اروپا برای نجات توافق هسته‌ای دست به کار شود

مقیم/ بولتن دانشمندان اتمی آمریکا روز دوشنبه در یادداشتی با اشاره به تشدید تنش‌ها در روابط ایران و آمریکا، اقداماتی را برای اطمینان از تداوم اجرای توافق هسته‌ای فهرست کرد.

سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۶
ترامپ نمی‌داند ایران به خروج از برجام چه واکنشی نشان می‌دهد

مقیم/ یک مقام ارشد کاخ سفید در گفت‌وگو با واشنگتن‌پست گفته رئیس‌جمهور آمریکا هنوز نمی‌داند ایران چه واکنشی به خروج این کشور از توافق هسته‌ای نشان خواهد داد.

دوشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۶
سفر مقتدی صدر به عربستان برای شفاف سازی و رفع ابهامات بود

مقیم/ سخنگوی جریان صدر عراق با محکوم کردن انتقادها از سفر اخیر مقتدی صدر به عربستان، تاکید کرد که این سفر با هدف شفاف سازی و بهتر کردن جو موجود انجام شد.

دوشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۶
الجزیره: امیر قطر غایب بزرگ تحلیف روحانی بود

مقیم/ حسن روحانی روز گذشته برای بار دوم سوگند یاد کرد و خواستار مذاکرات بیشتر با قدرت های جهان شد. این در حالی است که موج جدید تحریم ها علیه ایران از سوی آمریکا اعمال شده است.

یکشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۶
«عادل الجبیر» گفت برکناری بشار اسد امکانپذیر نیست

مقیم/ یک منبع معارض سوری اعلام کرد که عربستان به آنها ابلاغ کرده است مسأله برکناری بشار اسد از قدرت دیگر وارد نیست و معارضان به این نتیجه رسیده اند که او در قدرت باقی می‌ماند.

یکشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۶
شکست تلاش آمریکا در منزوی کردن ایران

مقیم/ روزنامه انگلیسی ایندیپندنت نوشت: حضور مقامات بلندپایه بسیاری از کشورها در تهران نشانه شکست تلاش های دولت ترامپ و متحدانش برای منزوی کردن ایران است.

یکشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۶
کره‌شمالی: تحریم‌های واشنگتن علیه پیونگ‌یانگ دریایی از آتش به دنبال خواهد داشت

مقیم/ روزنامه رسمی کره‌شمالی نوشت روزی که آمریکا مردم ما را با چوب هسته‌ای یا تحریم‌ها تحریک کند، سرزمین آمریکا در دریایی از آتش غیرقابل تصور فرو خواهد رفت.

یکشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۶
اروپا آمریکا را به اقدام متقابل تهدید کرد

مقیم/ اتحادیه اروپا اعلام کرد: برای دفاع از منافع خود در مقابل تحریم های جدیدی که آمریکا علیه روسیه اعمال کرده آماده است اقدامات متقابلی را به اجرا گذارد.

یکشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۶
تلاش مالزی برای بازگرداندن سه رشته دوچرخه سواری به بازی های آسیایی ۲۰۱۸ با همکاری ایران

مقیم/ مالزی اعلام کرد آماده وساطت برای اقناع کشورهای قدرتمند در رشته دوچرخه سواری آسیا مانند ایران به منظور فشار به اندونزی به عنوان میزبان بازی های آسیایی ۲۰۱۸ برای بازگرداندن سه رشته دوچرخه سواری به این بازی ها است.

یکشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۶
روزنامه‌نگار آمریکایی: کنگره علیه ترامپ کودتا کرده است

مقیم/ سردبیر یک روزنامه آمریکایی اعلام کرد کنگره آمریکا که تحت کنترل و سلطه وال‌استریت و انگلیسی‌هاست، برای کودتا علیه دونالد ترامپ تلاش می‌کند.

یکشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۶
رئیس جمهور ایران، آمریکا را غیرقابل اعتماد دانست

مقیم/ رسانه های گروهی شرق آسیا با بازتاب دادن مراسم تحلیف دوازدهمین دوره ریاست جمهوری در سطحی گسترده، با انتشار بخش هایی از سخنان رئیس جمهوری ایران، نوشتند: حسن روحانی آمریکا را به دلیل نقض بر جام کشوری غیرقابل اعتماد می داند.

یکشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۶
رویکرد سیاسی ترامپ درباره برجام خطرناک است

مقیم/ معاون سابق مدیر آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا: وقتی رئیس جمهور می خواهد اطلاعات را براساس تمایلات سیاسی خودش مطابقت دهد، این سرمایه گذاری هدر رفته است و امنیت ملی به خطر می افتد.

شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۶
تلاش آمریکا برای ممانعت از ورود سرمایه گذاران به ایران

مقیم/ با وجود اعلام پایبندی ایران به برجام، شرکت های خارجی همچنان برای سرمایه گذاری در این کشور تردید دارند زیرا نگرانند این توافق از هم بپاشد.

شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۶
عربستان به تنهایی قادر به توقف نفوذ ایران در عراق نیست

مقیم/ معاون رئیس‌جمهور عراق با اشاره به اینکه عربستان به تنهایی قادر به توقف نفوذ ایران در عراق نیست، تأکید کرد که این کار به تلاش مشترک کشورهای عربی نیاز دارد.

شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۶
کره شمالی: تحریم‌های آمریکا تفاوتی با اقدامات اوباشان ندارد

مقیم/ کره شمالی در بیانیه‌ای شدیداللحن اقدام آمریکا در اعمال تحریم‌های تازه علیه این کشور را محکوم کرده است.

شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۶
اعطای گرین‌کارت آمریکا لغو می‌شود

مقیم/ رئیس‌جمهوری آمریکا با صدور فرمان اجرایی جدیدی دستور به لغو اعطای گرین‌کارت»و همچنین تغییر قوانین دریافت اقامت کرده است.

جمعه ۱۳ مرداد ۱۳۹۶
ادعای یک سایت آمریکایی درباره توافق عربستان و یمن برای پایان جنگ

مقیم/ وبسایت تحلیلی «جاست سکیوریتی» آمریکا مدعی توافق پنهانی عربستان سعودی و یمن برای پایان جنگ شده است.

جمعه ۱۳ مرداد ۱۳۹۶
ترامپ: اگر به توافق‌ها پایبند باشم، کودن هستم/از برجام چیزی عایدمان نمی‌شود

مقیم/ رئیس‌جمهور آمریکا در مکالمه با نخست‌وزیر استرالیا گفته پایبند ماندن او به توافق‌های رئیس‌جمهور قبلی آمریکا او را فردی کودن نشان خواهد داد.

جمعه ۱۳ مرداد ۱۳۹۶
راه‌اندازی مرکزی در کاخ سفید برای براندازی حکومت ایران

مقیم/ یک منبع آگاه به رسانه المانیتور گفته استراتژیست ارشد کاخ سفید مرکزی برای بررسی امکان براندازی حکومت ایران راه‌اندازی کرده، اما تا کنون به نتیجه‌ای در این باره نرسیده است.

جمعه ۱۳ مرداد ۱۳۹۶
رئیس مجلس کره جنوبی: فصل نوینی در همکاری با ایران گشوده خواهد شد

مقیم/ رئیس مجلس ملی کره جنوبی گفت: در دوره دوم ریاست جمهوری ' حسن روحانی ' که دوازدهمین دوره ریاست جمهوری در ایران است، فصل نوینی در همکاری بین کره جنوبی و جمهوری اسلامی ایران آغاز خواهد شد.

جمعه ۱۳ مرداد ۱۳۹۶
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi