گراپلینگ قهرمانی جهان/یک طلا، یک نقره و دو برنز نمایندگان ایران در باکو

مقیم/ نمایندگان کشورمان با کسب یک مدال طلا، یک نقره و ۲ مدال برنز به کار خود در رقابت های گراپلینگ قهرمانی جهان پایان دادند.

یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶
عراق حمله برنامه ریزی شده به کنسول گری ایران دراربیل را محکوم کرد

مقیم/ وزارت امور خارجه عراق 'حمله برنامه ریزی شده' به کنسول گری ایران دراربیل و 'اهانت به پرچم یک کشور دوست و تهدید جانی کارمندان نمایندگی' را محکوم کرد.

شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶
ایران باید از اقدامات عجولانه نسبت به برجام خودداری کند

مقیم/ یک استاد جورج تاون امریکا تاکید کرد: آنچه ممکن است باعث شود تا ترامپ از برجام به طور کلی خارج نشود، عکس‌العمل متحدان اروپایی امریکا است.

شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶
اجرای تعزیه در آلمان و لهستان به ابتکار رایزنی فرهنگی سفارت ج اا در آلمان

مقیم/ با تلاش اداره کل همکاری های فرهنگی و هنری برای اعزام اساتید اجرای آئین سنتی تعزیه مکتب قزوین که به پیشنهاد این رایزنی صورت گرفت، مخاطبان این سلسله اجراها برای نخستین بار در دو کشور آلمان و لهستان شاهد اجراهای متعدد و متنوع این گروه از آئین تعزیت حسینی همزمان با ایام عزاداری حسینی بودند.

شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶
حمله افراد ناشناس به کنسولگری ایران در اربیل

مقیم/ تعدادی از معترضان به کنسولگری ایران در اربیل عراق حمله کردند.

شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶
بازگشت تیم ملی مهارت، ۵ دیپلم افتخار و یک طلا

مقیم/ تیم ملی مهارت کشورمان بامداد امروز با کوله باری از دیپلم افتخار و یک مدال طلا به کشور بازگشت.

شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶
تکواندوی جایزه بزرگ لندن؛ «سجاد مردانی» به مدال برنز رسید

مقیم/ تکواندوکار وزن به اضافه ۸۰ کیلوگرم ایران به مدال برنز سومین مرحله از رقابت های جایزه بزرگ سال ۲۰۱۷ در لندن دست یافت.

شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶
۷۵ دانشجوی ایرانی مقطع دکترا درمیان ۴۷۰۰ فارغ التحصیل دانشگاه مالایا

مقیم/ ۷۵ دانشجوی ایرانی در مقطع دکترا از جمله چهارهزار و ۷۰۰ نفر از دانشجویان مالزیایی و دیگر دانشجویانی بودند که امروز در مراسمی با حضور نذرین شاه، سلطان ایالت پراک مالزی و رئیس دانشگاه مالایای این کشور موفق به اخذ مدارک تحصیلی خود شدند.

شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶
قهرمانی تیم ملی ژیمناستیک

مقیم/ تیم ملی ژیمناستیک بزرگسالان در رقابت‌های بین المللی اسلوونی به عنوان قهرمانی دست یافت.

شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶
ارائه خدمات دندانپزشکی توسط پزشک ایرانی مقیم خارج در مناطق محروم نهاوند

مقیم/ مدیر شبکه بهداشت و درمان نهاوند گفت: یکی از دندان‌پزشکان خیر ایرانی‌الاصل که در خارج کشور سکونت دارد به ارائه خدمات رایگان دندانپزشکی در مناطق محروم شهرستان نهاوند پرداخت.

شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶
تشکیل کمیته ویژه رسیدگی به مسائل ایرانیان مقیم خارج از کشور

مقیم/ معاون قضایی دادگستری استان اصفهان از آمادگی تشکیل کمیته ویژه رسیدگی به مسایل و مشکلات ایرانیان مقیم خارج در زیر مجموعه کمیته حمایت قضایی از سرمایه گذاری اصفهان خبر داد.

شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶
هیچ کشوری به اندازه ایران با داعش نجنگید/ آمریکا منزوی شده است

مقیم/ نماینده ایران در سازمان ملل تاکید کرد که آمریکا سرسختانه از پذیرش واقعیتهای منطقه سرباز می زند و در مقابل سیاستهای مدبرانه ایران در جامعه بین المللی منزوی شده است.

پنج شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶
ایران بی طرفانه برای بازگشت آرامش و ثبات به عراق و مناطق اقلیم تلاش می کند

مقیم/ سرکنسول ایران در اربیل تاکید کرد: جمهوری اسلامی همچنان همان مشی صادقانه، دلسوزانه و برادرانه خود را برای حل و فصل بحران جاری (درکردستان عراق) و بازگشت به آرامش و ثبات به عراق و مناطق اقلیم مبذول خواهد داشت.

پنج شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶
رئیس مجلس سنای ایرلند:ایران کشوری مهم دربرقراری صلح در خاورمیانه است

مقیم/ 'دنیس او دونوان' رئیس مجلس سنای ایرلند طی اظهاراتی ایران را 'کشوری مهم و دارای نقشی برجسته در برقراری صلح و ثبات در منطقه خاورمیانه' توصیف کرد.

چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶
تاکید ایران وعراق برتحکیم روابط وبرگزاری هر چه موفق تر مراسم اربعین حسینی(ع)

مقیم/ محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورمان و ابراهیم جعفری وزیر خارجه عراق در دیدار با یکدیگر، بر گسترش همکاری های دو جانبه در همه زمینه ها و تلاش برای هر چه موفق تر برگزار شدن مراسم اربعین حسینی علیه السلام در سالجاری تاکید کردند.

چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶
ابرازعلاقه فرماندهان نیروهای دریایی چند کشور جهان به همکاری با ایران

مقیم/ فرماندهان دریایی چند کشور جهان در دیدار با دریادار حبیب الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در ونیز ایتالیا، برای دستیابی به دانش و تجربه ایران در زمینه برقراری امنیت و مقابله با دزدان دریایی در آبهای بین المللی ابراز علاقه کردند.

چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶
ایران نایب قهرمان‌ بسکتبال کاپ آسیا شد

مقیم/ تیم ملی بسکتبال ایران در دیدار پایانی مسابقات کاپ آسیا به رغم شایستگی نتوانست از سد تیم‌ قدرتمند استرالیا عبور کند و نایب قهرمان این مسابقات شد.

سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶
دیدار سرکنسول ایران و استاندار نجف درخصوص اربعین/ بانک ملی در نجف شروع بکار کرد

مقیم/ در جریان دیدار روز یکشنبه سرکنسول ایران با استاندار نجف اشرف، طرفین، در ارتباط با هماهنگی ها در خصوص مراسم زیارت اربعین بحث و تبادل نظر کردند و از طرفی اولین شعبه بانک ملی ایران در نجف ، در همین روز کار خود را بطور آزمایشی آغاز کرد.

سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶
تجلیل ایرانیان از پروفسور سمیعی در استانبول

مقیم/ پروفسور مجید سمیعی که برای شرکت در اجلاس جهانی مغز و اعصاب به استانبول ترکیه سفر کرده است، روز یکشنبه با حضور در جمع ایرانیان مقیم این شهر تجلیل شد.

سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶
نسخه بین المللی «غمنومه فریدون» منتشر شد

مقیم/ نسخه بین المللی «غمنومه فریدون» اثری به آهنگسازی حسین علیزاده منتشر شد و از ۲۵ مهر ماه (۱۷ اکتبر) در دسترس ایرانیان خارج از کشور قرار خواهد گرفت.

دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۶
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi