کد خبر : ۴۵۲۴۷۷ گروه : استان ها تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۵
ایران برای خرید دستگاه‌ حفر تونل به طور فاینانس با آلمان مذاكره كرد

مقیم/تهران/معاون وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران از مذاكره با شركت‌های تولیدكننده ماشین آلات راهسازی برای خرید دستگاه حفر تونل (Tunnel Boring Machine یا تی.‌بی.‌ام) به صورت فاینانس خبر داد.

به گزارش مقیم به نقل از شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل كشور،‌ «علی نورزاد» با اعلام این خبر افزود: با تكیه بر رویكرد اقتصاد مقاومتی انتقال فناوری های نو در زمینه ساخت و توسعه انواع راه‌ها در دستور كار ما قرار دارد. 
مدیرعامل شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل اضافه كرد: البته انتقال فناوری زمانی در رشد و توسعه موثر است كه همراه با دانش مربوط به آن باشد و ما نیز این مهم را در همه مذاكرات خود با شركت های خارجی درنظر داریم. 
وی درباره بازدید از‌ نمایشگاه ماشین آلات راهسازی‌ آلمانی در مونیخ گفت: در این سفر شركت‌های مهمی كه دستگاه‌های حفر تونل (تی.‌بی.‌ام) دارند، برای فروش این دستگاه‌ها به روش فاینانس ابراز تمایل كردند و مذاكرات اولیه ای نیز در این زمینه انجام شده است. 
نورزاد یادآوری كرد: با لغو تحریم‌های بین‌المللی شرایط بسیار مساعدی برای مشاركت با شركت‌های تولیدكننده ماشین آلات و سرمایه گذاران خارجی در بخش راهسازی فراهم شده و این امر بخوبی در شیوه رفتار آنها مشهود است و ما تلاش خواهیم كرد زمینه مشاركت با آنها را فراهم آوریم. 
به این گزارش، شامگاه بیست و ششم دی ماه با انتشار گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره انجام تعهدات هسته ای ایران در برنامه جامع اقدام مشترك (برجام)، اجرای تعهدات طرف مقابل (گروه 1+5) یعنی روند لغو تحریم های هسته ای غرب علیه تهران آغاز شد.
معاون وزیر راه و شهرسازی درباره ویژگی دستگاه های تی.‌بی.‌ام گفت: دستگاه حفاری تونل كه به TBM مشهور است، نوعی ماشین غول پیكری است كه به طور تقریب در همه حفاری‌های تونل از آن استفاده می‌شود؛ این دستگاه با مته‌ها و حركت چرخشی كه دارد با حفر تونل پیش می‌رود و از آن برای حفر تونل‌هایی با مقطع دایره‌ای كه قطری بیش از یك متر دارند، استفاده می‌شود. 
وی افزود: روش‌های قدیمی حفر تونل ها با استفاده از انفجار و مته‌ موجب بروز مشكل در محیط‌ های اطراف و همچنین نامنظم بودن تونل می‌شد اما با استفاده از این دستگاه، افزون بر اینكه هیچ یك از مشكل های یاد شده وجود ندارد، هزینه ساخت نیز كاهش می یابد. 
به این گزارش، شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل یكی از شركت های زیرمجموعه وزارت راه و شهرسازی است كه ساخت پروژه های ملی مربوط به آزادراه ها، بزرگراه ها، خطوط ریلی، بندری و فرودگاهی را در كشور بر عهده دارد و پس از تكمیل هر یك از این پروژه های ملی برای نگهداری و بهره برداری آن را به سازمان های مربوط تحویل می دهد. 
به این گزارش، اواخر بهمن ماه سال 1394 هیات 60 نفره اقتصادی به ایالت باواریا آلمان سفر كرد.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی تهران در آن سفر در دیدار با «الیزه آیگنر» وزیر اقتصاد ایالت باواریا، گفت: آلمان اگر خواهان حضور در اقتصاد ایران است باید تامین مالی و فاینانس را جدی بگیرد و به سرمایه گذاری دست بزند.
به گفته وی، در زمان تحریم كه روابط تجاری ایران و آلمان به پایین ترین میزان رسید، دو میلیارد و 500 میلیون دلار حجم تجارت دو كشور بود.
نخستین نشست كمیسیون مشترك ایران و آلمان پس از 14 سال توقف، اردیبهشت ماه امسال با حضور «زیگمار گابریل» وزیر اقتصاد و انرژی آلمان كه معاون صدراعظم این كشور است، برگزار می شود.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : دستگاه‌ حفر تونل     |     علی نورزاد     |     فاینانس     |     آلمان     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi