کد خبر : ۴۵۴۷۷۴ گروه : استان ها تاریخ انتشار :یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵
سنتور با ۱۶ خرک در اردبیل ابداع و نواخته شد

مقیم/اردبیل/مدیرکل حوزه هنری استان اردبیل گفت: برای اولین بار سنتور با ۱۶ خرک در این استان ابداع و بزودی رونمایی خواهد شد.

به گزارش مقیم به نقل از مهر، امیر رجبی از ابداع سنتور با ۱۶ خرک توسط یکی از هنرمندان نوازنده سنتور آقای بهمن ولی زاده خبر داد و تصریح کرد: بزودی آلبوم تک‌نوازی با این سنتور توسط حوزه هنری استان تولید و منتشر خواهد شد.

وی با اشاره به برنامه حوزه هنری استان برای تولید پنج آلبوم موسیقی تصریح کرد: آلبوم‌های اثر خوانندگی استاد بهاءالدین خراسانی، اثر خوانندگی آقای حمزه زاده از پرورش‌یافتگان حوزه هنری و مجموعه موسیقی مقامی آقای زمان نژاد از پرورش‌یافتگان حوزه هنری منتشر خواهد شد.

مدیرکل حوزه هنری استان افزود: در حوزه موسیقی حوزه هنری طی سال‌های اخیر به دنبال ارتقا کیفیت و کمیت تولیدات هنرمندان بوده است.

رجبی با اشاره به برگزاری کارگاه‌های موسیقی مقامی در حوزه هنری استان افزود: این کارگاه در چند سال گذشته زمینه‌ساز پرورش استعدادهای موسیقیایی استان بوده و توانسته در تولید آثار فاخر مؤثر عمل کند.

وی با تأکید به محدودیت‌های اعتباری بخش هنر و فرهنگ استان اضافه کرد: انتشار آلبوم‌ها منوط به تامین مالی است و در صورت تامین مالی در کوتاه ترین زمان تولید و انتشار انجام خواهد شد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : سنتور     |     آقای بهمن ولی زاده     |     اردبیل     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi