کد خبر : ۴۴۲۵۹۶ گروه : استان ها تاریخ انتشار :شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۴
همکاری روسیه با اوپک برای کاهش تولید نفت نامحتمل است

مقیم/ وزیر انرژی روسیه اعلام کرد: همکاری این کشور با اعضای سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) برای کاهش تولید نفت نامحتمل است.

به گزارش مقیم به نقل از خبرگزاری موج، الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه، اعلام کرد: هماهنگی میان این کشور و اوپک برای کاهش تولید نفت با هدف افزایش قیمت نفت، نامحتمل است و حتی در صورت وقوع، ناکارآمد خواهد بود.
وی گفت: از دیدگاه ما، بعید است که همه کشورهای عضو اوپک بتوانند درباره کاهش تولید نفت به توافق دست یابند، چه رسد به کشورهایی که عضو این سازمان نیستند.
وزیر انرژی روسیه افزود: از زمان افت قیمت نفت از میانه سال ۲۰۱۴ میلادی، دیدارهایی برای همفکری با اوپک داشتیم، اما؛ مشاهده می‌کنیم که در سال ۲۰۱۵ میلادی، کشورهایی همچون عربستان، تولید نفت خود را یک میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه افزایش دادند.
به گفته نواک، در هر حال چنین تلاش‌هایی برای هماهنگی در کاهش تولید نفت، ناکارآمد خواهند بود؛ زیرا توازن بازار، بیش از هر چیز به تولید نفت شیل در آمریکا وابسته است.
وی همچنین اعلام کرد: حداقل قیمت لازم برای ادامه تولید نفت در روسیه، پنج تا ۱۵ دلار برای هر بشکه؛ یعنی معادل هزینه‌های تولید این کالا در این کشور است.
وزیر انرژی روسیه همچنین احتمال افت قیمت نفت از حدود ۳۰ دلار کنونی را به ۱۰ دلار در بلند مدت منتفی دانست.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : مقیم     |     وزیر انرژی روسیه     |     تولید نفت     |     روسیه     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi