سفیر ایران با وزیر محیط زیست لبنان دیدار کرد

مقیم/ «محمد فتحعلی» سفیر ایران در لبنان روز دوشنبه با «طارق الخطیب» وزیر محیط زیست این کشور دیدار و دعوتنامه «معصومه ابتکار» رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ایران را برای شرکت در نشست بین المللی مبارزه با گرد و غبار در تهران تقدیم وی کرد.

سه شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۶
استاد دانشگاه سنت ادواردز آمریکا:سرمایه گذاری در ناوگان هوایی تحول بسیار مهمی‎ ‎در اقتصاد ایران است

مقیم/ استاد اقتصاد دانشگاه 'سنت ادواردز' تگزاس با موفق ارزیابی کردن عملکرد دولت در نوسازی و ‏گسترش ناوگان هوایی کشور، سرمایه گذاری در هواپیماهای مسافربری میان برد 'A.T.R' را تحول بسیار مهمی در فعال ‏کردن فرودگاهای داخلی ایران و گسترش گردشگری و کارآفرینی توصیف کرد.‏

سه شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۶
درخواست ایرانیان مقیم قطر رد شد

مقیم/ درخواست هواداران ایرانی تیم فوتبال پرسپولیس در قطر مبنی بر حضور در تمرینات تیم رد شد.

سه شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۶
نرخ حق بیمه و شرط سنی بیمه ایرانیان خارج از کشور

مقیم/ بیمه ایرانیان در خارج از کشور در چارچوب طرح بیمه ایرانیان به صورت اختیاری و با امـکان انتخاب تعهـدات و حمایت‌های مختلف در حال اجراست.

دوشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۶
دیدار سفیر ایران در بولیوی با وزیر برنامه ریزی توسعه این کشور

مقیم/ «سید رضا طباطبایی شفیعی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در بولیوی، دیروز (جمعه) به وقت محلی با خانم «ماریانا پرادو نویا» وزیر برنامه ریزی توسعه بولیوی دیدار و در خصوص تقویت و گسترش روابط گفتگو کرد.

یکشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۶
سرمایه‌های خاموش

مقیم/ مهاجران منبع مهمی از سرمایه انسانی برای کشور محسوب می‌شوند. ایجاد ارتباطات فرهنگی، بهره‌گیری از تجارب کاری، تحصیلی، پیوندهای خارجی و همچنین خلق فرصت‌های سرمایه‌گذاری و اشتغال از جمله دلایل بسیار، بر چرایی جذب مهاجران است.

شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶
گشایش‌هایی که می‌تواند سرمایه‌ها را بازگرداند

مقیم/ در حالی ‌که اکنون سالانه ۷۰۰ هزار شغل در ایران ایجاد می‌شود، اما در همین حال، سالانه تعداد افراد قابل توجهی جویای کار روانه بازار می‌شوند و تقریباً هر آنچه حاصل اشتغال‌زایی در کشور است را خنثی می‌کنند.

شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶
مهاجران اطمینان می‌خواهند

مقیم/ بر اساس تحقیقات مقدماتی به عمل آمده از سوی مرکز پژوهش‌های مجلس، در سال ۱۳۸۶ ثروت ایرانیان مقیم خارج بالغ بر ۱۳۰۰ میلیارد دلار و ثروت ایرانیان مقیم آمریکا به تنهایی بالغ بر ۹۰۰ میلیارد دلار بوده است.

شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶
٢١ کارگزاری برون مرزی سازمان تامین اجتماعی آماده خدمت رسانی به ایرانیان مقیم خارج از کشور هستند

مقیم/ مدیر کل اتباع سازمان تامین اجتماعی با اشاره به صدور مجوز فعالیت ٢١ کارگزاری از سوی این سازمان جهت تعمیم پوشش بیمه ای به هموطنان ایرانی شاغل و ساکن خارج از کشور افزود : در حال حاضر کارگزاری های رسمی سازمان تامین اجتماعی در کشورهایی نظیر کانادا ، اسپانیا ، ‌کویت ، امارات ، مالزی ،‌قطر ، هند ، چین ، عراق ،عمان ،آذربایجان و گرجستان آماده ارایه خدمت به هموطنان عزیز در خارج از کشور هستند.

شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶
شتاب فناوری و نوآوری در کشور/ فواید حضور ایرانیان متخصص مقیم خارج

مقیم/ دکتر سعید سرکار، در بازدید از ششمین نمایشگاه فناوری و نواوری اینوتکس ۲۰۱۷ گفت: ایران تازه وارد فضای فناوری و نوآوری شده است؛ این نمایشگاه توانسته مجموعه ای از شرکت ها، زیر ساخت ها و اکوسیستمی برای فناوری و نوآوری را به همراه داشته باشد که بی تاثیر در شتاب دادن به این حوزه در کشور نیست.

شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶
سفیر ایران در ابیجان با وزیر نفت ساحل عاج دیدار کرد

مقیم/ «منصور شکیب مهر» سفیر ایران در ساحل عاج با وزیر نفت و انرژی این کشور در ابیجان دیدار و دو طرف زمینه‌های توسعه روابط دو جانبه را بررسی کردند.

جمعه ۵ خرداد ۱۳۹۶
اعطای جایزه برتر مرکز جهانی موسیقی کره جنوبی به استاد علیزاده

مقیم/ بنیاد مرکز جهانی موسیقی کره جنوبی، روز پنجشنبه جایزه نخست بهترین موسیقیدان سال خود را به حسین علیزاده از جمهوری اسلامی ایران اهداء کرد.

پنج شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۶
دستور نخست وزیر ویتنام برای بررسی زمینه های تقویت مناسبات اقتصادی و گردشگری با ایران

مقیم/ نخست وزیر ویتنام در دیدار سفیر کشورمان در هانوی با تبریک انتخاب مجدد دکتر روحانی به عنوان رئیس جمهوری اسلامی ایران ابراز امیدواری کرد روابط دوستانه و همکاری متقابل میان دو دولت به افزایش همکاری های اقتصادی مبتنی بر منافع دو ملت منتهی شود.

پنج شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۶
نمایشگاه صنایع دستی ایران در دانشگاه ملی نیکاراگوئه برپا شد

مقیم/ نمایشگاه صنایع دستی ایرانی به همراه برنامه های فرهنگی به منظور معرفی فرهنگ غنی و تمدن ایران زمین از سوی سفارت کشورمان در نیکاراگوئه در دانشگاه ملی و مهندسی این کشور(دانشگاه یونی) برگزار شد.

پنج شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۶
تقدیر از ایرانیان مقیم هند برای حضور در انتخابات

مقیم/ سرکنسول ایران در بمبئی با صدور پیامی از مشارکت ایرانیان مقیم هند در انتخابات تقدیر کرد.

چهارشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۶
مرحله دوم انتقال زندانیان ایرانی از ترکمنستان در دستور کار قرار گرفت

مقیم/ سفیر جمهوری اسلامی ایران در ترکمنستان اعلام کرد: دومین مرحله انتقال محکومین به حبس کشورمان در ترکمنستان در دستور کار قرار گرفته است و سفارت ایران برای رفع دغدغه خاطر خانواده های زندانیان تمام تلاش خود را به انجام می رساند.

چهارشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۶
نخستین دفتر نمایندگی یک بانک ایرانی در اروپا گشایش یافت

مقیم/ در ادامه گشایش های بانکی پس از برجام، نخستین دفتر نمایندگی بانک سامان در اروپا پس از دریافت مجوز از بانک‌های مرکزی ایران و ایتالیا در شهر رم افتتاح شد.

چهارشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۶
برنامه‌های معاونت علمی تا سال ۱۴۰۰ در حوزه دانش‌بنیان‌ها

مقیم/ معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور دو برابر شدن تعداد شرکت‌ها و کارآفرینان را از برنامه‌های این معاونت تا سال ۱۴۰۰ ذکر کرد و گفت: رکن توسعه اقتصادی نیروهای انسانی است که تاکنون ۷۰۰ نفر از ایرانیان مقیم خارج از حمایت‌های این معاونت بهره‌مند شده‌اند.

سه شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۶
ایرانیان مقیم آمریکا به چه‌کسی رای دادند؟

مقیم/ از مجموع ۳۰ هزار و ۳۹ رأی ماخوذه ایرانیان مقیم آمریکا در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، حسن روحانی ۲۸ هزار و ۸۴۰ رأی و سید ابراهیم رئیسی هزار و ۴۳ رأی را از آن خود کردند.

سه شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۶
دکتر موسی خانی: پدیده مهاجرت معکوس نخبگان را رقم می زنیم

مقیم/ نائب رئیس پنجمین جشنواره فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد هدف این است که با توسعه فعالیت‌های پژوهشی، پدیده مهاجرت معکوس نخبگان را رقم زده و انگیزه حضور پژوهشگران خارجی و ایرانیان مقیم خارج از کشور را فراهم سازیم.

سه شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۶
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi