توانمندی و اقتدار نظامی جمهوری اسلامی ایران در خدمت صلح، ثبات و امنیت منطقه است

مقیم/ وابسته نظامی کشورمان در بلگراد با تاکید بر اینکه دکترین دفاع جمهوری اسلامی ایران بر اصل بازدارندگی است، گفت: توانمندی و اقتدار نظامی ایران در خدمت صلح، ثبات و امنیت منطقه و تقویت همکاری های دفاعی با سایر کشورها است.

چهارشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۶
سرکنسول ایران در قازان با وزیر بهداشت جمهوری تاتارستان دیدار کرد

مقیم/ در دیدار علی بمان اقبالی زارچ سرکنسول ایران در قازان و عادل وافین وزیر بهداشت جمهوری تاتارستان فدراسیون روسیه، زمینه های همکاری در حوزه های مرتبط مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

چهارشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۶
همکاری های دفاعی ایران و روسیه/ گرامیداشت روز ارتش جمهوری اسلامی در مسکو

مقیم/ آئین گرامیداشت روز ارتش جمهوری اسلامی ایران در مسکو روز سه شنبه با حضور مقام های دولتی و نظامی فدراسیون روسیه، سفرا و وابستگان نظامی کشورهای مختلف برگزار شد.

چهارشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۶
سفیر ایران: اشتباه بی توجهی به حجاب بانوان گردشگر در گرجستان با ارائه تذکر پایان یافت

مقیم/ قوام شهیدی سفیر ایران در گرجستان با اشاره به بروز مواردی از بی توجهی در این کشور به حفظ حرمت حجاب بانوان گردشگر ایرانی، گفت: مواردی از بروز اشتباه در نادیده گرفتن الزام حجاب بانوان گردشگر در گرجستان با تذکرهای ایران و برگزاری مذاکرات پایان یافته است.

چهارشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۶
رسیدگی به شکایت ایرانیان آمریکایی علیه فرمان مهاجرتی ترامپ آغاز شد

مقیم/ دادگاه ناحیه دو واشنگتن روز سه شنبه رسیدگی به پرونده شکایات گروه زیادی از ایرانیان آمریکایی علیه حکم مهاجرتی ترامپ را به ریاست یکی از قضات فدرال این کشور آغاز کرد.

سه شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۶
حضور اعضای تیم ملی فوتبال رومیز کشورمان در ضیافت نهار سرکنسول ج اا در هامبورگ

مقیم/ سید سعید سیدین سرکنسول کشورمان در هامبورگ، امروز سه شنبه ۲۹/۱/۱۳۹۶ میزبان اعضا و کادر فنی تیم ملی فوتبال رومیز (فوتبال دستی)کشورمان در محل این نمایندگی بود.

سه شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۶
برگزاری آیین روز ارتش با حضور ژنرال های اندونزی و دیپلمات های خارجی در جاکارتا

مقیم/ آیین گرامیداشت روز ارتش جمهوری اسلامی ایران با حضور مقامات عالیرتبه نظامی و افسران ارشد اندونزی و وابستگان نظامی سفارتخانه های دیگر کشورها در جاکارتا پایتخت اندونزی برگزار شد.

سه شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۶
عزم ایران و کره جنوبی برای گسترش روابط کنسولی

مقیم/ بخش های کنسولی وزارت امور خارجه ایران و کره جنوبی موافقت کردند که از این پس همکارهای خود در بخش های مختلف از جمله مبارزه با تروریسم، جرائم سازمان، افزایش تسهیلات اقامتی و روادیدی را گسترش داده و از تجارب یکدیگر در توسعه همکاریهای کنسولی بهره مند شوند.

سه شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۶
ایران و کره جنوبی تصویب پیمان استرداد مجرمین را تسریع می کنند

مقیم/ ایران و کره جنوبی توافق کردند که تصویب پیمان دوجانبه استرداد مجرمان را که مراحل اولیه کاری آن پایان یافته است، تسریع کنند.

سه شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۶
آیین قدردانی از قاریان ایرانی در مسابقات بین المللی کویت برگزار شد

مقیم/ آیین قدردانی از دو قاری ایرانی که برای شرکت در مسابقات بین المللی حفظ و تلاوت قرآن کریم به کویت سفر کرده اند دوشنبه شب برگزار شد.

سه شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۶
ایرانیان مقیم آمریکا برای شکایت از حکم مهاجرتی ترامپ به دادگاه می روند

مقیم/ نشریه پولیتیکودر در مقاله ای اعلام کرد: حکم منع روادید به شهروندان کشورهای مسلمان، خشم ایرانیان مقیم آمریکا را بر انگیخته است و آنان قصد دارند علیه این حکم در دادگاه های این کشور طرح شکایت کنند.

سه شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۶
گزارش تصویری مجله آمریکایی از جاذبه های توریستی ایران

مقیم/ مجله آمریکایی نیویورکر در یک گزارش تصویری به جاذبه های توریستی ایران و علاقه مردم برای سفر و بازدید از مناظر طبیعی و آثار باستانی اشاره کرد و نوشت: جوانان ایرانی در حال بازکشف کشور خود هستند.

دوشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۶
انجمن اسلامی دانشجویان ایرانی در مسکو از تشکیل پس از فروپاشی شوروی تاکنون

مقیم/ انجمن اسلامی دانشجویان ایرانی در مسکو که سال ۱۳۷۲ یعنی دو سال پس از فروپاشی شوروی شکل گرفت، روز یکشنبه با برگزاری انتخابات این شورا دوره جدیدی از مسئولیت خود را آغاز کرد.

دوشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۶
آئین گرامیداشت روز ارتش جمهوری اسلامی ایران در پایتخت ارمنستان برگزار شد

مقیم/ آئین گرامیداشت روز ارتش جمهوری اسلامی ایران روز یکشنبه در شهر ایروان با حضور سفیران، دیپلمات ها، وابسته های نظامی سفارت خانه های خارجی مقیم و مقام های نظامی و دفاعی ارمنستان در هتل اربونی برگزار شد.

دوشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۶
سفیر ایران در کابل: گسترش فعالیت های فرهنگی ایران و افغانستان یک ضرورت است

مقیم/ سفیر جمهوری اسلامی ایران در کابل گفت که اقبال گسترده اقشار مختلف مردم افغانستان و مسئولان این کشور از نمایشگاه کتاب ایران، ضرورت گسترش فعالیت های فرهنگی را برای تعمیق روابط دو ملت، ایجاب می کند.

دوشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۶
تیم ملی ایران قهرمان رقابتهای جام جهانی فوتبال رومیز شد

مقیم/ تیم ملی ایران با برتری مقابل ایتالیا به مقام قهرمانی جام جهانی فوتبال رومیز (فوتبالدستی) در آلمان دست یافت.

دوشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۶
افزایش ۴۳۸ درصدی سفر گردشگران ایرانی به گرجستان

مقیم/ محمد جواد ظریف قرار است عصر امروز(یک‌شنبه) عازم سه کشور آسیای مرکزی و قفقاز از جمله ترکمنستان، قرقیزستان و گرجستان شود. در همین ارتباط سفیر کشورمان در تفلیس با اشاره به افزایش تعاملات تهران و تفلیس از سفرهای متقابل گیورگی کویریکاشویلی، نخست‌وزیر گرجستان و محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان نیزخبر داد.

یکشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۶
ساخت مسجد جدید بوسنیایی‌ها در «آیووا»

مقیم/ نخستین مسجد چند میلیون دلاری بوسنیایی‌های مقیم آمریکا در شهر «گرینجر» ایالت «آیووا» با معماری سنتی اسلامی که در نوع خود بی‌نظیر است، تا دو سال آینده تکمیل خواهد شد.

شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۶
توافق تجارت آزاد، گام بعدی ایران و پاکستان درعرصه همکاری اقتصادی/ تجارت آزاد، توافق بُرد-بُرد

مقیم/ رایزن بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در پاکستان با تاکید بر اهمیت امضای توافقنامه بانک های مرکزی دو کشور در حوزه سازوکارهای بانکی و نظام پرداخت که روز گذشته در تهران انجام شد، گفت: گام بعدی که دو کشور باید برای تحقق آن متمرکز شوند، امضای توافقنامه تجارت آزاد(FTA) است.

شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۶
کارخانه تولید لوازم یدکی سایپا درالجزایر امسال به بهره برداری می رسد

مقیم/ دست اندرکاران طرح مشترک ساخت کارخانه تولید لوازم یدکی میان شرکت خودرو سازی سایپا و مجتمع «طحکوت» الجزایر پیش بینی کردند این کارخانه تا پایان سال جاری میلادی(۲۰۱۷) در الجزایر به بهره برداری خواهد رسید.

شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۶
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi