روحانی فرا رسیدن سالروز استقلال و روز ملی تونس را تبریک گفت

مقیم/رئیس‌جمهور طی پیامی فرا رسیدن سالروز استقلال و روز ملی تونس را تبریک گفت.

سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶
تا پایان تابستان۹۷ همه خانه‌های زلزله‌زدگان را می‌سازیم

مقیم/ رئیس جمهور گفت: قول می‌دهم تا پایان تابستان همه خانه‌ها در مناطق زلزله زده بازسازی شده باشد.

سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶
قول ۶ماهه رئیس‌جمهور به زلزله‌زدگان کرمانشاه برای تحویل خانه‌ها

مقیم/رئیس جمهور برای دومین بار بعد از زلزله آبان گذشته، وارد استان کرمانشاه شد. حجت‌الاسلام روحانی علاوه بر بازدید از مناطق زلزله‌زده، مراسم تحویل سال را نیز در کنار مردم کرمانشاه خواهد بود.

سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶
۹۶ بر ما چه گذشت؟

مقیم/سال ۱۳۹۶ خوب شروع شد اما بد تمام شد. سالی که با انتخاب مجدد حسن روحانی و همسو شدن دولت و مجلس قدم اولش را برداشته بود، رفته رفته رنگ بحران‌های متعدد گرفت. تا افکار عمومی و رسانه‌ها می‌خواستند روی یک موضوع تمرکز کنند، بحرانی نو گریبان مردم، دولت و نظام را می‌گرفت.

سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶
ترافیک جاده شمال همچنان نیمه سنگین

مقیم/رییس مرکز فرماندهی و کنترل ترافیک پلیس راهورناجا از ترافیک نیمه سنگین و پرحجم در مسیرهای منتهی به شمال کشور خبر داد.

سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶
تهدید بازیکنان سیرالئون: پول ندهید از ایران نمی‌رویم!

مقیم/بازیکنانی که تحت عنوان تیم‌ ‌ملی سیرالئون وارد ایران شده بودند و بازی دوستانه‌ای را با تیم ملی برگزار کردند، تهدید کرده‌ بودند که اگر پول ندهید از ایران نمی‌رویم!

سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶
ثبت ۱۸.۱۲ میلیون خانوار شهری/سکونت ۸.۱۳میلیون نفر در آپارتمان

مقیم/مرکز آمار ایران تعداد خانوارهای ساکن در شهرهای کشور را ۱۸.۱۲ میلیون خانوار اعلام کرد که از این تعداد ۹.۹۷ میلیون خانوار در واحدهای مسکونی غیر آپارتمانی زندگی می‌کنند.

یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶
علی ترابیان مدیر کل دفتر موسیقی ارشاد شد

مقیم/با حکم سید عباس صالحی،علی ترابیان مدیر کل دفتر موسیقی ارشاد شد و به عنوان نهمین مدیر این مجموعه مدیریت متولی اصلی موسیقی کشور را بر عهده گرفت.

یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶
تلاش های ترامپ برای بی ثبات کردن ایران بیهوده است

مقیم/ استاد سابق دانشکده امنیت ملی بلگراد وکارشناس امور بین الملل گفت: تلاش های ترامپ با برکناری «رکس تیلرسون» از وزارت خارجه برای بی ثبات کردن ایران بیهوده خواهد بود.

شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶
فیلم های سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر ناامیدانه بود

مقیم/مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌ جمهوری همزمان با برگزاری سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر به تحلیل و ارزیابی فیلم‌های بخش مسابقه جشنواره با محوریت موضوع «تصویر ایران در سینمای ایران» پرداخت.

شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶
روحانی جان باختن سرنشینان جت شخصی ترک را تسلیت گفت

مقیم/رئیس جمهور در پیامی به رئیس جمهور ترکیه سقوط هواپیمای جت شخصی متعلق به یکی از شرکت‌های ترکیه در استان چهارمحال و بختیاری را تسلیت گفت.

شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶
روحانی انتخاب مجدد رئیس جمهور چین را تبریک گفت

مقیم/روحانی انتخاب مجدد رئیس جمهور چین را تبریک گفت و اظهار داشت: امیدوارم در دوره پیش‌رو شاهد ارتقاء بیش از پیش روابط در همه زمینه‌ها باشیم.

شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶
ظریف به تهران بازگشت

مقیم/ وزیر امور خارجه کشورمان پس از دو روز سفر فشرده به باکو و آستانه و شرکت در دو نشست چند جانبه و دیدار و گفتگو با مقامات چند کشور همسایه، دقایقی پیش به تهران بازگشت.

شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶
واگذاری میادین یادآوران و آزادگان شمالی از طریق مناقصه

مقیم/در حالی که دومین قرارداد IPC نفت با روس‌ها امضا شد، جای خالی چینی‌ها در صنعت نفت پررنگ‌تر از همیشه است؛ اگرچه گمان می‌شد توسعه میادین غرب کارون، به آنها سپره شود؛ اما گویا چنین نیست.

جمعه ۲۵ اسفند ۱۳۹۶
آغازتوزیع سبدامنیت غذایی از امروز/جزئیات جدول سهمیه‌بندی خانوارها

مقیم/با اعلام وزارت تعاون، توزیع سبد امنیت غذایی از امروز(پنجشنبه) میان مشمولان آغاز خواهد شد که بر این اساس خانوارهای یکنفره ۳۵ هزار تومان ودونفره ۷۰ هزار تومان موجودی دارند.

پنج شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۶
تایید حرکت «کیخا ۴» در کمیته فنی فدراسیون جهانی ژیمناستیک

مقیم/ژیمناست ایرانی موفق شد حرکت چهارم خود را به تایید فدراسیون جهانی ژیمناستیک برساند. برای ثبت این حرکت در کتاب داوری جهانی لازم است وی فردا همین حرکت را در مسابقات جام جهانی به اجرا درآورد.

پنج شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۶
معرفی ۶۰۰ رقم جدید از گل داودی/ تلاش برای صادرات ارقام گل

مقیم/محققان کشور موفق شدند ۶۰۰ رقم جدید از گل داودی را معرفی کنند که این موضوع می تواند زمینه ای برای صادرات ارقام گل باشد.

پنج شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۶
شباهت های بین سلول های بنیادی جنینی و پرتوان القایی کشف شد

مقیم/محققان موفق شدند اثبات کنند که سلول های بنیادی جنینی و سلول های iPS تقریبا به طور کامل به هم شبیه هستند.

پنج شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۶
ظریف باکو را به مقصد آستانه ترک کرد

مقیم/وزیر امور خارجه پس از شرکت در نشست چهار جانبه باکو لحظاتی پیش و به منظور شرکت در نشست سه جانبه ایران، روسیه و ترکیه از باکو عازم قزاقستان شد.

پنج شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۶
پروازهای نوروزی هنوز جای خالی دارند

مقیم/دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با بیان اینکه این انجمن به طور دقیق در آفریند فروش بلیت هواپیما در سفرهای نوروزی نظارت دارد، اعلام کرد که هنوز پروازهای این ایام جای خالی دارند.

پنج شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۶
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi