مشارکت حداکثری درانتخابات تضمین قدرت دیپلماسی است/ روند صعودی چشمگیر روابط تهران - جاکارتا

مقیم/ 'ولی الله محمدی نصرآبادی' سفیر جمهوری اسلامی ایران در اندونزی مشارکت حداکثری مردم در انتخابات را تضمین کننده امنیت و قدرت دیپلماسی کشور دانست و اعلام کرد روابط تهران – جاکارتا نیز در طول دو سال گذشته مسیر صعودی چشمگیری داشته است.

چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶
۲ صندوق اخذ رای انتخابات ریاست جمهوری در بمبئی و پونا مستقر می شود

مقیم/ سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در بمبئی اعلام کرد ۲ صندوق اخذ رای انتخابات ریاست جمهوری ۲۹ اردیبهشت در شهرهای بمبئی و پونا مستقر می شود.

چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶
حضور فعال سرکنسولگری ایران در مراسم شبهای بلند کنسولگری های مقیم هامبورگ

مقیم/ هرساله مراسمی تحت عنوان شبهای بلند کنسولی در ماه می برگزار می شود که پس از واشنگتن بیشترین کنسولگری ها در شهر بندری هامبورگ قرار گرفته است.

چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶
پنج صندوق رای در پاکستان؛ ایرانیان همه می آیند

مقیم/ شمارش معکوس برای برگزاری دوازدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران آغاز شده و ایرانیان مقیم پاکستان، همراه با دهها میلیون نفر از ایرانیان داخل و خارج از کشور، ضمن دنبال کردن اخبار و گزارش های انتخابات و سخنان و برنامه های نامزدها، خود را برای خلق حماسه ای دیگر مهیا کرده اند.

چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶
مخالفان زبان فارسی بار دیگر در هرات جنجال به پا کردند

مقیم/ صدها تن از دانشجویان دانشگاه هرات واقع در غرب افغانستان در اعتراض به حذف نام فارسی «دانشگاه» از سردر آن، دست به تظاهرات زدند.

چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶
ایرانیان مقیم ایتالیا درشهرهای رم و میلان به پای صندوق های رای می روند

مقیم/ ایرانیان مقیم ایتالیا در دوازدهمین دوره از انتخابات ریاست جمهوری، در شهرهای رم و میلان پای صندوق های رای می روند.

چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶
ایرانیان مقیم صربستان روز جمعه به پای صندوق رای می روند

مقیم/ ایرانیان مقیم صربستان روز جمعه ۲۹ اردیبهشت ماه همزمان با هموطنان خود در داخل کشور و دیگر نقاط جهان به پای صندوق رای در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بلگراد می روند.

چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶
بزرگداشت زبان فارسی و فردوسی در بغداد

مقیم/ گروه زبان و ادبیات فارسی دانشکده زبان های خارجه دانشگاه بغداد با همکاری رایزنی فرهنگی ایران در عراق، روز سه شنبه در مراسمی ،زبان فارسی و شاعر حماسه سرای ایران ابوالقاسم فردوسی را گرامی داشتند و دانشجویان سال اول این دانشکده به فارسی سرود خوانی کردند.

چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶
جلسات هم اندیشی نمایندگان کاندیداهای ریاست جمهوری و دانشگاهیان خارج از کشور- ۲

مقیم/ این برنامه به منظور آشنایی هرچه بهتر اعضای محترم با برنامه های نامزدهای انتخاباتی در حوزه های فرهنگی-اجتماعی، اقتصادی و ایرانیان خارج از کشور و نیز انتقال مطالبات دانشجويی و دغدغه های ایشان به نامزدهای محترم، تدارک دیده شده است.

سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶
رای گیری انتخابات ریاست جمهوری ایران برای ایرانیان مقیم افغانستان همزمان با داخل کشور

مقیم/ سفیر جمهوری اسلامی ایران در کابل گفت که رای گیری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران در نمایندگی های سیاسی کشورمان در افغانستان همزمان با ایران برگزار خواهد شد.

سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶
انتخابات ریاست جمهوری ایران در سریلانکا برگزار می شود

مقیم/ سفارت جمهوری اسلامی ایران در سریلانکا اعلام کرد دو صندوق اخذ رای انتخابات ریاست جمهوری ۲۹ اردیبهشت در کلمبو مستقر می شود.

سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶
راههای توسعه روابط تجاری و اقتصادی بین ایران و زیمبابوه بررسی شد

مقیم/ احمد عرفانیان سفیر ایران در حراره روز دوشنبه با مایک بیمها وزیر صنعت و بازرگانی زیمبابوه دیدار و راه های توسعه روابط تجاری و اقتصادی میان دوکشور را بررسی کردند.

سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶
گشایش مسابقات بین المللی قرآن کریم در مالزی با حضور قاری ایرانی

مقیم/ پنجاه و نهمین دوره مسابقات بین المللی حفظ و قرائت قرآن کریم مالزی دوشنبه شب با حضور ده ها قاری از کشورهای مختلف از جمله 'حامد علیزاده' نماینده جمهوری اسلامی ایران در مرکز تجارت جهانی پوترا شهر کوالالامپور گشایش یافت.

سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶
سفیر ایران در مالزی بر تجاری سازی محصولات مخترعان جوان تاکید کرد

مقیم/ 'مرضیه افخم' سفیر جمهوری اسلامی ایران در مالزی عصر دوشنبه در جمع مدال آوران مخترع و مبتکر کشور، بر تجاری سازی محصولات مخترعان برای پرآوازه کردن نام ایران در جهان تاکید کرد.

سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶
همایش 'زبان فارسی، پل دوستی ایران و پاکستان' در راولپندی برگزار شد

مقیم/ همزمان با روز بزرگداشت 'حکیم ابوالقاسم فردوسی' و 'پاسداشت زبان فارسی'، همایشی باعنوان 'زبان فارسی، پل دوستی ایران و پاکستان' عصر روز گذشته به همت خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در شهر راولپندی پاکستان برگزار شد.

سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶
نشست مرکز مطالعات ایران، بالکان و اروپای مرکزی با مرکز علمی نوبنیاد مطالعات شیعه در اسلواکی

مقیم/ «علیرضا پورمحمد» مدیر اجرایی مرکز مطالعات ایران، بالکان و اروپای مرکزی و «میکلوش سارکوزی» از اعضای هیات مدیره مرکز علمی نوبنیاد مطالعات شیعه در براتیسلاوا پایتخت اسلواکی، در نشستی امکان همکاری های مشترک این دو مرکز را مورد بررسی قرار دادند.

سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶
امید که انتخابات ریاست جمهوری باردیگر بستر تداوم روندهای موفق روابط خارجی را ممکن سازد

مقیم/ سفیر ایران در فیلیپین تاکید کرد فعالیت های سیاست خارجی ایران طی سه سال اخیر نشان داد می توان با تعامل با نظام بین ‌الملل فضایی را برای منافع کشور باز کرد که در آن منافع و امنیت ملی تضمین شود و امید می رود انتخابات ریاست جمهوری بار دیگر بستر تداوم روندهای موفق روابط خارجی را ممکن سازد.

سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶
انتخابات ریاست جمهوری ایران در پایتخت فیلیپین برگزار می شود

مقیم/سفارت جمهوری اسلامی ایران در فیلیپین روز سه شنبه اعلام کرد رای گیری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در مانیل پایتخت این کشور جنوب شرق آسیا انجام می شود.

سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶
سفیر ایران در اسلوونی: تلاش دولت یازدهم همواره حفظ اقتدار کشور بوده است

مقیم/ «مرتضی درزی رامندی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در اسلوونی سیاست خارجی کشورمان را بر مبنای واقع گرایی مبتنی بر ارزش های انقلاب اسلامی دانست و گفت: تلاش دولت یازدهم همواره حفظ اقتدار کشور بوده است.

سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶
مکان های رای گیری انتخابات ریاست جمهوری ایران در مالزی اعلام شد

مقیم/ سفارت جمهوری اسلامی ایران در مالزی روز سه شنبه مکان های استقرار ۶ صندوق رای گیری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری را اعلام کرد.

سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi