کد خبر : ۴۵۳۰۴۳ گروه : استان ها تاریخ انتشار :یکشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۵
پنجمین دوره مسابقات بین‌المللی موسیقی کلاسیک کشورهای اسلامی پايان يافت

مقیم/ مراسم اعطای جوایز برندگان پنجمین دوره مسابقات بین‌المللی موسیقی کلاسیک جوانان زیر ۲۰ سال کشورهای اسلامی، در محل آکادمی موسیقی شهر باکو، برگزار شد.

به گزارش مقیم به نقل از اداره‌كل روابط عمومي و اطلاع‌رساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، مسابقات بین‌المللی موسیقی کلاسیک جوانان کشورهای اسلامی توسط وزارت جوانان و ورزش، وزارت فرهنگ و توریسم، آکادمی موسیقی و مرکز جوانان کائنات جمهوری آذربایجان با حمایت آیسیسکو، برگزار شد و نوازندگان جوان 10 کشور ایران، آذربایجان، ترکیه، مصر، اردن، قیرقزستان، عراق و تاجیکستان و ... در آن به رقابت پرداختند. 

تیم دو نفره کشورمان متشكل از آرين بني‌اسدي و ميگول ربيعي، در اين مسابقات را سودا باقرزاده، از اساتید موسیقی دانشگاه تهران سرپرستی می‌کرد و هر دو نوجوان ایرانی در رشته نوازندگی پیانو در این دوره از مسابقات شرکت کردند.

آرین بنی‌اسدی، نوجوان ایرانی در مسابقات موسیقی کلاسیک کشورهای اسلامی باکو در رشته نوازندگی پیانو جایگاه سوم را به خود اختصاص داد و میگول ربیعی، نوجوان دوازده ساله ایرانی نیز در همين رشته، لایق تقدیر شناخته شد.

پس از اعلام اسامی برندگان توسط هیأت داوران و اهداي جوایز برندگان توسط معاون وزیر جوانان و ورزش آذربايجان و اجرای برنامه توسط تعدادی از برندگان، ابراهيم ابراهیمی‌نائيد، رایزن فرهنگی کشورمان در آذربايجان، به نمایندگی از سفرا و نمایندگان سفارتخانه‌هايی که جوانانشان در این مسابقات شرکت کرده بودند به روی صحنه دعوت شد.

وي در سخنراني خود در اين آيين، به نمايندگي از سفرا و رایزنان فرهنگی کشورهای شرکت کننده در این مراسم از برگزارکنندگان این دوره از مسابقات تقدیر و سپاسگزاری کرد.

ابراهيمي‌نائيد همچنين گفت: موسیقی یکی از عوامل مهم فرهنگی است و در سال‌های اخیر شاهد هستیم که روابط و همکاری‌های دو کشور همسایه، دوست و برادر ایران و آذربایجان در این زمینه افزایش یافته و با توجه به وجود سازهای مشترک در موسیقی هر دو کشور، ظرفیت‌های فراوانی برای فعالیت‌های مشترک وجود دارد.

رایزن فرهنگی کشورمان افزود: بيشتر آلات موسیقی این مسابقات از سازهای اصلی کشورهای اسلامی و به ویژه ایران و آذربایجان نیستند؛ ولی با این حال جوانان و نوجوانان ما نشان دادند که استعداد آنها نه تنها کمتر از جوانان غربی نیست؛ بلکه می‌توانند در نواختن آلات موسیقی کلاسیک بهتر از آنان به هنرنمايی بپردازند.

رايزن فرهنگي كشورمان در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به تحمیل جنگ‌ها و آشوب‌های ناخواسته به کشورهای اسلامی توسط سلطه جویان جهانی گفت: پیام این مسابقات پیام صلح و دوستی از طریق جوانان کشورهای مسلمان و اعلام انزجار از خشونت و افراط‌گرايی است.

وي در ادامه اظهار امیدواری کرد که دوره‌های بعدی این مسابقات در کشورهای اسلامی ادامه یابد تا جهان شاهد رشد و شکوفايی استعدادهای نوجوانان و جوانان مسلمان در عرصه‌های موسیقی کلاسیک و بومی و محلی باشد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : موسیقی کلاسیک     |     کشورهای اسلامی     |     ایرانیان خارج از کشور     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi