کد خبر : ۴۵۴۷۰۶ گروه : استان ها تاریخ انتشار :شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵
نماینده یونسکو در ایران اعلام کرد : پیشگامی ایران در ثبت بین المللی اکو سیستم ها

مقیم/مورالی گفت: سازمان ملل و ایران طرحهای مشترک زیادی در زمینه محیط زیست دارد که محیط زیست را از خطرات احتمالی حفظ می‌کند

به گزارش مقیم به نقل از خبرگزاری صدا  و سیما، «بالا سوبر امانیام مورالی» نماینده سازمان ملل در ایران  افزود: این ذخیره‌گاه مانند ذخیره‌گاهای پریشان، توران و «میان‌کاله8 »با جاذبه‌هایی چون تالاب‌ها و جنگل‌ها از تنوع زیستی بالایی برخوردار هستند.
بالا سوبر امانیام مورالی، در مراسم اهدای دیپلم ذخیره‌گاه زیست کره تنگ صیاد – سبزه‌کوه، گفت: این منطقه، یازدهمین ذخیره‌گاه کشور ایران است که به ثبت جهانی رسیده و تمام ایرانیان نماینده حفظ آن هستند.
مورالی افزود:این استان دارای سه طرح حفاظت از تنوع زیستی زاگرس، حفاظت از تالاب‌های استان و ایجاد برنامه مدیریت تلفیقی برای آن‌ها و پروژه بین‌المللی منارید است.
وی در خصوص برنامه حفاظت از تنوع زیستی زاگرس، گفت: این طرح در بخش‌های ناغان و بلداجی که حدود 140 هزار هکتار از مساحت استان را در بر دارد، در حال اجراست.
نماینده سازمان ملل در ایران با بیان اینکه مدیریت تلفیقی منابع طبیعی موضوع اصلی این پروژه ها است، گفت: پروژه بین‌المللی منارید در چهار شهرستان استان در حال اجرا است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ثبت بین المللی     |     اکو سیستم     |     بالا سوبر امانیام مورالی     |     نماینده سازمان ملل     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi