کتاب «پله پله تا ملاقات خدا» به زبان کردی منتشر شد

مقیم/ با همكاري وابستگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران کتاب «پله پله تا ملاقات خدا» نوشته عبدالحسین زرین‌کوب در ارزروم به زبان کردی ترجمه و منتشر شد.

شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶
تمجید وزیر فرهنگ تونس از هنر و فرهنگ ایرانی

مقیم/ وزیر فرهنگ تونس ، ضمن بازدید از نمایشگاه فرهنگی ایران گفت: ایران کشور ادبیات، شعر، فرهنگ ،تمدن، هنر و عرفان است ، اکنون احساس می کنم وارد یک کشور که فرهنگ و تمدنی کهن دارد، شده ام.

شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶
ایران یک قدرت منطقه ای در همه ابعاد فکری، فرهنگی و نظامی است

مقیم/ رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و الجزایرگفت: ایران یک قدرت منطقه ای در همه ابعاد فکری، فرهنگی و نظامی است و در این خصوص شانه به شانه قدرت های بزرگ جهان می زند.

شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶
حمایت بی قید و شرط آمریکا از رژیم صهیونیستی عامل بی ثباتی خاورمیانه

مقیم/ نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد گفت: اظهارات نماینده آمریکا در این نشست و ادامه حمایت بی قید و شرط آن از سیاست‌ها و فعالیت‌های غیر قانونی و تجاوزگرانه رژیم صهیونیستی، به منبع اصلی ناامنی و بی ثباتی در خاورمیانه تبدیل شده است.

شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶
اقتصاد ایران و هند مکمل یکدیگرند

مقیم/ نماینده دائم هند در سازمان ملل متحد،گفت: دو کشور ایران هند می توانند همچون گذشته تمدنی، با یکدیگر پیوند داشته و همکاری کنند.

شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶
امضای سند همکاری های هسته ای میان ایران و آلمان

مقیم/ با حضور حجت الله صالحی رئیس مرکز ایمنی هسته ای کشو و سفیر آلمان در ایران ، سند همکاری های دوجانبه میان ایران و شرکت GRS آلمان امضا شد.

شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶
انتخاب وزیر بهداشت ایران، به عنوان کمیسیونر کنترل و پیشگیری از بیماری های غیرواگیر

مقیم/ حسن هاشمی وزیر بهداشت کشورمان به صورت رسمی به عنوان کمیسیونر کنترل و پیشگیری از بیماری های غیرواگیر این سازمان انتخاب شد.

شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶
نظر بازیگر مالزیایی در خصوص ایران

مقیم/ بازیگر زن 'لحظه بی پایان' نخستین اثر سینمایی مشترک ایران و مالزی گفت :پیش از بازی در این فیلم با سینمای ایران آشنایی نداشته و هرگز به ایران سفر نکرده بود اما این سفر سبب شد تا تبلیغات سوء علیه ایران برایش رنگ ببازد.

شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶
حضور شرکت های ایرانی در نمایشگاه سالیانه خرما در دوحه قطر

مقیم/ با حضور شرکت های ایرانی، نمایشگاه سالیانه خرما در دوحه پایتخت قطر، توسط وزیر اقتصاد و تجارت این کشور افتتاح شد.

شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶
رهبری ایران در منطقه گسترش یافته است

مقیم/ وزیر اقلیت های هند با اشاره به دیدار حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران از هند گفت : اکنون ایران می تواند نقش بیشتری برای ایجاد صلح و ثبات نه تنها در منطقه خود، بلکه در سایر مناطق جهان ایفا کند.

شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶
هفته فیلم ایران در صربستان آغاز شد

مقیم/ به همت رایزنی فرهنگی جمهوري اسلامي ایران سومین هفته فیلم ایران با نمايش فیلم «خانه دوست کجاست؟» در بلگراد، آغاز شد.

شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶
راه اندازی مجدد کرسی آموزش زبان فارسی در بلاروس

مقیم/ پس از یک دوره وقفه، سفارت جمهوری اسلامی ایران در بلاروس، کرسی آموزش زبان فارسی را مجددا در دانشگاه اقتصاد بلاروس دایر کرد.

پنج شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶
از دانش‌آموخته زبان فارسی در قزاقستان تقدیر شد

مقیم/ در مراسم روز ملی ایران در قزاقستان كه در محل هتل رکسوس آستانه برگزار شد، لوح تقدیری از سوی سفیر كشورمان به سیمبات عبدالرحمانوا اهدا شد.

پنج شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶
ضرورت همکاری هنرمندان ايراني و سريلانكايي

مقیم/ ﻣﻌﺎﻭﻥ ﭘﮋﻭﻫﺸﻲ ﻭ ﺁﻣﻮﺯﺷﻲ سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، گفت:لازم است هنرمندان ايراني و سريلانكايي در حوزه هنري چون ظرفیت‌های سینمایی، هنرهای تجسمی، هنرهای نمایشی، موسیقی، کتاب، رسانه و ... تعامل داشته باشند.

پنج شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶
اخلاق‌گرایی از ویژگی‌های سینمای ایران است

مقیم/ رایزن فرهنگی جمهوري اسلامي ایران در چین در اجلاس سال ۲۰۱۸ همکاری‌های آسیا و اقیانوسیه در بنیاد یادبود هزاره پكن، گفت: اخلاق‌گرایی، پایبندی به ارزش‌های انساني و و دوری از خشونت از ویژگی‌های سینمای ایران است.

پنج شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶
جشنواره فیلم‌های ایرانی در كنيا برگزار شد

مقیم/ به همت رایزنی فرهنگی ایران ، به مناسبت فرارسیدن سی‌ونهمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، جشنواره فيلم‌هاي ايراني در كنيا برگزار شد.

پنج شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶
سروده شاعر فارسی گوی پاكستاني در وصف امام خمینی

مقیم/ عبدالرحمن سیال، شاعر فارسي‌گوي پاكستاني با حضور در خانه فرهنگ كشورمان در حیدرآباد، سروده‌ای از خود که در وصف حضرت امام خمینی (ره) و پیروزی انقلاب اسلامی است را تقدیم ملت ايران كرد.

پنج شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶
پیوند عمیق بین ایران و شبه قاره به هزاران سال پیش بازمی‌گردد

مقیم/ سمینار سه روزه بین‌المللی با موضوع «گفت‌وگوی فرهنگی و تبادل دانش و ایده‌های فرهنگی بین هند، ایران، ترکیه، آسیای مرکزی» با مشارکت رایزنی فرهنگی ایران در هند، در شهر گواهاتي هند برگزار شد.

پنج شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶
اجرای گروه هنری دستان گویا در اسلام آباد

مقیم/ همزمان با ايام سالروز پيروزي انقلاب اسلامي، گروه هنري ناشنوایان «دستان گويا» برنامه‌هاي متنوعی را در دانشگاه كام‌ست اسلام‌آباد اجرا كردند.

پنج شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶
پخش مصاحبه رادیوی اوگاندا با رایزن فرهنگی ایران

مقیم/ به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، شبکه رادیویی بلال اوگاندا،مصاحبه خود با علی بختیاری، رایزن فرهنگی ایران در اين كشور را پخش كرد.

پنج شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi