رئیس مجلس ملی پاکستان: خواستار خلق عرصه ای نو در روابط با ایران هستیم

مقیم/ رئیس مجلس ملی پاکستان روز جمعه و پیش از ترک اسلام آباد به مقصد جمهوری اسلامی ایران، روابط دو کشور همسایه را برادرانه توصیف کرد و گفت: خواستار تقویت بیش از پیش پایه های روابط و خلق عرصه ای نو در مناسبات دوستانه با ایران هستیم.

جمعه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۶
لاوروف: ایران شرایط کامل عضویت در سازمان همکاری شانگهای را دارد

مقیم/ سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد: ایران شرایط کامل عضویت در سازمان همکاری شانگهای را دارد و امیدواریم این موضوع در نشست سران این سازمان که ماه ژوئن در آستانه پایتخت قزاقستان برگزار خواهد شد، بررسی شود.

جمعه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۶
حمایت پل رایان از وضع تحریمهای سختگیرانه تر علیه ایران

مقیم/ رئیس مجلس نمایندگان آمریکا حمایت خود را از وضع تحریمهای سختگیرانه تر علیه ایران اعلام کرد.

پنج شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۶
دستگیری دو مظنون به انجام عملیات تروریستی در فرانسه

مقیم/ دو مظنون به انجام عملیات تروریستی در فرانسه دستگیر شدند.

چهارشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۶
ترامپ فرمان اجرایی برای اعمال محدودیت در صدور روادید کار را امضا کرد

مقیم/ «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا روز سه شنبه برای تحقق شعار انتخاباتی «آمریکایی بخر و آمریکایی استخدام کن» فرمان اجرایی جدیدی را امضا کرد که به موجب آن آژانس های فدرال موظف به اصلاح برنامه صدور روادید H۱-B هستند؛ اقدامی که شرکت ها را در جذب نیروی کار خارجی با مشکل جدی مواجه می کند.

چهارشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۶
ترامپ تعلیق تحریم های هسته ای ایران را تمدید کرد/ تایید پایبندی تهران به تعهدات برجام

مقیم/ «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا با تایید پایبندی ایران به تعهدات خود در برجام، تعلیق تحریم های هسته ای را برای یک دوره ۹۰ روزه دیگر تمدید کرد.

چهارشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۶
لاوروف:اظهارات ترامپ برای ما مهم است نه مک مستر

مقیم/ وزیر خارجه روسیه در واکنش به اظهارات جدید ضد روسی «مک مستر» عنوان داشت که آنچه برای مسکو مهم است اظهارات و مواضع «دونالد ترامپ» است نه فرد دیگر.

سه شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۶
۸ نفر در تجمع اعتراضی لس آنجلس آمریکا بازداشت‎ ‎‏ شدند

مقیم/ در جریان تجمع اعتراضی به سیاست های ضد مهاجرتی ترامپ و افزایش فشار بر مهاجران و خانواده های ‏آنها در لس آنجلس آمریکا، دست کم هشت معترض توسط نیروهای پلیس بازداشت شدند.‏

سه شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۶
عمار حکیم با ملت ایران ابراز همدردی و همبستگی کرد

مقیم/ سید عمار حکیم رئیس ائتلاف ملی ، بزرگترین جریان سیاسی عراق، دوشنبه شب ، مصیبت وارده بخاطر حادثه سیل در برخی مناطق ایران و قربانیان این حادثه را به رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهور کشورمان تسلیت گفت.

سه شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۶
رای تُرک‌های مقیم ایران به تغییرات قانون اساسی ترکیه چه بود؟

مقیم/ خبرگزاری رسمی ترکیه (آناتولی) نتیجه همه‌پرسی تغییر قانون اساسی در ترکیه را به تفکیک استان‌های داخلی و مراکز خارج از کشور منتشر کرد.

دوشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۶
انتقاد رهبر حزب جمهوری خواه خلق از شورای عالی انتخابات ترکیه

مقیم/ کمال قلیچداراوغلو رهبر حزب جمهوری خلق ترکیه از عملکرد شورای عالی انتخابات این کشور در جریان برگزاری همه پرسی تغییرات ۱۸ ماده قانون اساسی برای گذر از نظام پارلمانی به ریاستی انتقاد کرد.

دوشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۶
نتایج نهایی همه پرسی ترکیه/ آری: ۵۱.۳ درصد/ نه: ۴۸.۷ درصد

مقیم/ شمارش همه ۱۶۷ هزار و ۱۴۰ صندوق همه پرسی تغییرات قانون اساسی ترکیه پایان یافت و بر اساس اعلام نتایج غیر رسمی، مردم ترکیه با ۵۱.۳ درصد رای مثبت، به این همه پرسی 'آری' گفتند.

یکشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۶
شمارش ۸۷ درصد کل آراء/ ۵۳ درصد «آری»، ۴۷ درصد «نه»

مقیم/ رفراندومی که تعیین کننده سرنوشت مردم ترکیه و تغییر نظام پارلمانی به ریاست جمهوری و در نهایت واگذاری قدرت به «اردوغان» است، به پایان رسید و نتایج ۸۷ درصد آراء نشان از پیشتازی رأی «آری» دارد.

یکشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۶
همه پرسی اصلاحات قانون اساسی ترکیه در ۱۶۷ هزار و ۱۴۰ شعبه

مقیم/ همه پرسی اصلاحات قانون اساسی ترکیه که دولت آنکارا و شخص رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه تلاش زیادی برای به نتیجه رسیدن آن انجام داده اند از صبح امروز یکشنبه در این کشور آغاز شده است.

یکشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۶
پنتاگون آزمایش موشکی ناموفق کره شمالی را تایید کرد

مقیم/ وزارت دفاع آمریکا «پنتاگون» با تایید خبر آزمایش موشکی ناموفق کره شمالی در سواحل دریای ژاپن اعلام کرد که این موشک چند ثانیه پس از پرتاب منفجر شده است.

یکشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۶
تاکید شورای سیاسی جنبش انصارالله یمن بر همبستگی با مردم و دولت سوریه

مقیم/ شورای سیاسی جنبش انصارالله یمن ضمن محکوم کردن حادثه تروریستی انفجار خودروی بمب گذاری شده کاروان اهالی فوعه و کفریا در منطقه راشدین حلب که دهها کشته و زخمی برجای گذاشت، ‌بر همبستگی و حمایت از دولت و ملت سوریه تاکید کرد.

یکشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۶
پیشنهاد رئیس جمهور ایران خواسته همه است/ می خواهیم بدانیم در سوریه چه اتفاقی رخ داده است

مقیم/ رئیس کمیسیون روابط خارجی پارلمان عراق، پیشنهاد رئیس جمهور کشورمان در خصوص' تشکیل کمیته بین المللی حقیقت یاب وشناسایی عوامل حمله شیمیایی در سوریه' را جامع ترین موضع و راه حل دانست و گفت، این پیشنهاد دکتر روحانی ، خواسته همه ماست که می خواهیم بدانیم در سوریه چه اتفاقی رخ داده و حقیقت ماجرا چیست؟

شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۶
قرارداد بوئینگ با ایران پیام ‏خوبی برای سرمایه گذاران آمریکایی فرستاد

مقیم/ مدیرمرکز سیاست منع گسترش جنگ ‏افزارهای هسته ای درواشنگتن،گفت معامله شرکت ‏بوئینگ با شرکت آسمان یکی ازدستاوردهای برجام است ‏که پیام خوبی به شرکتهای دیگر آمریکایی درباره فرصت ‏های سرمایه گذاری در ایران فرستاد و نشان می دهد ‏شرکت های آمریکایی می توانند حتی درچارچوب تحریم ‏های کنونی با ایران معامله کنند.‏

شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۶
روسیه: آمریکا بیشتر از کره شمالی صلح جهانی را تهدید می کند

مقیم/ رئیس کمیسیون امور بین المللی شورای فدراسیون روسیه (مجلس سنا)، گفت: اقدام های آمریکا نشان می دهد، این کشور بیشتر از کره شمالی صلح و آرامش جهانی را تهدید می کند.

شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۶
اسنودن: آمریکا تونل ساخته خود را در افغانستان هدف قرار داد

مقیم/ ادوارد اسنودن پیمانکار پیشین آژانس امنیت ملی آمریکا گفت: تونلی که در افغانستان با بمب قدرتمند آمریکا هدف قرار گرفت با بودجه همین کشور ساخته شده بود و ۳۱۹ میلیون دلار هزینه داشت.

جمعه ۲۵ فروردین ۱۳۹۶
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi