جزییات با حضور کارشناسان طرفین جهت تسریع در اجرای این پروژه در کمترین زمان بررسی گردد.
نماینده مردم شهرستان های سنندج، دیواندره و کامیاران در این نشست برگزاری این جلسه را حاصل رایزنی چندین ماهه با این هیات آلمانی در تهران دانست و گفت: در صورت فراهم شدن زمینه، سرمایه گذاری خوبی در استان انجام خواهد شد.
سید فرشادان رشد و توسعه استان را نیازمند سرمایه گذاری دانست و بر فراهم کردن زمینه حضور سرمایه گذاران خارجی در استان تاکید کرد.
وی بر برداشتن موانع موجود بر سر راه سرمایه گذاری خارجی و تسهیل بسترها سرمایه گذاری خارجی در استان تاکید کرد.
این نماینده مجلس با اشاره به اینکه سرمایه گذاران آلمانی برای سرمایه گذاری به استان سفر کرده اند گفت: جلب رضایت این سرمایه گذران زمینه ورود سرمایه گذران خارجی دیگر را به استان فراهم می کند.
فرشادان استان کردستان را نیازمند سرمایه گذاری دانست و افزود: مسوولان و مدیران استان بسترهای سرمایه گذاری خارجی در استان را فراهم کنند.
به گفته وی در سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل، مدیران استان باید آستین ها را بالابزنند چون هنگام اقدام و عمل فرا رسیده است.
فرشادان با بیان اینکه هیات سرمایه گذاران آلمانی می توانند سفیران سرمایه گذاری خوبی در اروپا باشند و سبب سرازیر شدن سرمایه گذاران خارجی به استان شوند بر بهره گیری از پتانسیل سرمایه گذران در حوزه های مختلف تاکید کرد.
وی اظهار امیدواری کرد با اجرایی شدن این پروژه و حمایت ویژه استاندار کردستان زمینه حضور سرمایه گذاران خارجی به استان فراهم شود.
برای اولین بار در کشور ساخت قطعات پیش ساخته ساختمانی برای اولین بار در کشور در شهرستان دیواندره آغاز بکار خواهد کرد.
وی با بیان اینکه در صورت آغاز فعالیت ساخت قطعات پیش ساخته ساختمانی در دیواندره، برای 300 نفر شغل ایجاد خواهد شد اظهارکرد: این پروژه با سرمایه 15 میلیون یورو در استان انجام خواهد شد و فاز دوم آن نیز در صورت موافقت در کامیاران اجرا خواهد شد.
نماینده مردم شهرستان های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی افزود: این سرمایه گذران آلمانی یک تیم قوی اجرایی هستند و آماده سرمایه گذاری در حوزه های مختلف هستند به شرط آنکه بستر سرمایه گذاری در استان فراهم شود.
فرشادان اظهارکرد: این هیات آلمانی صفر تا 100 اجرای پروژه را تقبل کرده اند و در صورت همکاری سایر سرمایه گذاران نیز حاضر به مشارکت با آنها هستند.
وی یادآورشد: این هیات آلمانی حاضرند در زمینه کشت تنباکو و تولید فرآورده های لبنی نیز سرمایه گذاری وسیعی انجام دهند. 
دکتر نیرو سرپرست هیات سرمایه گذاری آلمانی نیز در این نشست با اشاره به اعلام آمادگی سرمایه گذاران آلمانی برای سرمایه گذاری در استان گفت: پروژه ساخت قطعات ساختمانی مزیت های زیادی دارد.
وی با اشاره به اینکه 85 درصد مصالح از شن و ماسه تولید می شود صرفه جویی در مصرف انرژی، کاهش وزن و صرفه جویی در زمان، سبک بودن تمام قطعات، دارای عایق صوتی و مقاوم در برابر زلزله را از ویژگی های مصالح پیش ساخته دانست.
به گفته وی کاربرد این قطعات در ساختمان سازی باعث کاهش 25 درصدی هزینه ها خواهد شد و در عین حال زمان ساخت ساختمان را نیز کاهش می دهد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : هلدینگ DIH     |     سرمایه گذاران آلمانی     |     سرمایه گذاران     |     سنندج     |     کردستان     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi