کد خبر : ۴۶۰۱۳۲ گروه : استان ها تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۵
استاندار چهارمحال و بختیاری خواستار شد جذب سرمایه‌گذاران بخش نیروگاهی در چهارمحال و بختیاری

مقیم/استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: به منظور جذب سرمایه‌گذاران بخش نیروگاهی باید اطلاع‌رسانی دقیقی از مکان‌های قابل سرمایه‌گذاری در استان انجام شود.

به گزارش مقیم به نقل از خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، قاسم سلیمانی امشب در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان اظهار داشت: تولید برق از خطوط انتقال آب یکی از مسائلی است که استان ظرفیت خوبی در آن دارد در همین راستا از این ظرفیت بزرگ باید در راستای احداث نیروگاه استفاده کرد.

وی افزود: باید ابتدا در یک کمیته تخصصی مبانی حقوقی، زیست محیطی و قانونی انجام این کار بررسی و اطلاعات نیروگاه‌ها به همراه این مسائل در یک دفترچه جمع‌آوری گردد و در ادامه کار با برگزاری یک همایش یا گردهمایی و تشریح مسائل و ضوابط مربوط به احداث نیروگاه در استان، از سرمایه‌گذاران دولتی و خصوصی فعال در این عرصه دعوت به عمل آورده شود.

استاندار چهارمحال و بختیاری با تاکید بر اینکه نقاط مستعد احداث نیروگاه‌های برقابی، بادی، گازی و خورشیدی در استان شناسایی شده است، بیان کرد: تاکنون 3 موقعیت سرمایه‌گذاری برای احداث نیروگاه بادی و 28 موقعیت برای نیروگاه‌های برقابی در استان شناسایی شده است.

سلیمانی با اشاره به اینکه ایجاد نیروگاه‌های مقیاس کوچک و پراکنده در کشورهای توسعه بسیار مورد توجه است، خاطرنشان کرد: اولویت احداث نیروگاه با مناطقی است که طول خطوط انتقال برق طولانی و ضعف ولتاژ وجود داشته باشد تا این عیوب برطرف شوند.

وی با اشاره به 21 پروژه اداره کل میراث فرهنگی استان با پیشرفت بیش از 50 درصد تصریح کرد: با توجه به اینکه راه‌اندازی این پروژه‌ها 217 شغل در استان ایجاد می‌کند باید این سازمان اسامی این پروژه‌ها را ارائه تا پس از تایید در کمیته بررسی با حضور بانک‌ها، در ستاد اقتصاد مقاومتی به تصویب رسانده شوند.

استاندار چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه این اداره کل باید لیستی از پروژه‌های صنایع دستی خود را به منظور ایجاد 500 شغل به کمیته تخصصی ارسال نماید، خاطرنشان کرد: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان 100 میلیارد ریال مورد نیاز برای ایجاد 500 شغل را تامین می‌نماید.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : بخش نیروگاهی     |     چهارمحال و بختیاری     |     سرمایه گذاران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi