ایران، تنها راه تنفس برای قطر است

مقیم/ ایران تنها راه تنفس برای قطر پس از محاصره ظالمانه دیگر کشورهای همسایه است و نیازهای این کشور به بعضی مواد غذایی را تامین کرد، آیا جزای خوبی غیر از خوبی است؟.

چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶
ادعای جدید نتانیاهو علیه ایران

مقیم/ نتانیاهو در ادامه ادعاهای خصمانه خود علیه کشورمان مدعی شد که ایران به دنبال ایجاد یک جایگزین پس از داعش در ارتفاعات جولان علیه رژیم صهیونیستی است.

چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶
دیگر برجام را تایید نمی‌کنم

مقیم/ رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه با وال‌استریت ژورنال گفت دیگر پایبندی ایران به برجام را تایید نمی‌کند.

چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶
داعش خرید و فروش گوشت مرغ و تلویزیون را در منطقه‌ای در افغانستان ممنوع اعلام کرد!

مقیم/ گروه تروریستی داعش در جدیدترین اقدام مضحکش، خرید و فروش گوشت مرغ و تلویزیون در ولایت جوزجان افغانستان را ممنوع کرد.

چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶
کره شمالی آمریکا را تهدید هسته ای کرد

مقیم/ کره شمالی اعلام کرد؛ اگر آمریکایی ها برای تغییر رژیم در کره شمالی تلاش کنند، قلب آمریکا با حمله ای هسته ای هدف قرار خواهد گرفت.

چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶
قدردانی از حمایت ترک ها در اجرای برجام

مقیم/ مقام های اتحادیه اروپا روز سه شنبه در مذاکرات سیاسی سطح بالا با دولت ترکیه دربروکسل، بر ارتقای حقوق بشر و حکومت قانون در ترکیه تاکید و از حمایت این کشور در اجرای برجام قدردانی کردند.

سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶
معاهده منع سلاح هسته‌ای تبعاتی برای کشورهای اتمی ندارد

مقیم/ معاون اسبق آژانس بین المللی انرژی اتمی با تشریح علل مخالفت قدرت های هسته ای با معاهده اخیر منع سلاح های اتمی، این معاهده را تضعیف کننده NPT دانست.

سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶
سیاست ضدایرانی آمریکا، واشنگتن را در جامعه بین‌المللی منزوی می‌کند

مقیم/ اسپوتنیک در مطلبی نوشت اتخاذ سیاست‌های ضدایرانی دولت آمریکا، این کشور را در برابر دیگر کشورهای جهان، منزوی خواهد کرد.

سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶
پس از محاصره قطر، ایران تنها راه تنفس را به روی حریم هوایی ما باز کرد

مقیم/ وزیر دفاع قطر با اشاره به روابط حسنه کشورش با ایران تأکید کرد که در پی محاصره قطر از سوی کشورهای عربی، ایران حریم هوایی خود و تنها راه تنفس را به روی قطر گشود.

سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶
ایران جایگاه ویژه‌ای در بازسازی ویرانی‌های سوریه خواهد داشت

مقیم/ نایب رئیس گروه دوستی ایران و سوریه تاکید کرد: تمامی کشورهای دوست و هم‌پیمان سوریه از جمله ایران جایگاه خاص و ویژه‌ای در آینده سوریه و بازسازی ویرانی‌ها خواهند داشت که این کار براساس پروتکل‌های مشخص شده انجام می‌شود.

سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶
تنش جهان عرب با تحریم حل نمی شود

مقیم/ تارنمای بلومبرگ در گزارشی درباره بحران سیاسی میان برخی کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس با طرح این پرسش که، آیا قطر به مقاومت خود علیه کشورهای محاصره کننده ادامه می دهد، نوشت: تنش پیش آمده میان کشورهای عربی با تحریم حل نمی شود.

سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶
بررسی طرح تحریم های جدید ایران، روسیه و کره شمالی در مجلس نمایندگان آمریکا

مقیم/ مجلس نمایندگان آمریکا پس از کش و قوس فراوان سه شنبه شب، طرحی را بررسی می کند که در ابتدا بنا بود تا تنها تحریم هایی جدید علیه ایران تصویب کند، اما اکنون و برای خوشایند دمکرات ها و جمهوریخواهان، تحریم هایی علیه روسیه و کره شمالی نیز به آن افزوده شده است.

سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶
کودتا علیه امیر قطر با همدستی یکی از اعضای خاندان آل ثانی

مقیم/ مجتهد افشاگر توییتری اعلام کرد که ولیعهد عربستان قصد داشته با همدستی یکی از اعضای خاندان آل ثانی علیه امیر قطر کودتا کند.

سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶
۱۷۴ پاکستانی که قصد ورود غیرقانونی به ایران را داشتند، دیپورت شدند

مقیم/ به گزارش روزنامه نیشن پاکستان روز گذشته جمعی از شهروندان پاکستانی که قصد سفر غیرقانونی به ایران و عبور از کشورمان به منظور رسیدن به اروپا را داشتند توسط نیروهای مرزی ایران دیپورت شدند.

دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶
۵ زخمی در حمله فرد ناشناس به مردم در سوئیس

مقیم/ پلیس سوئیس از زخمی شدن دستکم ۵ نفر در حمله یک فرد ناشناس در شافهاوزن خبر داد.

دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶
ملک سلمان اداره امور عربستان را به پسرش تحویل داد

مقیم/ پادشاه عربستان سعودی که همه ساله تقریبا یک ماه را به تفریح و استراحت در خارج کشور سپری می‌کند، در آستانه سفر تفریحی خود تمام امور پادشاهی را به فرزندش محمد واگذار کرد.

دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶
ترامپ: پشتم را خالی نکنید!

مقیم/ رئیس جمهوری آمریکا از تعلل جمهوریخواهان مجلس سنا برای اجماع نظر درباره طرح بیمه درمانی که جایگزین «اوباماکر» شود، گلایه کرد.

دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶
اولین محموله غذایی صادراتی ایران وارد موصول عراق شد

مقیم/ رئیس هیئت مدیره تعاونی تولید کنندگان مواد غذایی ایران از ورود اولین محموله غذایی صادراتی ایران به موصل عراق خبر داد.

دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶
ملک سلمان تا ۵ ماه آینده کناره‌گیری می‌کند

مقیم/ روزنامه رأی الیوم به نقل از منابعی در کاخ پادشاهی عربستان از احتمال کناره‌گیری شاه سعودی به نفع فرزندش محمد بن سلمان، ولیعهد کنونی، در پنج ماه آینده خبر دادند.

دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶
مشاور سابق اوباما: متحدان آمریکا حرف های ترامپ را علیه برجام نخواهند پذیرفت

مقیم/ 'بن رودِس' مشاور سابق باراک اوباما به گزارش ها درباره تصمیم رئیس جمهوری آمریکا برای خروج از ‏توافق هسته ای با ایران واکنش نشان داد و تاکید کرد که متحدان بین المللی آمریکا، سخنان ترامپ را علیه برجام نخواهند پذیرفت.‏

دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi